Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Islámský evangelizmus

Na svém blogu poměrně často uveřejňuji příběhy obrácení různých lidí ke Kristu. Možná, že tím vyvolávám něčí nelibost, že jsem v tomto ohledu málo „politicky korektní“. Pokusím se to tedy nyní napravit. Při pátrání po nějakém náboženském termínu jsem se totiž víceméně mimoděk ocitl na muslimském serveru určeném zřejmě převážně pro ženy, s názvem „Muslimka“. Jeho zpestřením je několik příběhů dívek z různého náboženského i ateistického prostředí, které konvertovaly k islámu. Co mne na nich zaujalo, byl průběh jejich „autentické konverze“, který se až dojemně shodoval s příběhem obrácení naší populární islamofilní blogerky slečny Lucie Jíchové (a možná i jiných děvčat jejího ražení). Pro názornost jeden takový příběh uveřejňuji (v jeho původní podobě) - Latasha, křesťanka z USA (25. 10. 2009):

Obchod s hidžáby. Zdroj: Internet

„Jsem Američanka, která vyrostla v přísně nábožensky založené křesťanské rodině. Když mi bylo 16, sama jsem se stala velice oddanou a pobožnou. Kostel byl můj druhý domov. Pravidelně jsem četla a studovala Bibli. Celou tu dobu jsem si všímala mnoha omylů v Bibli. Mnoha odporujících si příběhů. Takže jsem se na to ptala babičky nebo pastora z kostela, ale nikdy jsem nedostala solidní odpověď. Bylo mi jen řečeno, abych to přešla a nezabývala se takovými detaily, které se nepočítají. Takže chvíli jsem to tak dělala.

Později, po dvacítce, jsem byla jmenována mladým pastorem v místním kostele. Během této doby moje studium Bible zesílilo. Čím více jsem studovala, tím více otázek jsem měla. Pro nedostatek odpovědí v kostele jsem se zapsala na biblickou kolej. „Protože tam odpovědi určitě najdu,” myslela jsem si často. Znovu jsem neměla takové štěstí. Nic nemohlo ulevit mé mysli a tak jsem se rozhodla odstoupit z funkce "mladého pastora". Cítila jsem, že už nemohu mládež vést, když jsem sama zmatená a pochybuji. Já jsem byla ten, kdo potřebuje vůdce. Moje srdce volalo po troše pokoje v tomto zmatku.

Jednoho večera jsem pustila televizi a přepla rovnou na CNN. Přinášeli reportáž přímo z Iráku. Pak jsem v pozadí uviděla tu nejkrásnější ženu, jakou jsem kdy viděla. Byla nastrojená v černém od hlavy k patě. Byla tak skromná a pro mne tím tak krásná. Věděla jsem, že je muslimka, ale nevěděla jsem, co tato náboženská víra znamená. Více mě zajímal její oděv. To zažehlo můj zájem víc, než cokoli jiného. Moje srdce okamžitě zatoužilo být jako ona. Zbožná a skromná. Takže tady začalo moje hledání.

Hned jsem byla online a vyhledávala "oděv muslimské ženy" a "muslimský obličejový závoj". Tady jsem narazila na slova “Hidžáb” a “Niqáb”. Wikipedia také odkazovala na ženy, které je nosí jako na Hidžabi nebo Niqabi. Tyto hidžabi a niqabi se staly mými novými vzory. Ihned jsem změnila všechny svoje online přezdívky na “hidžabi” nebo “niqabi”. Tehdy mi ještě nepřišlo na mysl prozkoumat samotnou víru v islám. Ale dlouho to netrvalo… Jedno odpoledne se v sousedství konalo komunitní vaření pod širým nebem. Seděla jsem vedle svého nejbližšího souseda a nějak se hovor stočil na náboženství. Řekl: “Víš, že my křesťané budeme mít asi potíže, když předstoupíme před Boha?”

