Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vláda USA financuje program „sexuální práce“ mládeže

Program financovaný vládou Spojených států poskytuje finanční prostředky, aby „normalizoval“ komerční sexuální zneužívání mladých lidí v rozvojovém světě. Agentura Interagency Youth Working Group je terčem kritiky, že se pod rouškou poskytování zdravotních služeb „mladým lidem, kteří prodávají sex," snaží normalizovat komerční sexuální zneužívání mladých lidí. Program, který je financován z prostředků Americké agentury pro mezinárodní rozvoj, se zaměřuje na vývoj „opatření na snížení zdravotních rizik", jimž čelí mladí lidé, kteří se podílejí na "komerční sexuální práci." Program se zaměřuje na různá rizika ohrožení „dobrého života“ mladých prostitutek a prostitutů, a vyzývá ke změnám norem sociálního chování a veřejného pořádku, místo ke změnám chování „sexuálních pracovníků“.

Kampaň GC: Kupte její tašku - ne její tělo. Zdroj Internet

Kritici poukazuji na to, že takové strategie neřeší základní problém, kterým je komerční sexuální zneužívání mladých lidí. Tvrdí, že zaměření na poskytování zdravotních služeb pro „mladé sexuální pracovníky“ je přístup, který se pouze snaží zmírnit už vzniklé škody, takže jen snižuje rizika, kterým mladí lidé čelí v nebezpečném světě prostituce.
Jedním z kritiků tohoto přístupu „snižování škod“ je Laura Ledererová, která je velmi dobře obeznámena s problematikou komerčního sexuálního zneužívání. Ledererová začala na tomto poli pracovat v nevládním sektoru, pomáhala v přípravě a podání Zákona o ochraně obětí obchodování s lidmi, který vedl k vytvoření úřadu amerického ministerstva zahraničí pro monitorování a boj proti obchodování s lidmi. Jako Senior Advisor pracující pro Státní úřad v sekretariátu pro mezinárodní záležitosti (Under Secretary for Global Affairs in the Department of State) procestovala více než 50 zemí světa, aby tento problém viděla na vlastní oči. Navštívila čtvrti „červených lamp“, útulky a humanitární organizace poskytující služby obětem obchodování s lidmi. V současné době je prezidentkou organizace Global Centurion, věnující se boji proti komerčnímu sexuálnímu zneužívání.
Ledererová argumentuje, že strategie „snižování škod“ a „normalizační přístup“ nezohledňuje dostatečně mnoho aspektů problému komerčního sexuálního zneužívání. Dr. Jeff Barrows, lékařský odborník na tuto agendu říká, že tyto přístupy jsou podobně účinné jako „obvázat dítě v hořícím domě a odejít." Ledererová říká: „Musíme hledat způsoby, jak dostat děti z hořícího domu.“ Někdo tvrdí, že některým chudým mladým lidem nezbývá v jejich bídě jiné řešení, než se zapojit do toho, co někteří nazývají „sex na přežití“. Ledererová na to odpovídá, že i oni jsou oběťmi komerčního sexuálního vykořisťování.
Ledererová vidí tlak na normalizaci „sexuální práce mladistvých“ jako součást širší diskuze o tom, zda by prostituce měla být považována za práci jako každá jiná. Říká, že zásadní je otázka, zda jsou všechny věci na prodej. Tvrdí, že skutečnost, že rozvinuté země jako Spojené státy raději darují, než prodají lidské orgány a krev, svědčí o tom, že jsme "zařadili věci do kategorií tak, abychom mohli chránit naše lidství," a že udělat zboží z lidského těla pomocí "sexuální práce" je krok zpět od respektování důstojnosti každé lidské bytosti.
Interagency Youth Working Group je financována Agenturou Spojených států pro mezinárodní rozvoj prostřednictvím Knowledge For Health Project.

WASHINGTON 10. února (Zdroj: C-FAM - Tyler Ament)

Autor: Martin Pinc | pátek 11.2.2011 10:00 | karma článku: 8,62 | přečteno: 968x
  • Další články autora

Martin Pinc

Na hrabalovské téma

Níže uvedený text, který zde zřejmě poprvé a velmi opožděně publikuji u příležitosti stého výročí narození Bohumila Hrabala, je dílem mého slovutného tchána, středoškolského profesora českého jazyka a literatury, pana Miloše Hoznauera. Ve zkratce ukazuje klikatou cestu, po které putovala naše literatura v poválečné době.

27.3.2014 v 22:10 | Karma: 11,39 | Přečteno: 726x | Diskuse| Kultura

Martin Pinc

Česká vláda a juvenilní justice

Naše masmédia se tak jako vždy i v nedávných dnech široce zajímala o mnohotvárný život v naší zemi - všechna významná média (televize, noviny, internetové portály) například výborně zpravodajsky pokryla masovou demonstraci (3 osob) proti presidentu Zemanovi v Ostrově v Karlovarském kraji. Proto není divu, že jim občas unikají tak nepodstatné otázky, jako je reálná hrozba likvidace rodin prostřednictvím všemocné "juvenilní justice". Naproti tomu na nedávném zasedání naší vlády byl s velkou pozorností projednáván dopis, zaslaný sdružením "Slovanská kulturní tradice" (podpořený dalšími organizacemi a jednotlivci) a z reakce vlády je zřejmé, že jí tato otázka a její dopady na naši společnost není lhostejná - viz přiložená odpověď.

