Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vždyť je to už realitou....aneb bude záchrana krvavá nebo ještě bez krve !!!?

Podíváme-li se na dnešní svět očima G.Orwella a jeho "manuálu" 1984,nezbavíme se mrazení v zádech ještě dlouhou dobu, pokud vůbec někdy.Jsou "národovečtí" politici opravdu extrémisté nebo vizionáři varující před globálním rizikem?

Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla

O tom, že kontinuálně vedené války v různých částech světa jsou nutné pro mír, nás přesvědčují političtí představitelé naší jedinečné západní civilizace poslední dobou čím dále tím častěji. Tvrzení, jak úžasné období Evropa, díky jedinečné EU, prožívá, je velmi pokrytecké. Rozbombardované Srbsko, zničená Ukrajina a krev nevinných zabitých budiž nám mementem. Nemluvě o milionech mrtvých v rozvrácených zemích a válkách mimo Evropu, jakými jsou Iran, Afganistan, Irák, Libye, Egypt, Sýrie, Jemen...atd.atd.

Svoboda "otročení" v montovnách nebo subdodavatelských firmách životně, a téměř výhradně, závislých na německých firmách. Svoboda utrácení vydělaných třetinových platů v německých potravinových a jiných super, hyper a megamarketech. Tlak hypoték, kterému jsou často vystaveny mladé rodiny je vše, jen ne jejich podpora a podpora porodnosti, což ostře kontrastuje s podporami všemožných místních i příchozích minorit a často nesmyslnými dotacemi předražených, nepotřebných nesmyslů. Večer bezmyšlenkovité tupé veselí při stupidních soutěžních pořadech, nekonečných seriálech a vaření amatérů i šéfkuchařů.

O nevědomost se, měrou vrchovatou, starají téměř všechna mainstreamová média, ať už vlastněna oligarchy nebo s nedefinovatelným vlastnictvím, nazývaným veřejnoprávní instituce se svými koncesionáři.

Kdo ovládá minulost, ovládá budoucnost. Kdo ovládá přítomnost, ovládá minulost.....Je třeba rozdupat vazby na minulost i rodinu i zemi....Rodina musí přestat fungovat i jako pojem...

Přepisování historie II.světové války je pomalu běžným jevem. Tvrzení, že Evropu a svět osvobodily od německého nacismu USA ( čest památce jejich 500 tisícům padlých) je více než pohrdavě neuctivé k 21 milionům padlých sovětských občanů a statisícům mrtvým Čechů, Srbů, Angličanů, Francouzů, Poláků...atd.atd. To je přece naprosto signifikantní přepisování dějin bez ohledu na to, jak nešťastným směrem se ubíral poválečný vývoj ve východní Evropě. Tolerování každoročních estonských "maršparád" bývalých členů SS, oslavy a ukrajinské vzývání Stěpana Bandery, který etnicky čistil Ukrajinu od Poláků, Židů a "moskalů" (jak nazýval Rusy on i dnešní vládci Ukrajiny) je více než alarmující.

Zpochybňování resp. absolutně žádná podpora rodin, ze kterých je možné očekávat děti. Oproti tomu podpora všemožných minoritních svazků, které jsou dávány na roveň rodiny. To je dnes běžnou realitou. Samozřejmě vše baleno do vzletných frází o lidských právech a humanitě...

Zmiňovat se o rozdupávání vztahů občanů k jednotlivým zemím, je asi zbytečné. Jsem přesvědčen, že toho si je dnes vědom snad každý. Už znovu se "tvoří nový člověk" tentokrát Evropan...Evropan bez přívlastků...bez vztahu ke své zemi a ke svému národu. Kdo dnes projevuje jakýkoliv vztah ke své národnosti, je označován za extrémního nacionalistu a xenofoba. Uvědomme si, že "nového člověka" tvořily obě ideologie 20 století, nacistická i komunistická, a zůstaly po nich desítky či spíše stovky milionů mrtvých.

Existence tzv. neslov

Slova nežádoucí, kterých je potřeba se zbavit nebo je nahradit.....vlastenectví, hrdost, soběstačnost (státní i osobní), národ, šetrnost (v souvislosti se spotřebou), nezávislost, Rusko (v jakkoliv pozitivní souvislosti), podpora rodiny, tradice, víra, státní suverenita, ...Výraz pokrytectví nebo licoměrnost veřejného projevu byl nahrazen slovním spojením "politická korektnost"...Bezpáteřnost a "beznázorovost" je nazývána politickou obratností...atd.atd. Newspeak dnešních politických žvanilů je brán jako běžné, nesrozumitelné blábolení, kterému už většina občanů ani nevěnuje pozornost.

