Knížepán

Kam se hrabe vicepremiér Hamáček na premiéra Babiše. Hamáček chtěl jen v Moskvě předat špionské službě fotky dvou jejich agentů, protože připravovali ročenku a dva špioni jim scházeli do alba. Jen Janek jankovatej Kroupa to špatně

pochopil.

...
Mám na účtech poctivě vydělané a zdaněné miliony a touhu vlastnit zámeckou vilu blízko moře. Píše se rok 2009, ten má na bedrech hospodářskou krizi, ceny nemovitosti padají, je tedy příhodná doba dobře investovat a nenechat peníze ztrácet na hodnotě poleháváním v bankách.

Je jedno, koho spolehlivého pověřím výběrem vhodné zámkovily. Důležité je, že se nesnažím vyčůraně obejít vše, co zákon přímo nezakazuje, ale co nejeden politik i občan odsuzuje jako nepřijatelné a zavádějící podvodem. Koupím tedy nemovitost na mé jméno, na firmu, zaplatím vše, co mám zaplatit u nás i v zemi, kde barák stojí, umím doložit původ peněz, původ půjčky, atd.
...
Řekl bych, že až sem normální postup jaký by v měl fungovat i u bohatého premiéra země. U něj především. Pominu-li praní špinavých peněz i snahu obejít daňovou povinnost, o kterých se u našeho premiéra snad nedá mluvit (doufám a věřím, že nedá, i když u těch dani si zase tak moc jistý nejsem), pak je tu hromada dalších nejasností a skutků vyvolávajících pochybnosti.

Jistě, v r. 2009 nebyl v politice. Jenže člověku, který následně po vstupu do politiky hřímá, že tyto praktiky mu jsou cizí a obviňuje pomalu všechny, že šmelí ve velkém a kradnů, se nedá věřit už nic. Vůbec nic.

Pokud se staví do role capo dei manager, o vymlouvá se na to, že mu s nákupem nemovitostí poradila realitní kancelář, může být. Ale kdo mu poradil s postupem nákupu? Premiér je obyčejný podnikatel, který využije všech možností, jak obejít, co se obejít dá. Jestli tvrdí, že vily nevlastní, tak je to i Kecal z Prodané nevěsty. Všechny firmy s účastí na transakcí byly, či stále jeho jsou. I když jsou zaparkované ve fondech.

Co znamená, když záložním offshorové firmy, z nichž jedné půjčím peníze, tyto firmy si tyto peníze mezi sebou půjčují dál, aby si pak jedna z nich vzala úvěr? Za jaké peníze se vlastně ty nemovitosti nakonec koupily? S jakým daňovým zatížením? Jistě, Babiš podnikatel není zdaleka jediný s podobnými praktikami. Babiš podnikatel je však i Babiš premiér. Dalším premiér s křišťálově čistým profilem.

Autor: Petr Burian | středa 6.10.2021 10:42 | karma článku: 26,60 | přečteno: 795x

Další články autora

Petr Burian

Opustil jsem definitivně sociální služby

Bude to delší čtením.. Opustil jsem práci, která mě bavila jako žádná jiná. Někdy náročná emočně, většinou však krásná a věřím, že i potřebná.

18.1.2026 v 22:35 | Karma: 37,59 | Přečteno: 2192x | Diskuse | Společnost

Petr Burian

Pro mě osobně žádná změna

Rok se s rokem sešel, opoziční koalice vystřídala vládnoucí koalici a změnilo se něco? Lautr nic. A ani nezmění.

12.1.2026 v 12:00 | Karma: 18,82 | Přečteno: 412x | Diskuse | Společnost

Petr Burian

Grónsko

Trump chce Grónsko. Opravdu si jej vezme a nebude hledět ani doprava, ani doleva? A je Evropa opravdu v háji?

7.1.2026 v 12:10 | Karma: 18,40 | Přečteno: 404x | Diskuse | Společnost

Petr Burian

República Bolivariana de Venezuela

Šup, a během mžiku je tato republika bez prezidenta a první dámy. Co ten Rus v únoru 2022 udělal špatně?

