Diesel gate v EU a auto na Setrvačník aneb v USA jsou prodeje Nafťáků na vzestupu

"Bacchus et argentum mutant mores sapientum", že víno a mravy mění i mudrce. A tedy z chytré hlavy stává se dutá a omezená. To je tak když je popuštěna uzda Tuposti, spolu s ním kráčí Zaslepenost a poslední dobíhá Omezenost

Co opravdu nikdo nečekal, tam odkud vzešel ten hon na čarodějnice v podobě DIESEL-GATE, tam v zemi stále nejinovativnější, v USA prodeje aut s Naftových motorem rostou, napříč všem poučkám a propadům benzínových motorů. A vysvětlení je toliko jednoduché: levnější PHM, delší dojezd a vysoký točivý moment motoru.

A co na to naše EU?  Tak nevím ale v 70. letech měla norma asi 20 stran, v roce 2005 EURO 4  180 stran a pohodlně se usaďte, dnes to má 1 500 stran. Přijali a nanormovali v jejich doupěti v Bruselu pro Nafťáky taková pravidla, že snad i Polská šílená kráva by z toho zešílela.

Tak nám teď 2 dny nefouká, že! A říkám si "Kde ti Němci tu elektriku vyrobí, když se jim netočí větrníky"? Á, už to vidím, jako z pohádky o Statečném Kováři, kde ten vysportovaný mlynářský nevolník točil lopatkami mlýna, dnes budou motorem, ale opravdu motorem lopatek větrníků, ti nově vpuštění mudrcové, jen aby si mohl třeba Jürgen nebo Gertruda ve své zaslepenosti dobít tu TESLU, tu Robertka.

Ale to nevadí, My v Evropě kráčíme mílovými kroky vpřed, bez ohledu na jejich dopady a nikdo nám je nezhatí (ani naši vepři boubelatí) naše světlé zítřky s kabelem pohupujícím se  před nefunkční nabíjecí stanicí, stojíc zde se svým znovu vybitím autem na Setrvačník. Nebo snad jsi za tu úlevu na daních už vybudoval svojí dobíjecí stanici? Mimochodem nevadí, že na mě nevyšlo a tak čmoudím postarším kotlem, a snad nebudu i s mojí bytovou jednotou vykázán za brány svého města, protože můj výfuk v podobě komína nesplnil EURO 45.

 

Vítejte v roce 2030. 

1. situace: Večer se tak jako soused, s kabelem pohupující se  v úrovni kolen, nezapomenete připojit svůj Cool Autonomní SUVčko do sítě. Rozhlédnete se kolem sebe a uvidíte sousedy, kteří vykonávají podobnou potřebu jako vy. Snad s dotazem, za jak dlouho se ti to dobije sousede? A než to stačíš s pousmátím vyslovit (máš přeci nejnovější dotovanou rychlo-čupr-nabíječku) se celá ulice ponoří do tmy. Mimochodem už týden je zataženo a ty parádní fotovoltaické Bramac tašky nevyrobily ani prd a baterie jsou taky prázdné.

1. dotaz zní nemáte svíčky? Nám už minule došly a v Lidlu je to nedostatkové zboží a Vietnamcům to pořádně nehoří (místo knotu tam dávají tkaničku od bot)! Odpovím:  pro tento případ máme od rodičů petrolejky s vonnou Esencí (nejste pak ve stresu, že vám ani nejde kotel a máte doma zimu, esence z opia vám dopřeje přečkat do ranního vstávání krásné sny).

2. dotaz a náhodou rotoped nevlastníte? Já na to proč? .Ale tak spolu s rodinou celou noc budeme šlapat, děti to milují. Zazubí se na mě a sdělí mi tu důležitou součást rotopedového převodu, mám 4 děti víte a přitom se plácne po rameni. Nezůstávám pozadu a s gratulací mu tisknu ruku k tolika šlapajícím jednotkám. A jen mezi zuby procedím, my máme jedináčka.

Ale nedá mi a ptám se ho znovu nač ten rotoped? Šibalsky mi odpoví, něco ve smyslu,  převod umožní čerpadlu u teplovodní vložky pracovat a tím jak jsem po práci jak kretén štípal dřevo si můžeme v roce 2030 zatopit. Jen přikývnu, vždyť i my máme v našem ultra moderně elektronicky propojeném domě, uprostřed obýváku ohniště a já občas večer dětem se svíčkou u nosu předčítám příběhy o dětech co si hráli venku, a ve svojí představivosti vymýšleli různé hry, anebo ten příběh jak jim ještě mohli rodiče zabavit telefony, tablety, notebooky a počítače je hrozně pobaví.

3. dotaz přichází opodál, kdy se k nám připojuje další osadník s otázkou jestli to má vůbec cenu dobíjet, když má být zítra -10 stupňů. To snad raději pojedu vlakem a svůj Setrvačník zanechám jako doplněk u domu, procedím mezi zuby..  

