Jsme my vlastně ještě jeden národ s nějakým společným cílem?
Pominu nyní, jestli mají pravdu zastánci EU, USA, Ruska atd. Ona je ta pravda stejně někde úplně jinde, než si myslíme. Úplně každý, kdo vyvolává konflikty, kdo válčí, kdo chce uzurpovat, či se obohatit na státu jiném, má tuny másla na hlavě a to máslo už začíná smrdět.
Také na zdejším blogu je markantně zřetelné, jaké názory kdo zastupuje a kam až je kdo schopen zajít. A to možná i proto, aby jinému zvedl mandle a tím si ještě více zvyšoval své sebevědomí a masíroval své ego a cítil se spokojen, jak to oponentům nandal. Případně byl potěšen, že splnil přání někoho jiného, který dobře platí. Pochybuji, že by zde někdo někoho přesvědčil o diametrálně odlišném názoru.
Předem většinou moc dobře víte, který autor o čem bude psát a kteří diskutující budou daný článek chválit a kteří hanit. Převážně u příspěvků politického charakteru se vždy v diskusi objeví hejno pochlebovačů a hejno odpůrců daného tématu. Většinou se mezi sebou vůbec neznáme a jsem si jist, že mnohdy bychom spolu z očí do očí diskutovali úplně jinak.
Mnohokrát mě už napadlo, jak by to asi vypadalo, kdyby naši republiku náhle napadl cizí agresor, který uznal za vhodné, že nás musí získat. Chopili bychom se všichni zbraní a stříleli všichni stejným směrem? Nerozhádali bychom se mezi sebou ještě před vstupem do zákopu? Jsme vůbec ještě schopni se domluvit na jednom konkrétním cíli? Nenašel by se náhodou někdo, kdo by vycítil svou šanci na svých pět minut slávy a neprodal by nás nepříteli? A nejednal už někdo s nepřítelem tajně předem a nepřipravil mu půdu?
Říkám si, jaký vlastně máme jako Češi konkrétní cíl, který by nás někam všechny směroval. Nikdy nebudou všichni spokojeni s jedním názorem, ale uniká mi, co je pro nás to hlavní, na čem bychom se shodli a pro co jsme ochotni bojovat jako jeden muž a jedna žena.
Chtít, nebo nechtít zpět vládu komunistů to není. Není to ani setrvat, nebo vystoupit z EU. Zdaleka to ani není otázka, ke které světové mocnosti se přiklonit. Nenapadá mě nic, v čem by se shodla převážná většina národa.
Už jsem nejednou psal, že se mi nelíbí rozpínavost ruského medvěda. Nelíbí se mi však ani mnohé kroky, které dělá EU i USA. Ale i v tom, mnohými osočovaném, spolku státu amerických, jsou patrioti, kteří nemusí souhlasit s kroky své momentální vlády, ale jsou stále hrdí na to, že jsou Američané.
Já osobně mám názor, že jako Evropané máme dělat vše proto, abychom z Evropy udělali místo, kde se neválčí a spokojeně žije převážně těm, kteří chtějí něco dělat a ne jen nadávat na všechny a všechno kolem.
.. Omlouvám se, že pod tímto článkem nebudu moc diskutovat kvůli jinému zaneprázdnění.
Petr Burian
Ghetto trochu jinak
O ghettech koluje plno mýtů a zkreslených představ. Tak dovolte pár odstavců od někoho, kdo tam párkrát byl a kdo si tam často i kávu dal.
Petr Burian
Pro mě presso a pro tchýni, prosím, turka
Jmenuji se Petr a jedním z mých dobrých kamarádů, který mě provází životem již mnoho let, je Pavel. Já jemu byl na svatbě za svědka, on mi byl na svatbě za svědka.
Petr Burian
Co my to máme za premiéra
Kdysi jsem napsal blog s podobným názvem, jen místo premiéra bylo slovo prezidenta. Jednalo se o Miloše Zemana.
Petr Burian
Oparatéři i operatérky jsou borci
V minulém roce jsem měl náročnou operaci zápěstí. Na sále jsem byl 4 a půl hodiny. Prý tak dlouho netrvá ani výměna kolenního kloubu.
Petr Burian
200, ale možná skončím v Hyde parku
A vůbec se nebudu divit, pokud tak admini rozhodnou. Toto je můj blog s číslem 200 a rád bych jej zdejšímu blogu věnoval.
| Další články autora |
Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví
Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...
V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah
Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...
Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí
Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...
Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?
Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...
Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku
Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...
Zlínský kraj podpoří vybavení zubních ambulancí i vzdělávání začínajících lékařů
Zlínský kraj podpoří vybavení zubních ambulancí i vzdělávání začínajících lékařů. Na vybavení...
Zlínský kraj podpoří vybavení zubních ambulancí i vzdělávání začínajících lékařů
Zlínský kraj podpoří vybavení zubních ambulancí i vzdělávání začínajících lékařů. Na vybavení...
Správa železnic ukázala, jak by mohl vypadat provizorní most na Výtoni
Správa železnic představila technický nákres provizorního mostu pod Vyšehradem, který by mohl...
Psychologie a mávání na auta. Co všechno vaše gesto u přechodu napoví?
Stojíte na přechodu, auto zastaví a vy automaticky zvednete ruku na znamení díků. Pro někoho...

SOUSTRUŽNÍK - náborový bonus až 130.00 Kč
Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat:
40 000 - 50 000 Kč
- Počet článků 204
- Celková karma 25,53
- Průměrná čtenost 1413x



















