Škrty, občané prvního a druhého řádu
Například bypass, kyčelní kloub a chemoterapii dostanou zdarma i ti, kteří vychytrale odváděli minimum nebo nic. Nemocnicím pak ovšem chybí peníze. Obdobné je to s žebráckými penzemi, podporami a příspěvky. Tím vším jsou tvrdě diskriminováni ti, kteří na to celý život poctivě platili.
O dovolené jsem se seznámil s pětasedmdesátiletým Vídeňákem, bývalým elektromechanikem. Po tři měsíce se toulal v plachetnici po ostrovech ve Středozemním moři. Pochlubil se mi, že byl 57 let penzijně i zdravotně připojištěný. Úroveň jeho penze tomu odpovídala. Rakušané si už zvykli, že se dělí na občany prvního a druhého řádu. Na ty, kteří si připláceli a platili. A na ty, kteří si nepřipláceli nebo neplatili.
Dnešní škrty v rozpočtech českých ministrů a drastická úsporná opatření jsou opět pouhou nivelizací, na kterou nejvíce doplatí ti, kteří platí nebo platili. Češi totiž nejsou připraveni zařadit se mezi občany druhého řádu. A rozhodně i napříště takové dělení odmítnou.
Petr F. Novotný
Šéfredaktor Reflexu je progresivní
Za Husáka, po likvidaci odborných kádrů a společenských špiček v roce 1971, jsme si vyprávěli tento vtip: „Může se stát členem akademie věd paralytik?“ „Ano, ale musí být progresivní!“
Petr F. Novotný
Uštvání soudce JUDr. Pavla Nagye bylo snadné
Někteří z nás potřebují k radostnému životu nepřítele. Masmédia proto každý den nějakou kořist uštvou. Ideální kořistí je úplatný politik. Jenže ten se umí sakra bránit, například drze namítne, že na udavače podá trestní oznámení a bude žádat desetimilionové odškodné. A tak média neloví žraloky, ale spíše malé ryby a někdy dokonce mřenky. Mladoboleslavský soudce Pavel Nagy byl v roce 2008 nafilmován skrytou kamerou při přebírání peněz. Záznam zakoupila televize Nova a poté jej vysílala nesčetněkrát a pokračuje s tím až do dnešních dnů. Také denní tisk rozviřoval skandál až do úplného vyčerpání čtenářů. Pavel Nagy se totiž nemůže bránit, ani podat trestní oznámení. Byl totiž omezen ve způsobilosti k právním úkonům a nemá ani floka.
Petr F. Novotný
Vinnej nevinnej, berte to po řadě!
vykřikl sapér Vodička v Haškově Švejkovi. Vinu či zásluhy nelze v opravdové životní vřavě vskutku odlišit. Objektivita zásluh či provinění se navíc vymaňuje ze subjektivních lidských měřítek, byť i Buddha tvrdíval, že se máme tak, jak si zasloužíme, a i když Kristus kázal, že sklidíme jen to, co jsme zaseli.
Petr F. Novotný
Příští volby už jako happening
Mezičas mezi nadějí vzcházející z voleb a následným zklamáním se rychle zkracuje. Protože očekáváme od jiných stále více než od sebe. A také politické ideje se rodí už jen za pomoci peněz. Příští parlamentní volby tímpádem vyhraje ten, kdo jich má nejvíc. Například Petr Kellner z PPF, Karel Komárek z KKCG, Zdeněk Bakala z OKD nebo Andrej Babiš z Agrofertu.
Petr F. Novotný
Raději zlodějem než chudým
Zaplatil jsem převodem šedesátitisícovou fakturu za přislíbené služby a zboží. Nic jsem však nedostal. Čtenář jistě namítne, že při zlodějně musí kooperovat dvě strany. První, která krade a druhá, která se nechá okrást.
| Další články autora |
Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví
Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...
V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah
Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...
Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí
Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...
Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?
Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...
Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku
Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...
Děkan ZČU: Zájem o učitelství přírodních věd klesá, pomohla by stipendia
Základní i střední školy v ČR dlouhodobě hledají učitele chemie, fyziky nebo matematiky i některých...
Za špatný spánek nemůže veřejné osvětlení, ale světla z budov nebo displeje
Dlouho jsme veřejné osvětlení považovali za hlavního nepřítele tmavé noci a viníka našeho...
Dálnici D55 mezi Otrokovicemi a Hulínem je uzavřená, shořel tam kamion
Na dálnici D55 mezi Otrokovicemi a Hulínem ve středu hořel kamion. Oheň už hasiči zlikvidovali, teď...
Komu patří Doubrava? Rybáři se přou s vodáky, nepomohl ani soud
Rybáři se přou s vodáky, zda je možné každoročně vypouštět v dubnu vodu z přehrady Pařížov na...

PEDIATR (110.-140.000Kč+BYT+BONUS)
Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat:
110 000 - 140 000 Kč
- Počet článků 51
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2483x
Autor publikací: Filozofie nemocí, Proč jsme nemocní, Tajemství hypnózy, Kdo s námi manipuluje.
S Janem Kellerem napsali učebnici pro gymnazisty:
Úvod do filozofie, sociologie a psychologie
(s ilustracemi Vladimíra Renčína).
Informace o jmenovaných knihách:
www.dialog-lbc.cz
Dvojité kliknutí na foto zobrazí starší články.



