Souhlasně jsem pokývla, aniž bych věděla, kam tím směřuje. Řekl, „Jo, víš, že tihle muslimové se svědomitě modlí 5x denně a my křesťané to ztěží zvládáme jednou za den.” Ještě větší zvědavost se probudila! Okamžitě jsem se omluvila a utíkala zpátky domů. Pustila jsem počítač a začala hledat na internetu o muslimské víře. Byla jsem užaslá, protože jejich přesvědčení vypadalo být v souladu s mým. Ale chtěla jsem si být jistá, že se v jejich víře neskrývá žádné překvapení; nic, co by mne odradilo, kdybych se rozhodla obrátit. V následujících týdnech jsem jezdila do nejbližší mešity, která byla 50 mil daleko, požadujíce informace. Hledala jsem na internetu a až do časných raních hodin četla o islámu. Po několika měsících zkoumání a čtení jsem se rozhodla, že chci konvertovat. Zajela jsem do mešity a pronesla šahadah! Do mého srdce a duše vstoupil pokoj, jaký jsem dřív nepoznala. Subhanalláh!“

K tomuto příběhu jsem napsal komentář (není asi tak zábavný), který pro jeho obsáhlost uveřejním ještě dnes jako samostatný článek. MP

Autor: Martin Pinc | středa 23.2.2011 19:20 | karma článku: 10,44 | přečteno: 1070x
  • Další články autora

Martin Pinc

Na hrabalovské téma

Níže uvedený text, který zde zřejmě poprvé a velmi opožděně publikuji u příležitosti stého výročí narození Bohumila Hrabala, je dílem mého slovutného tchána, středoškolského profesora českého jazyka a literatury, pana Miloše Hoznauera. Ve zkratce ukazuje klikatou cestu, po které putovala naše literatura v poválečné době.

27.3.2014 v 22:10 | Karma: 11,39 | Přečteno: 726x | Diskuse| Kultura

Martin Pinc

Česká vláda a juvenilní justice

Naše masmédia se tak jako vždy i v nedávných dnech široce zajímala o mnohotvárný život v naší zemi - všechna významná média (televize, noviny, internetové portály) například výborně zpravodajsky pokryla masovou demonstraci (3 osob) proti presidentu Zemanovi v Ostrově v Karlovarském kraji. Proto není divu, že jim občas unikají tak nepodstatné otázky, jako je reálná hrozba likvidace rodin prostřednictvím všemocné "juvenilní justice". Naproti tomu na nedávném zasedání naší vlády byl s velkou pozorností projednáván dopis, zaslaný sdružením "Slovanská kulturní tradice" (podpořený dalšími organizacemi a jednotlivci) a z reakce vlády je zřejmé, že jí tato otázka a její dopady na naši společnost není lhostejná - viz přiložená odpověď.

16.1.2014 v 15:00 | Karma: 22,99 | Přečteno: 2123x | Diskuse| Ostatní

Martin Pinc

Otcové na odstřel?

Chování dětí a mladých lidí se v dnešní době vymyká tomu, co se dříve pokládalo za normální. Berou drogy, mají sklony k násilí, nedokážou navázat trvalé vztahy a v životě jim chybí perpektiva. Mezi odborníky se stále více prosazuje názor, že příčinou tohoto problému je do značné míry nepřítomnost otce v rodinách – ať už fyzická, nebo emocionální. Výchova dětí není jen úloha ženy, jak se to dnes často předkládá, a otec má v rodině mnohem vyšší poslání, než jen zabezpečovat příjmy a řešit technické problémy v domácnosti. Tak dlouho byla moderními „vychovateli“ propagována „bezkonfliktní výchova“, tak dlouho vykřikovali, že máme děti nechat, ať si dělají, co chtějí, že jejich neposlušnost je „žádoucí způsob, jak mohou nalézt sebe sama“, až jsou dnešní rodiče, a zvláště otcové bezmocní: Autorita se stala něčím zakázaným – otec má být kamarádem svých dětí, tím, který jim se podbízí, stal se „měkkým“ a beztvárným.

