Cena Ď v Karlovarském kraji

V roce 2011 jsem měl tu čest podpořit nápad moderátora Richarda Langera, rozšířit již tradiční celostátní Cenu Ď také do Karlovarského kraje. Letos se zde tedy předávala již podruhé a já měl možnost zasáhnout do velice náročného výběru ze všech nominovaných. K mé veliké radodti si cenu převzal můj favorit Občanské sdružení rodičů a přátel děti s postižením Karlovy Vary. Cena byla předána na jevišti divadelního sálu v Domě kultury v Ostrově v rámci Klášterních slavností. A právě zde jsem přednesl následujících několik vět ...

V první řadě bych chtěl říci, že si velice vážím možnosti být u zrodu regionální ceny Ď v Karlovarském kraji. Minulý rok jsem se zúčastnil finále v Národním divadle. Jako jeden z aktérů jsem stanul na pódiu před takřka plným hledištěm. Pro mě jako pro muzikanta a ředitele Domu kultury to byl obrovský zážitek, za který bych Ti chtěl, Richarde, ještě jednou moc poděkovat. Ale to nebyl nejsilnější dojem večera. Ten večer byl plný příběhů neskonalé obětavosti, dobroty, lidskosti a lásky. Je těžké hodnotit, který dobrý skutek je velký, který větší a který úplně největší. Jsem přesvědčen, že důležitá je každá maličkost, která zmírní bolest a posune svět k lepšímu. Každý takový skutek zaslouží dík a Cena Ď může být velice dobrou inspirací.

 

 

 

 

Autor: Marek Poledníček | úterý 22.5.2012 23:38 | karma článku: 5,61 | přečteno: 345x

Další články autora

Marek Poledníček

Podnikavost - to je, oč tu běží!

V poslední době mě zaujaly dvě zprávy. V první řadě fakt, že sousední Německo je venku z krize, a že na jeho účtech přebývá asi 212 mld. €.

29.9.2013 v 22:10 | Karma: 9,42 | Přečteno: 562x | Diskuse | Ekonomika

Marek Poledníček

Nechátrá jen Kyselka - čas běží také Císařským lázním

V posledních měsících se takřka veškerá mediální a politická pozornost ohledně záchrany kulturních památek soustředila na Lázně Kyselka. Cílem mé poznámky není tyto snahy zlehčovat nebo jinak kritizovat. Naopak i já jsem připraven v rámci svých možností záchranu těchto objektů podpořit.

10.10.2012 v 0:58 | Karma: 10,21 | Přečteno: 656x | Diskuse | Ostatní

Marek Poledníček

Pivovarské sklepy jako další lákadlo pro turisty

Koncem května tohoto roku se uskutečnilo pracovní jednání ostrovského zastupitelstva. Na programu byla mimo jiné budoucnost pivovarských sklepů, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti Posvátného okrsku.

5.9.2012 v 22:45 | Karma: 5,43 | Přečteno: 590x | Diskuse | Cestování

Marek Poledníček

Farmářské trhy - cesta nebo slepá ulička?

V posledních letech se živě rozvíjí nová tradice farmářských trhů. Pod širým nebem se čeští zemědělci snaží uspokojit zájemce o kvalitní a zaručeně čerstvé potraviny. Mezi obvyklé zboží patří uzeniny, ovoce a zeleniny, drůbež, mléčné výrobky a mnohé další.

5.7.2012 v 6:52 | Karma: 18,92 | Přečteno: 1857x | Diskuse | Ekonomika

Marek Poledníček

Přiblížil se konec českých lázní…?

Město Ostrov leží mezi světoznámými lázeňskými městy Karlovými Vary a Jáchymovem. Léčebné lázně navracejí pacientům zdraví, prodlužují jejich aktivní věk a v neposlední řadě zaměstnávají několik set obyvatel města Ostrova. Lázeňská zařízení v posledních dvou letech vzdorují radikálním úsporám zdravotních pojišťoven. Pro menší lázně však může být likvidační nová vyhláška ministerstva zdravotnictví, která by měla vejít v platnost na podzim tohoto roku.

21.6.2012 v 23:27 | Karma: 20,90 | Přečteno: 1880x | Diskuse | Karlovy Vary

Nejčtenější

Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář

16. června 2025,  aktualizováno  11:52

Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...

Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou

16. června 2025  12:20

V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...

Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu

15. června 2025  20:19

Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...

Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král

15. června 2025  14:24

Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...

Tomahawky z ponorky, „drtiče bunkrů“ z B-2, zasypané vchody. Co ničilo jaderný Írán

22. června 2025  12:08,  aktualizováno  16:23

USA zdevastovaly íránský jaderný program a jaderné ambice Teheránu jsou nyní v troskách, uvedl...

Dohoda před summitem. Země NATO se shodly, že na obranu půjde pět procent

22. června 2025  18:37

Zástupci členských zemí NATO se v neděli dohodli na podobě závěrečné deklarace blížícího se...

Spor o Egejské moře se opět rozhořel. Turecko si nárokuje polovinu pro sebe

22. června 2025  18:26

Mezi Tureckem a Řeckem se opět rozhořel spor o území v Egejském moři. Na základě takzvaného...

VIDEA TÝDNE: Zpověď Karlose Vémoly nebo falešní zubaři

22. června 2025  18:10

Čtenáře serveru iDNES.cz v uplynulém týdnu nejvíce zaujala ukázka z nového dokumentárního seriálu...

„Chceme žít v míru.“ V Haagu protestovali proti výdajům na obranu a válce s Íránem

22. června 2025  18:05

Stovky lidí v neděli protestovaly v centru nizozemského Haagu proti zvyšování vojenských výdajů...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 11
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1018x
Jmenuji se Marek Poledníček, je mi 47 let, jsem ženatý a mám dvě děti. Jsem zastupitelem města Ostrova a 16 let jsem působil ve funkci ředitele Domu kultury v Ostrově byl jsem u zrodu ostrovské kabelové televize.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.