Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Švédsko se zvedá?!

V sobotu se na náměstí Meborgarplatsen ve Stockholmu pořádala demonstrace, kterou svolalo FB hnutí Sta upp för Sverige (Za Švédsko) se 190 000 podporovateli. 

Necelá pětistovka se švédskými vlajkami chtěla dát najevo svůj nesouhlas se švédskou imigrační politikou a hlavně na problém, co s tzv. ensakommande barn, tedy bezprizorními dětmi, které se dostaly do Švédska, které na různých místě Švédska demonstrují za právo zůstat. Mluví se o Afgáncích, kteří neobdrželi žádný asyl a měli být navráceni zpět do země. Začali vsedě demonstrovat, aby si vynutili zrušení vyhoštění. Celá záležitost je mnohem složitější, protože mnozí z těchto „dětí“ nejsou vůbec Afgánci. Z afgánské strany se nechali slyšet, že vezmou pouze Afgánce. Neschopnost švédských úřadů řádně odlišit národnosti a určit skutečnou identitu situaci neulehčuje. 

Švédové jsou velmi obezřetní mají-li se zúčastnit shora neodsouhlasených protestů, ale oproti jiným demonstracím proti přistěhovalecké politice, kdy se sešla tak dvacítka protestujících, jich najednou byly stovky.

Problém s tzv. bezprizorními dětmi ještě více obnažil nezvládnutou přistěhovaleckou politiku vládnoucích stran. Upřímně, v takovém množství by přistěhovalectví nezvadl bez stanného práva žádný stát, pokud taková situace nastala díky blízkým válečným událostem. Ale přistěhovalectví do Švédska má však jiný důvod než bezprostřední ohrožení života: generózní příspěvky nově příchozím, přiživovat se na sociálním systému, zneužívat důvěry společnosti. S tím jdou ruku v ruce drogy a kriminalita velkého rozsahu, dnes už těžko zvladatelná. Jen ve Stockholmu registruje šv. policie v průměru každou druhou hodinu nějakou přestřelku.

Pokud se někdo vydává za bezprizorní děcko bez rodičů, má dokonce nárok na jakýsi pozůstalecký důchod ve výši 72000 Sek ročně, což jen toto dělá 3 běžného starobního důchodu, nemluvě o dalších příspěvcích, např. kapesného cca 2100 Sek měsíčně při plném zajištění vč. lékařské a zubní péče.

Že se evidentně nejedná o děti dokazuje zpráva Švédského státní ústavu soudního lékařství o výsledcích lékařského přezkoumání běženců, kteří o sobě tvrdí, že jim není 18 let. Zjistilo se, že 82,9 % z nich o svém stáří s největší pravděpodobností lže, přičemž je důvodné se domnívat, že počet díky nerozhodným případům může být vyšší. Vlevo: Některé z těch afgánských bezprizorních „dětí“, kteří i podle vizáže těžko mohou být Afgánci.

 

Švédská společnost se ještě více polarizuje, kdy na jedné straně stojí vládní koalice v čele se sociálními demokraty a na druhé straně stále rostoucí část švédské společnosti, která žádá tvrdé omezení imigrace a nápravu současného stavu. Jedinou parlamentní politickou stranou, která chce přistěhovalectví silně omezit, jsou Švédští demokraté SD, kteří se dnes po pár letech stali nejsilnější stranou s 27,6 % podle posledního měření. Ostatní strany s nimi nemluví, ozývají se vůči nim slova jako rasisté nebo fašisté. Sociální demokraté mají 23,4 %.

Ty, kteří by ještě více Švédsko otevřeli, lze shrnout pod pojmem liberální levičáci, progresivisté různého zabarvení, kteří se rekrutují ze všech vládnoucích stran. Jedna z těch aktivistek je bývalá předsedkyně Levicové strany (bývalí komunisté), Gudrun Schyman, na snímku hladí jedno z „dětí“, nyní předsedkyně Fi, Feministická iniciativy, což je značně hlučná a aktivistická ministrana se silnou podporou v médiích. Program Fi je hrůzné čtení. Mj. zcela zrušit armádu, zbraně a vězeňské tresty, volné přistěhovalectví, manželství více osob, zastavit stavby dálnic, základní školy mají vyučovat feministickou sebeobranu, vysoké školy musí mít HBQT perspektivu, jinak zrušit, změna pohlaví bez omezení, právně ukotvit jako pohlaví třetí osobu, tedy TO a řadu těžko vymyslitelných dalších lahůdek.

