Vrchol cynismu je když.. (zase ta Ukrajina)
Nedávno jsem tady na iDnes louskal něčí článek na blogu týkající se aktuální situace na Ukrajině. V hlavě mi utkvělo jedno skvělé přirovnání, ale už nevím, jestli to bylo ve článku samotném, nebo v diskuzi, ale sedělo to jak hrnec na zadnici, takže se o něj chci podělit.
Poslat humanitární pomoc, resp. 300 280 262 náklaďků se vším potřebným je bohulibé. .. Gesto. Totiž, neexistuje snad složitější způsob, jak humanitární pomoc poskytnout, než nechat cibuli, zelí generátory, spacáky a vodu demonstrativně kodrcat Ruskem s tím, že je jasné, že na hranicích bude problém a že potrvá dny, snad ne týdny, než se pomoc rozdělí na cílová místa.
Kdyby se totiž udělala sbírka a za tu by se v nejbližším možném okolí se nakoupily nutné věci podle místní potřeby a stovky kilometrů by se vozilo jen nedostatkové zboží - opět podle aktuální situace, nebyl by tu konvoj k focení. A nebyla by tu diskuse o zlých Ukrajincích, kteří nechávají vyhladovět své krajany, když mají tu drzost si ověřit, co jim Rusko, jakožto agresor a okupant, posílá přes hranice.
No ale zpátky k cynismu a ke grázlovi:
- Vrchol cynismu je, když u výtahu přepadnete starou babku, a pak jí asistujete s jízdou.
- Vrchol cynismu je, když někoho střelíte do břicha, a když dorazí fotografové, začnete mu poskytovat první pomoc.
- Vrchol cynismu je, když rozvrátíte cizí zemi, zabíráte její území a místní armádu obviňujete z vraždení vlastních lidí, když se je snaží dobýt zpátky. A když dorazí fotografové, vyšlete tam pár set bílých náklaďáků s humanitární pomocí.
Pavel Novák
Doufejme v novou studenou válku
Před časem jsem se rozhodl přestat psát o událostech na Ukrajině, už protože nemá cenu přesvědčovat přesvědčené, jenže..
Pavel Novák
Letošní Prague Pride se asi trochu zvrhla..
Uplynulé ročníky mne minuly úplně, nebo zasáhly pouze okrajově, až když se ulicemi trousily oduhované skupinky, odcházející z akce. Letos jsem ji náhodou viděl snad celou. A jsem trochu zklamán.
Pavel Novák
O nějakých právech homosexuálů se vůbec nebavme
Vy, co chcete homosexuálům odpírat nějaká práva, zkuste se nad tím chvíli zamyslet. Vy, co jim je přiznáváte, taky.
Pavel Novák
Proč neproběhne na východní Ukrajině referendum?
Vladimír Putin miluje referenda. A když se rozplyne dým a usedne prach, podrobení či osvobození obyvatelé některé z dosavadních autonomních republik, nebo rovnou cizích zemí zjistí, že oni zase milují Vladimíra Putina. Obě tyto lásky se potom zhmotní v podobě lístků ve volebních urnách.
Pavel Novák
Petře Cvalíne, jak je to s tou svobodou slova?
Věta "Nelze mlčet, když máme svobodu slova" by za normálních okolností byla zajímavá pouze tím, že není pravdivá - i když máte svobodu slova, klidně mlčet můžete. Ale když se vyskytne jako motto blogu člena výboru KSČM, lze ji věnovat hned celý článe(če)k.
| Další články autora |
Kolik toho víte o vesmíru?
Planety, černé díry, Měsíc nebo slavné vesmírné mise. Vesmír fascinuje lidstvo od nepaměti a dodnes...
V těchto dnech se láme osud českého Tesca. Britové už hledají kupce pro své obchody
Britští vlastníci Tesca podle mnohých finančních médií rozjíždějí prodej svých aktivit ve střední...
Jste milovníkem italské kuchyně? Tak se ukažte!
Pizza, těstoviny, tiramisu nebo Aperol Spritz. Italská kuchyně patří bezpochyby k nejoblíbenějším...
V Letenských sadech hořelo, na nábřeží se odkláněla veřejná doprava
V Praze v Letenských sadech hořelo. Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. Podle policie byl...
Barrandovský kopec bez pozlátka luxusu. Nafotili jsme zákoutí, kterým se filmová čtvrť nechlubí
Filmový magnát Miloš Havel. Režiséři a herecké star. Takhle obvykle vnímáme Barrandov, hlavně jeho...
Srážka tří aut uzavřela na pět hodin D10. Jeden z vážně zraněných na místě zemřel
Dálnici D10 u Mladé Boleslavi ve směru na Prahu uzavřela ve čtvrtek odpoledne vážná nehoda tří aut....
Stržené trakční vedení zastavilo provoz na trati mezi Studénkou a Jistebníkem
Provoz na hlavní železniční trati mezi Olomoucí a Ostravou dnes vpodvečer zastavilo v úseku...
Vlak v Brně-Židenicích srazil a zabil člověka, provoz na trati asi hodinu stál
Vlak v brněnských Židenicích dnes okolo 16:00 srazil a zabil člověka. ČTK to řekla mluvčí...
V Jihlavě srazil vlak ženu, zraněním podlehla. Železnice stála tři hodiny
V Jihlavě ve čtvrtek vlak srazil ženu, vážným zraněním na místě podlehla. Okolnosti tragické...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 11
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2751x



















