Příběh o Hovně, duben bez deště aneb Dotovaný Hajzlík budu splachovat čím?

"NON OMNE, QUOD NITET, AURUM EST" v překladu: "Není všechno zlato, co se třpytí" aneb i Bobek bude mít svou cenu

Včera s hrůzou a vlasy stojící mi na hlavě hltám predikci o počasí a kapkách deště. V minulém roce jsem si nainstaloval nádrž na dešťovou vodu, která spláchne vytlačené denní jídelní neřesti směrem do systému městských kanalizací.

Mělo to svou logiku i opodstatnění z úst Ministerstva životního prostředí, tak jsem si řekl proč ne. Někde se začít musí. Dle předběžného výpočtu (kde kdo co za den přetaví z potravy) objednal nádrž na dešťovku (mimochodem ještě, že nejsem soukromník, to bych i z té střechy platil daně). První neduhy přišly se zimním obdobím, zamrzlo to.  Tak jsem to trošku prosolil jedlou posypovou Polskou solí a po pár teplých 10C zimních dnech se led vzdal.

První, leč zásadní otázka, asi jako na D1 bylo překvapením, že v zimě mrzne a ten Bobek zmrzlou koulí prostě nespláchneš. Ba naopak se ti tam pohupují jako Jing a Jang (bílá a černá). Ale co zima už není co bývala, tak jsme to nějak přežili.

Samozřejmě jsem mohl mít nádrž pod úrovní domu, ale to bych to pak musel tlačit čerpadlem na elektriku (prostě jako všem se nemůžeš zavděčit).

No nic, zima skončila a těšil jsem se na jaro a hle Duben (Březen přeci ještě za kamna vlezem) a predikce že bez kapky deště.

No jo, ale my už spláchli poslední dešťovku! A co teď

Snad nebudu hledat východisko jako z té reklamy na bazény, že jako dobrý soused se půjdu vysrat k vám, s omluvou "Mě už dešťovka došla". Možná v oparu prdelního parfému by jsme navázali nové, lepší mezilidské vztahy.

 

Příběh z blízké budoucnosti:

Dle nařízení EP z roku 2025, mají mít na základě dotace z EU zbudovanou nádrž na dešťovku pro splachování 80% bytových jednotek. V případě vyschnutí, se zavádí pravidlo vzájemného porozumění a součinnosti sousedů. Samozřejmě to jde ruku v ruce s novým výživovým nařízením (pro dosažení max. úspory), bude každý občas konzumovat 1 Amaroun denně.

K tomu je od roku 2023 vytvořen nový odbor na Min. Životního prostředí, spolu s metodikou jak mají úředníci kontrolovat každé EHovno (jako EKasu budeme mít hazlík s Wifi a účtenkou).

Norma byla dlouhá léta diskutována v EP, protože není Bobek jako Bobek. Z vypracované studie a z několika grantů (cca 5 mil. EUR) o studii Hovna, byla zjištěno následující: jižní státy produkují menší emise a množství, původní Němci to mají přesně tak jak jim to Bundestag nařídil,a nejhůř jsou na tom státy bývalého vých. bloku V4 (že v těch montovnách mají běhavku nebo co) a opět dělají západu ostudu a nechtějí plnit kvóty, jako před 10 lety s nově příchozími inženýry, poukazuje v závěru studie.

Je tedy rok 2025, 4.4.2025 a nevím, ale soused na mě nekoukal moc přívětivě při otevření dveří a vyslechnutí prosby. Kdy jeho zrak sjel na úroveň mé ruky, držící vlastní ruličky toaleťáku. Poté jej, ale  přesunul do mého výrazu tváře, spolu čůrky potu a s pochopením ustoupil. Na hajzlíku jsem během potřeby vyplnil elektronický formulář (evidence odpadů musí být).

Jak já se už těším na víkend na chalupu a na mojí vymazlenou Kadiboudu!

V témže roce vyjde vědecká studie o spotřebě dešťové vody městy a obcemi z pohledu zastavěnosti na danou oblast a jejího negativního dopadu na erozi půdy, vysychání jílovitého podloží na kterém jsou někde vystavěny, a celá studie bude zakončena dovětkem: "A žížaly nebudou mít co žrát"

 

Autor: Petr John | středa 17.4.2019 6:43 | karma článku: 32,59 | přečteno: 1272x