16.8.2013 v 14:30 | Karma: 36,78 | Přečteno: 5087x | Diskuse| Kultura

Martin Pinc

Stereotypy, které se nezakládají na pravdě?

Podle sociologa Zdeňka Slobody ze společnosti Proud biologické rozdíly mezi mužem a ženou jsou irelevantní. Mužství a ženství jsou jen společenské konstrukty. Jinak si jeho výrok neumím vysvětlit. Muž a žena ovšem nejsou nějaké role, které dotyční „hrají“, jak se nám snaží vnutit lidé typu pana Slobody. Mají prý vědecký podklad: Ohánějí se totiž výzkumy sociologů, které prý ukázaly, že děti dvou matek či otců nemají s určením role svých rodičů problém. Otázka stejného pohlaví prý neexistuje, vše je jen věc dohody kdo nakoupí, vypere, uvaří, vyzvedne dítě ze školy či ho dovede do kroužku.

20.6.2013 v 20:20 | Karma: 36,55 | Přečteno: 3678x | Diskuse| Společnost

Martin Pinc

Demonstrace v Paříži proti homo-sňatkům

Za okázalého nezájmu našich mainstreamových médií probíhají už několik měsíců ve Francii protestní demonstrace proti homo-sňatkům a adopci dětí homosexuály. Pokud se nějaká informace vypíchne, pak je to sdělení, že prý „tvrdé jádro demonstrantů“ tvoří ultrakonzervativní „homofóbové“, kteří prý měli hodinu po skončení demonstrace zaútočit na sídlo socialistické strany a skandovali výzvy za odstoupení prezidenta Hollanda.

28.5.2013 v 13:00 | Karma: 41,16 | Přečteno: 4247x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Ruská jaderná ponorka plula u pobřeží Floridy. Fotky ukazují její poškození

19. června 2024  13:53

Ruská flotila, která navštívila Havanu, se rozdělila. Část pluje od Kuby směrem k Venezuele,...

Komentátor Schmarcz se v televizi pohádal se Šlachtou, pak zmizel ze studia

19. června 2024  20:51

„Já jsem se zastal kluků policistů a vy do toho taháte politiku,“ začal křičet komentátor Martin...

Východem Česka prošly silné bouřky a krupobití. Padající strom zabil člověka

19. června 2024  7:32,  aktualizováno  20.6 6:37

Velmi silné bouřky, které ve středu večer zasáhly Moravu a Slezsko, mají jednu oběť. V Českém...

Tři dny v práci, poté domů s majákem. Ministr Bek jel záchranářskou uličkou

19. června 2024

Premium Ministerstvo školství proplácí coby přespolnímu politikovi Mikuláši Bekovi (STAN) přes 57 tisíc...

Střelba na fakultě: Vysvětlujeme chyby policie v souvislostech

21. června 2024

Premium Policie otočila. A poprvé přiznala, že ne vše, co předcházelo střelbě na Filozofické fakultě...

Čína má zálusk na ruskou řeku. Putin jí však při návštěvě KLDR vytvořil překážku

21. června 2024

Premium Nový projekt silničního mostu mezi Severní Koreou a Ruskem přes řeku Tuman představuje omezení pro...

Policie o střelci na FF UK: Otce zavraždil kvůli obecné zášti. Nechybili jsme

20. června 2024  17:31,  aktualizováno  22:41

Pachatel střelby na fakultě neměl konflikt se svým otcem před tím, než ho zavraždil. Motivem byla...

Slovenští poslanci schválili přeměnu RTVS v STVR. Zbývá jen Pellegrini

20. června 2024  21:10,  aktualizováno  22:13

Slovenská sněmovna ve čtvrtek večer hlasy vládních poslanců schválila nový zákon o veřejnoprávní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 257
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2304x
Moje krédo je podle NZ, listu Filipským 3,14: "Běžím k cíli, abych získal nebeskou cenu, jíž je Boží povolání v Kristu Ježíši."