MK

Souhlas. Jsem stoprocentní introvert a vím, že neexistuje způsob jak to změnit.

Získat sebevědomí možné je. Nejlépe tak, že ho postavíte na svých schopnostech a dovednostech. Dá se i naučit mluvit tak, aby vaše výroky měly hlavu a patu. Ale ukecanost se naučit prostě nedá.

My introverti mluvíme pouze tehdy, když cítíme potřebu sdělit nějaký fakt nebo ideu. Ale vyplňovat mluvením prázdný prostor neumíme a nikdy umět nebudeme.

Foto

Krásný den,

naprosto souzním, znám introverty jako vy a opravdu si jich vážím. To, že mluvíte jenom, když má vaše myšlenka nějakou hloubku, má něco do sebe!

ZH

No nevím, příslušné školy nemám, ale zkušenosti s extroverty ano. Chvíli je to s nimi osvěžující, ale pokud bych to měl doma, praskla by mi hlava.

PC

Jakožto jasný introvert plně souhlasím s tím, co jste o nás napsala.

Malý dodatek:

Lépe se cítím v komorní společnosti, a to z důvodů, o kterých v blogu píšete.

Co se týká sebevědomí, myslím si, že jeho míra na typu osobnosti (introvert/extravert) vcelku nezávisí, i když se na první pohled zdá, že jsou extraverti sebevědomější. Tento dojem je však způsoben tím, že introvert opravdu nepotřebuje být za každou cenu viděn a slyšen. Dá o sobě vědět, až když cítí, že má co říci.

Foto

Nevím, jestli mě zrovna svět potřebuje. Jen vím, že až umřu, nic na tom světě se nestane a nezmění...

Jsem ráda sama. Je to ozdravující. Někdy potkávám lidi, kteří mluví a mluví, bez ohledu na to, jestli mě to zajímá nebo ne. Pokud chci říci něco i já, skočí mi do řeči. Tady sabotuji "umění naslouchat". Tito ukecaní lidé snad nejsou ani extroverti, to by byla urážka extrovertů, to jsou... Doplňte sama. A pište, přicházím na to, že Vás ráda čtu.

Foto

Krásný den,

záleží, v jakém měřítku se na to koukáte. Nejbližší lidé kolem vás by, myslím, nesouhlasili. Člověk nemusí vymyslet novou technologii, aby byl důležitý.

Každopádně lidi, které jste popsala, dokáží opravdu vysávat energii. Evidentně jde o extroverty, kteří jsou ale zároveň ignoranty.

Samota je někdy prostě lepší!

A psát nepřestanu, děkuju moc.

  • Počet článků 18
  • Celková karma 14,32
  • Průměrná čtenost 519x
Jsem máma na mateřské, digitální ilustrátorka a milovnice gastronomie. Ráda přemýšlím o životě a naší planetě.

Seznam rubrik