16.1.2014 v 15:00 | Karma: 22,99 | Přečteno: 2123x | Diskuse| Ostatní

Martin Pinc

Otcové na odstřel?

Chování dětí a mladých lidí se v dnešní době vymyká tomu, co se dříve pokládalo za normální. Berou drogy, mají sklony k násilí, nedokážou navázat trvalé vztahy a v životě jim chybí perpektiva. Mezi odborníky se stále více prosazuje názor, že příčinou tohoto problému je do značné míry nepřítomnost otce v rodinách – ať už fyzická, nebo emocionální. Výchova dětí není jen úloha ženy, jak se to dnes často předkládá, a otec má v rodině mnohem vyšší poslání, než jen zabezpečovat příjmy a řešit technické problémy v domácnosti. Tak dlouho byla moderními „vychovateli“ propagována „bezkonfliktní výchova“, tak dlouho vykřikovali, že máme děti nechat, ať si dělají, co chtějí, že jejich neposlušnost je „žádoucí způsob, jak mohou nalézt sebe sama“, až jsou dnešní rodiče, a zvláště otcové bezmocní: Autorita se stala něčím zakázaným – otec má být kamarádem svých dětí, tím, který jim se podbízí, stal se „měkkým“ a beztvárným.

16.8.2013 v 14:30 | Karma: 36,78 | Přečteno: 5087x | Diskuse| Kultura

Martin Pinc

Stereotypy, které se nezakládají na pravdě?

Podle sociologa Zdeňka Slobody ze společnosti Proud biologické rozdíly mezi mužem a ženou jsou irelevantní. Mužství a ženství jsou jen společenské konstrukty. Jinak si jeho výrok neumím vysvětlit. Muž a žena ovšem nejsou nějaké role, které dotyční „hrají“, jak se nám snaží vnutit lidé typu pana Slobody. Mají prý vědecký podklad: Ohánějí se totiž výzkumy sociologů, které prý ukázaly, že děti dvou matek či otců nemají s určením role svých rodičů problém. Otázka stejného pohlaví prý neexistuje, vše je jen věc dohody kdo nakoupí, vypere, uvaří, vyzvedne dítě ze školy či ho dovede do kroužku.

20.6.2013 v 20:20 | Karma: 36,55 | Přečteno: 3678x | Diskuse| Společnost

Martin Pinc

Demonstrace v Paříži proti homo-sňatkům

Za okázalého nezájmu našich mainstreamových médií probíhají už několik měsíců ve Francii protestní demonstrace proti homo-sňatkům a adopci dětí homosexuály. Pokud se nějaká informace vypíchne, pak je to sdělení, že prý „tvrdé jádro demonstrantů“ tvoří ultrakonzervativní „homofóbové“, kteří prý měli hodinu po skončení demonstrace zaútočit na sídlo socialistické strany a skandovali výzvy za odstoupení prezidenta Hollanda.

28.5.2013 v 13:00 | Karma: 41,16 | Přečteno: 4247x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Střelba na fakultě: Vysvětlujeme chyby policie v souvislostech

21. června 2024

Premium Policie otočila. A poprvé přiznala, že ne vše, co předcházelo střelbě na Filozofické fakultě...

Čína má zálusk na ruskou řeku. Putin jí však při návštěvě KLDR vytvořil překážku

21. června 2024

Premium Nový projekt silničního mostu mezi Severní Koreou a Ruskem přes řeku Tuman představuje omezení pro...

Policie o střelci na FF UK: Otce zavraždil kvůli obecné zášti. Nechybili jsme

20. června 2024  17:31,  aktualizováno  22:41

Pachatel střelby na fakultě neměl konflikt se svým otcem před tím, než ho zavraždil. Motivem byla...

Slovenští poslanci schválili přeměnu RTVS v STVR. Zbývá jen Pellegrini

20. června 2024  21:10,  aktualizováno  22:13

Slovenská sněmovna ve čtvrtek večer hlasy vládních poslanců schválila nový zákon o veřejnoprávní...

Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.
Máte starý fén? Přečtěte si, co vašim vlasům způsobuje.

Máte ve své koupelně starou žehličku na vlasy nebo fén? V oblasti vlasové péče došlo v poslední době k obrovským inovacím. Je ale opravdu nutné...

  • Počet článků 257
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2304x
Moje krédo je podle NZ, listu Filipským 3,14: "Běžím k cíli, abych získal nebeskou cenu, jíž je Boží povolání v Kristu Ježíši."