Hladinu veřejného mínění rozčeřila, nakonec ke své škodě, naše známá Kateřina Janouchová, která reagovala na snímek levicové poslankyně Rossany Dinamarca, která přišla ony demonstrující „děti“ podpořit. Na svém Twiteru k obrázku (dole) ne zcela elegantně sedící poslankyně sarkasticky napsala, že „Schody jsou efektivnější než Tinder“. (Tinder – celosvětová seznamka.) Dinamarca prohlásila, že KJ jí veřejně sexualizuje a podala na ní trestní oznámení. Kateřina se jí vzápětí omluvila, ale zbytečně. RD rozhoupala aktivistickou scénu, která rozvířila nátlakovou akci na lodní společnost Viking Linje, kde KJ byla poradkyní v odborné skupině, jejíž náplní bylo předcházet sexuálním útokům na lodích společnosti. Společnost podlehla nátlaku a Kateřině dala výpověď. 

Samotná Rossana Dinamarc při jiné příležitosti zas tolik obavy o možnou sexualizaci své osoby neměla, když se před volbami v r. 2015 ukázala v tričku s nápisem „Švédský nejvíce sexy politik“.

RD má chilský původ, patří k další generaci Chilanů, kteří po Pinochetově puči v mnoha tisících přišli do Švédska. Logicky značně posílili levici všeho zabarvení. Na rozdíl od Vietnamců z jihu, kteří za strašných podmínek utíkali z moci Vietkongu na různých bárkách a zbědované je lovily lodě, přilétali bez problému letecky s platnými pasy. Kvóta pro Chilany 6000, pro Vietnamce 300 ročně.

Byla to rovněž ona, která se procházela ve švédském Parlamentu v tričku s nápisem SD, tedy Švédští demokraté = rasisté. Opravdu zvláštní přístup.

Paradoxem je, že na veřejném místě hlavního města demonstrují přistěhovalci bez práva zůstat v zemi, tedy jsou tu ilegálně a nikoho to nevzrušuje. Snad by měli být minimálně perlustrováni a internováni, pokud se v zemi nachází ilegálně. Nic z toho. Za to se jakýsi aktivista v jednom z největších švédských deníků zcela regulérně rozčiluje, že v sobotní protidemonstraci lidé nesli švédské vlajky. Prý přehnané nacionální cítění nevhodně mířené proti stávkujícím „dětem“.

V svém Magasinu Kateřina uveřejnila rozhovor s policistou, který má za sebou více jak 20 let služby. Jeden z nadpisů rozhovoru je: „Není neobvyklé, že se proces jednání o asylu využívá ke spáchání zločinů.“ Další má název: „Pořídit si jinou identitu, je zcela hračka“.

Uvádí, že kontrolovali osobu, která měla kopii pasu, který, jak se ukázalo, byl kradený. Stačilo vyměnit fotku, udělat kopii a poslat mailem do Registru vozidel s tím, že chce koupit auto. Aby někdo mohl vlastnit auto ve Švédsku, musí mít osobní číslo jako tady, aby se auto mohlo registrovat. Registrační úřad pas nezkoumá a pošle žádost na Finanční úřad, který vystaví osobní číslo a další identita je na světě.

Dnes to může být až 500 osob s cizím pasem, kteří mají zapsaných na 30 000 švédských aut. Protože mají cizí pasy, ale osoby jsou vlastně neexistující, nejde dělat nic. Mohou mít statisíce na pokutách, auta používat pro kriminální činnost, ale nikdo je nedohledá. Pikantní je, že tyto osoby ještě ani nemají povolení zůstat ve Švédsku.

Dává příklad z poslední doby, kdy se ve Švédsku objevilo větší množství Gruzínců. Díky tomu, že mají bezvízový styk S EU, mohou se volně pohybovat mezi státy. V drtivé většině se jedná o drogy a krádeže. Právo azylu se na ně nevztahuje, ale žádají a proces ověření azylu s odvoláním trvá 2,5 roku. Mezitím má žádající získá nějaké kopie ID papírů, z nichž nelze ověřit jeho identitu. Další ilegál na světě.Víme, říká, že posílají tuny nakradených věcí, ale nemůžeme zakročit.