Jak já závidím mým rodičům, bydlícím na vesnici, po které si mohou bez zákazů jezdit Passatem EURO 8 na Naftu.  U nich světla nepohasnou, říkám. A v čem je to kouzlo ptá se mne soused. Tak mu polopatě vysvětluji, jak do jejich hlavního vesnického septiku přispívají všichni (kde se jejich denní potřeba, přetaví ve světlo pouličních lamp). Jen tedy se  mi rodiče stěžovali, že když půlka vesnice odjede na dovolenou tak jen tak problikávají, protože ten zbytek to prostě neutlačí.

"Neutlačí"? ptá se s vysmátou tváří...…...

 

 

 

 

Autor: Petr John | čtvrtek 21.3.2019 8:06 | karma článku: 33,89 | přečteno: 937x

Další články autora

Petr John

Vítězství zhoubného milosrdenství aneb záhuba většiny

"Historia magistra vitae: ztraceno v překladu "Historie je učitelkou života" aneb pseudohumanita značí "Mundus vult decipi, ergo decipiatur" volně přeloženo "Svět chce být klamán, tedy jej klamejme"

1.8.2019 v 2:28 | Karma: 29,16 | Přečteno: 1204x | Diskuse | Společnost

Petr John

ŠVP a naše děti už nepojedou aneb Inkluze a 10 asistentek to ano!

Agnus Dei, qui tollis peccata mundi, miserere nobis / dona nobis pacem. Ztraceno v překladu: " Beránku Boží, který snímáš hříchy světa, smiluj se nad námi". Naše děti, za tupost pár pitomců nemohou.

4.5.2019 v 3:47 | Karma: 37,17 | Přečteno: 1586x | Diskuse | Společnost

Petr John

Příběh o Hovně, duben bez deště aneb Dotovaný Hajzlík budu splachovat čím?

"NON OMNE, QUOD NITET, AURUM EST" v překladu: "Není všechno zlato, co se třpytí" aneb i Bobek bude mít svou cenu

17.4.2019 v 6:43 | Karma: 32,59 | Přečteno: 1272x | Diskuse | Společnost

Petr John

Krucifix, svěcenou vodu, 3 otčenáše aneb bez Větrů to nešlo

Vstávám se smělostí sobě vlastní, opásán vychechtaností, že to tady dnes není tak špatné, tak snad vstanu do toho nového rána. Sice je 9 ráno, ale ranní ptáče, dál doskáče, prej......

14.3.2019 v 6:23 | Karma: 23,68 | Přečteno: 479x | Diskuse | Společnost

Petr John

Kalejdoskop aneb běda poraženým a Církev bez pokory

Nevím jestli novodobé dějiny tradovat ke konci studené války, pro nás tzv. Sametové revoluci, že Svět nadřazených se točí, aniž by se dokázali pozastavit nad jeho chybami a tak v nich neustále pokračuje.

7.3.2019 v 6:27 | Karma: 23,05 | Přečteno: 536x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

„Ty jsi bezva chlap, já ti dám zadarmo.“ Fotograf vzpomíná na hříšné devadesátky

27. dubna 2025  16:27

Fotil sametovou revoluci i dusno pozdní normalizace. Teď Jaroslav Kučera vydává knihu Sex po...

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Španělsko a Portugalsko paralyzoval blackout. Sánchez vyhlásil stav nouze

28. dubna 2025  13:51,  aktualizováno  21:26

Celé pevninské Španělsko a Portugalsko v pondělí po poledni postihl rozsáhlý výpadek proudu....

Americká letadlová loď uhýbala palbě, při manévru utopila stíhačku za miliardu

29. dubna 2025  9:31

Posádka americké letadlové lodi USS Harry S. Truman, která operuje nedaleko pobřeží Jemenu, si...

Trumpův mírový plán: Ukrajina má přijmout ruskou okupaci a vzdát se NATO

23. dubna 2025  6:48

Spojené státy chtějí, aby Ukrajina přijala mírové plány prezidenta Donalda Trumpa a uznala ruskou...

Ukrajince se z Ruska ještě nepodařilo zcela vyhnat. Schovávají se v dírách, tvrdí Putin

30. dubna 2025  22:08

Sledujeme online Ruský prezident Vladimir Putin ve středu prohlásil, že malé skupiny ukrajinských vojáků jsou stále...

Ohnivá zkáza v okolí Jeruzaléma uvrhla Izrael do pohotovosti. Hrozí evakuace

30. dubna 2025  21:25

Lesní požáry ve středu vypukly v blízkosti Jeruzaléma, podle médií je způsobilo extrémní horko a...

U Rozvadova se ztratil polský chlapec. Po několika hodinách ho našli mrtvého

30. dubna 2025  20:35

Patnáctiletý chlapec z Polska se dnes ztratil u českých hranic s Německem. Opustil auto, kterým jel...

Rusko obrátilo. Chce jednat s Američany o jejich přítomnosti v Záporožské elektrárně

30. dubna 2025  20:25

Rusko je připraveno jednat se Spojenými státy o přítomnosti Američanů v okupované Záporožské...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 14
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 833x
Live and die on this day

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.