3.1.2026 v 20:40 | Karma: 22,46 | Přečteno: 566x | Diskuse | Společnost

Petr Burian

Do nebe, nebo do pekla

Kam se asi po své smrti dostali Hitler, Stalin, Kim Ir-sen, Gottwald, Slánský, Nero, Napoleon, Castro, Čingischán, Ho Či Min, Lenin, Mengele, a další a další?

3.1.2026 v 7:07 | Karma: 15,97 | Přečteno: 331x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Tenhle těžký stroj už zabránil škodám za miliony. V zimě drží Prahu v pohybu

Pluh musí být provozován pouze se soupravou vozů T3R.P.
12. ledna 2026  8:20

Zima v Praze umí být krásná, ale pro tramvajovou dopravu často znamená pořádnou výzvu. Jakmile...

Jak dobrý máte přehled o hudbě 80. let?

Fredie Mercury opanoval  koncert Live Aid.
vydáno 15. ledna 2026

Máte rádi osmdesátky? Byly načančané, trochu kýčovité, ale vlastně krásně pohodové. Otestujte si,...

Prahu čekají o víkendu výluky. Nepojede metro ani tramvaje pod Vyšehradem

Stanice metra B Českomoravská (21. listopadu 2024)
16. ledna 2026  10:49

Otevření zmodernizované stanice metra Českomoravská se blíží. Aby dopravní podnik stihl slibovaný...

Pozor, bude to zase klouzat! Ledovka a mlhy potrápí Česko také o víkendu

Česko pokryla silná ledovka. Záběr z Prahy. Problémy mají chodci, komplikuje se...
14. ledna 2026  16:05

Zimní počasí bude v Česku pokračovat i během nadcházejícího víkendu. Po středě, kdy ranní teploty...

Česká klasika se vrací do hry. U Rozvařilů znovu otevřeli v Bílé labuti

Jídelna U Rozvařilů
17. ledna 2026  8:10

Cinkající příbory dávají znát, že je čas oběda. Jsme v 5. patře obchodního domu Bílá labuť. Jídelna...

Odveta bez šance. Písek dá v poháru šanci mladíkům

Kevin Týml střílí z dálky v utkání proti Hradci Králové.
19. ledna 2026  22:43

Ve středu od 18 hodin sehrají písečtí basketbalisté odvetné utkání čtvrtfinále Českého poháru proti...

Policisté hlídali místo střelby v Chřibské, na jejich auto spadl vánoční strom

Policistům, kteří hlídali místo střelby v Chřibské, spadl na auto strom. (19....
19. ledna 2026  21:52,  aktualizováno  21:52

Obec Chřibská na Děčínsku, kde ráno útočník zastřelil jednoho muže a zranil dalších šest lidí,...

Interaktivní výstava a hra provede návštěvníky po Evropě, premiéru má v Kladně

Interaktivní výstava a hra provede návštěvníky po Evropě, premiéru má v Kladně
19. ledna 2026  20:04,  aktualizováno  20:21

Nová interaktivní výstava a hra Poznej Evropu, kterou dnes otevřela Středočeská vědecká knihovna v...

Teď něco uvidíte, řekl policistům muž. Polil se benzinem a škrtl zapalovačem

Bezdomovec v Liberci se chtěl upálit.
19. ledna 2026  20:42,  aktualizováno  20:42

Přímo před zraky policejní hlídky se v Liberci chtěl upálit muž bez domova. Polil se benzinem a...

Vyhrajte pobyt snů v Beskydech: Soutěžíme o tři vouchery v ceně 10 000 Kč
Vyhrajte pobyt snů v Beskydech: Soutěžíme o tři vouchery v ceně 10 000 Kč

Hned takto z kraje nového roku jsme si pro vás společně s Rodinnými porodnicemi AGEL připravili exkluzivní soutěž o 3 poukazy v hodnotě 10 000 Kč...

  • Počet článků 198
  • Celková karma 25,29
  • Průměrná čtenost 1421x
Žijeme tady a teď. Minulost už nebude a budoucnost ještě nebyla.

Seznam rubrik

Co právě poslouchám

Oblíbené stránky

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.