Další obrovský problém mají s Litevci, kteří se zaměřují na krádeže aut, dílů, případně převážejí různě sestavovaná auta a legalizují je ve Švédsku.

"Buď to úřady vědí a chtějí to tak mít, nebo mají špatné informace o realitě. Nevím, co je horší“, uzavírá policista odevzdaně.

Pohyb osob, zboží a služeb v Evropské unii, kterou mnozí chválí, že díky jí nebyla v Evropě válka ve své syrové podobě. Statisíce ilegálů, bezskurpulních kriminálníků a zabijáků fanatiků, rozvrácená společnost a oběti. Tohle není válka?

Fota z FB K. Janouchové.a veřejných zdrojů.

Autor: Otto Černý | neděle 20.8.2017 23:16 | karma článku: 41,25 | přečteno: 2766x
  • Další články autora

Otto Černý

Řád neřád...

Nebo neřádstvo v řádech. Ústavní soudce Rychetský nedostane řád, který už mu byl navržený. Ne proto, že by mu patřit neměl, ale kvůli jeho soudcovské iniciativě ohledně změny volebního zákon.

13.2.2021 v 16:47 | Karma: 19,89 | Přečteno: 758x | Diskuse| Politika

Otto Černý

(Ne)Sebevražda Anety R. – mičurinství policie a soudních znalců

Mičurinské pokusy patří do jiného ranku než policejní vyšetřování, znalecké posudky, ale když se práce neprovádí do důsledku, čert ví, co z toho vykvete.

8.8.2020 v 20:48 | Karma: 36,20 | Přečteno: 1979x | Diskuse| Společnost

Otto Černý

Franta Sauer z Prahy 6

Obrazoborci jsou zvláštním typem lidí, kterým se daří nejvíce v situacích, kdy je nic neohrožuje. Takové parádní hrdinství, co nestojí víc než nějakou tu motyku nebo provaz, případně jeřáb.

4.4.2020 v 18:17 | Karma: 41,28 | Přečteno: 1908x | Diskuse| Politika

Otto Černý

Bolševník velkolepý a Karla Maříková

Bolševník velkolepý! Impozantní, dravá, životaschopná rostlina. Superlativy dostanou trhliny, když zjistíme, že jde o obtížný, těžko zničitelný nepůvodní invazní druh, který se musí likvidovat už u kořenů, nenechat vykvést.

9.3.2020 v 14:57 | Karma: 38,29 | Přečteno: 1370x | Diskuse| Politika

Otto Černý

„Přišel čas, si vzít naši zemi zpátky!! (V. Klaus ml., 10.06.19)

Málokdy se stane, že můžeme nahlížet do vlastní budoucnosti. Před pér desetiletími bylo Švédsko zemí dveří bez klíčů, bez plotů, vstřícných klidných sousedů, vzor slušnosti a příklad národní hrdosti. To bylo Švédsko minulosti.

5.7.2019 v 9:42 | Karma: 43,26 | Přečteno: 2367x | Diskuse| Politika
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Starostové nesouhlasí s plánem na další rušení pošt, testy chtějí překazit

14. června 2024

Premium Česká pošta začala na venkově testovat, nakolik zvládne klasické poštovní pobočky nahradit Mobilní...

Začíná nová éra válčení. Na Ukrajině proběhla první bitva robotů na světě

14. června 2024

Premium Historie si možná bude pamatovat, že jedna z prvních bitev mezi roboty se odehrála na Ukrajině...

Kazaň a Helena. Ruská a americká jaderná ponorka se přiblížily na dohled

13. června 2024  22:12

Na Kubě, kam tento týden dorazily ruské bojové lodě, se nachází i americká jaderná ponorka USS...

„Jako impérium si musíme podrobit barbary.“ Ruský moderátor rozzuřil Číňany

13. června 2024  22:11

Ruský propagandistický moderátor Sergej Mardan silně pobouřil čínské uživatele sociálních...

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1709x
zastánce tradičních hodnot, které se přirozeně utvářely s vývinem společnosti a na nichž stojí základy naší evropské civilizace, aktivní odpůrce sovětské invaze, pol. vězeň, signatář CH77, emigrant ve Švédsku, redaktor Severských Listů, nyní v ČR. Zastánce de Gaullových ideí Evropy od Lisabonu až po Vladivostok.

Aktivní člen Trikolora hnutí občanů-

"Co je možné se udělalo, co je nemožné, se udělá!"

Seznam rubrik