Těhotenství trvá devět měsíců, ať už jsou rodiče bohatí jakkoliv!

Je to bez diskuze. Movitější rodiče mohou svému potomkovi poskytnout materiální zázemí, lépe vybavený pokojíček, či mnohem dražší hračky. Také během těhotenství si mohou dopřát kvalitnější předporodní péči.

Neměnný ale zůstává čas gravidity. Můžeme se na hlavu stavět a mít sebetučnější konto, i tak bude trvat 9 měsíců! Ale proč se zaobíráme těhotenstvím? Jde o jednoduchý příměr: ani vznik nové vakcíny proti COVID-19 nemůže urychlit nadstandardní finanční přízeň investorů. Ať už byly jejich pohnuty čistě dobrosrdečné v zájmu potlačení nákazy, nebo vidina znásobení vkladu z následného masivního očkování. To je teď nepodstatné. Přínos finančního potenciálu se sice promítl do zapojení nejchytřejších hlav v oboru a takřka bezmezných možnostech výzkumu. To pochopitelně, s patřičnou nadsázkou, eliminovalo případná nařčení, že by šlo o lektvar báby kořenářky. Což lze jen kvitovat v dobrém. Nicméně ani mnohonásobně větší balík peněz nenahradí potřebný časový odstup pro reálné zjištění středně a dlouhodobých účinků očkování. Už vůbec nemluvě o tom, že se zničehonic vyrojilo hned několik paralelních výzkumů a následných farmaceutických produktů na stejný virus, aniž by se za dlouhá desetiletí podařilo vyvinout přípravky proti banálnějším onemocněním.

Další fází je pak následné využití vakcíny, respektive vakcín. U přípravků pořízených pod hlavičkou EU zbavily členské státy výrobce jakékoliv zodpovědnosti. Náhrada za případné negativní dopady tedy půjde ze státní kasy, nikoliv jako ‚reklamace výrobku‘. Ani v tomto případě už neodhalíme, zda bylo první vejce nebo slepice. Tedy jestli chtěly samotné farmaceutické firmy ještě pozdržet plošné očkování kvůli nedostatečnému času pro spolehlivý výzkum nebo naopak státy na očkování tlačily tolik, že byly ochotny převzít všechna rizika, aniž by to bylo vůbec nutné, když má jít pouze o inovaci vakcíny už dávno existující.

Znovu malé srovnání. Koupíte si nové auto, za které by ale nesl nezbytné záruky někdo jiný, než výrobce, a ten dotyčný by se k tomu navíc dobrovolně zavázal. Proč by se automobilka bránila, když by jí zůstal celý zisk bez reklamačního rizika i v případě, že by za svoje auta jinak strčila ruku do ohně? To by byla hodně špatný, či spíš hloupý, obchodník!

Nyní jsme v situaci, kdy s velkou slávou koncem roku došly první vakcíny. Nejdřív vítězoslavně premiér prozradil, že z ampulky na pět dávek, lze ‚vydojit‘ dávek šest! Později se mezi odborníky začalo spekulovat, že vlastně, ač je vakcína zamýšlena jako dvojdávková, stačila by v podstatě dávka jen jedna.

Tím to ale nekončí. Těžko říct, zda v reakci na nedostatek vakcín, ale exministr zdravotnictví Prymula přišel znenadání s poznatkem, že by vlastně stačilo proočkovat menší procento populace, než se původně plánovalo a korunu všemu nasadil aktuální ministr Blatný. Ten přinesl zásadní zjištění, že faktických úmrtí na COVID-19 je zhruba třetinové oproti udávaným statistikám, do nichž se započítávají ‚covidy‘, které nemohly úmrtí zásadně ovlivnit. Např. při autonehodách. Je to skutečně tak nebo jde o účelové tvrzení, abychom se vyhrabali z evropského dna a naše vláda nebyla považována za tu, která epidemii nezvládla?

Slibovaný lehčí průběh při opakovaném onemocnění v případě naočkování je předpoklad, který ale vzhledem k neznalosti dlouhodobějšího působení vakcíny nejde doložit ani vyvrátit. Nedá se popřít, ale naopak také zpochybnit možnost, že opakovaně infikovaný pacient může být potenciálním nebezpečím i přes předpisovou vakcinaci. A v neposlední řadě - CovidPass. Jsme v situaci, kdy není v blíže určené době reálné naočkovat ani zájemce, natož další, kteří by se nechali ‚píchnout‘ jen v krajním případě nebo vůbec. Jaký má mezinárodní očkovací průkaz smysl, když diskriminuje i ty, jimž není vláda schopna vakcinaci zajistit?

Celá očkovací akce se mění v jakousi blamáž, v níž se podmínky nahodile podřizují okolnostem, nikoliv nezbytným krokům k zastavení koronakrize. A to v situaci, kdy vzdor všem, dnes už dlouhodobým, restrikcím žádný zásadní zvrat nepřichází, navíc se straší dalším zpřísněním a premiér vyzývá média, aby se více angažovala v covid-propagandě. To jsou věci!

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Miloslav Havelka | pátek 29.1.2021 9:36 | karma článku: 11,96 | přečteno: 488x