Ideopolicie, ideozločin, ministerstvo pravdy, kdo projevuje touhu po nezávislých informacích je zrádce ( jediné pravdy a oficiálních ideologických dogmat )

Před časem byl v Parlamentu ČR tvořen "seznam zrádcovských webů". Paní Langšádlová (TOP 09) nás chce chránit, stejně jako gay- porno herec Janda s Evropskými hodnotami, před nesprávnými informacemi. Které jsou ty správné bude od 1.ledna dokonce posuzovat nově zřizovaný úřad či komise...nebo jak se bude tento předstupeň ideopolicie nazývat. Chtějí nám patrně vsugerovat, že je normální myslet si, jak dokola opakované absurdity, odporující zdravému rozumu, jsou normální...

Velký bratr 

Sledování telefonních hovorů (např. odhalení E.Snowdena), kamery na každém rohu našich měst, tlak na používání platebních karet, vydávání všemožných tzv. zákaznických nebo věrnostních karet nabízených nadnárodními obchodními řetězci....to vše poskytuje dokonalý sběr informaci o naši spotřebě, za co, kdy a kde utrácíme, co jíme, čemu se věnujeme, na jaké filmy chodíme do kin, co sledujeme na sociálních sítích atd. A jelikož zatím nebyly zrušeny hotové peníze, připravil nám náš "velký slovenský bratr" systém na sledování hotových transakcí...EET. 

A pokračování....pokud neotevřeme oči ? 

Pozvolna se rozjíždí cenzura na internetu i diskuzí pod články (samozřejmě pro naše dobro - ochrana proti xenofobii, nacionalismu, rasismu, ruské propagandě, "nenávistníkům"...atd.)

Jsme přesvědčováni, že všemožné restrikce a pokuty, např.na silnicích, jsou nutným řešením toho či onoho a jsme omračování jejich výšemi ( samozřejmě pro naše dobro - bezpečnost provozu )

Pokračuje likvidace živnostníků, kteří jsou jen klišé a kecy. To přece "velký slovenský bratr" tvrdil už před lety. Takže je nepotřebuje, lépe bude všem ve fabrikách patřících těm správným lidem ( to vše samozřejmě pro naše dobro - stejně živnostníci jen kradli a podváděli )

Následovat může výrazné omezení chovu domácího zvířectva a pěstování čehokoliv, aby se dokončila absolutní závislost všech na systému. Ono už se to navlíkne na nově a účelově přísně vymyšlené hygienické normy nebo jako nedovolené nezdaněné příjmy z úrody...takže to městská část obyvatelstva přejde bez protestů. Nehledě na to, že i toto opatření bude pro naše dobro. Proč by chovatelé a pěstitelé měli mít výhodu před těmi, kteří půdu nevlastní a "obohacovat se na jejich úkor" ?

Hotové peníze budou zrušeny. Některé banky (např. Citybank) už zrušily v ČR jakékoliv hotovostní operace. Všechny banky a např. i mobilní operátoři pokutují své klienty za platby v hotovosti nehoráznými poplatky. Je otázkou času kdy si najdou důvody pro toto "opatření" i prodejci potravin ve svých řetězcích. Následně bude argumentováno tím, že hotové peníze nejsou v oblibě a budou zrušeny. Poté bude představena nová "platební karta", na kterou si můžete nahrát všechny potřebné doklady. Už slyším ty reklamní slogany..." Nikdo vám ji nezcizí, nikde ji neztratíte a přesto ji budete mít stále u sebe...buďte moderní...používejte čipový podkožní implantát...a mnozí to opět přivítají s jásotem nad "pohodlným řešením". A po nějaké době budou staré a překonané karty zrušeny a plošně nahrazeny čipy. Tím bude zaručena absolutní kontrola nad občanem, jeho spotřebou i poslušností. Za vykonanou práci nám bude přidělen určitý počet bodů, budeme-li poslušně a nekonfliktně fungovat, bude nám umožněno pracovat a konzumovat předkládané. Proviníme-li se jakýmkoliv přestupkem nebo projevíme-li touhu po svobodě a životě mimo systém, budou pokuty automaticky strhávány z našeho bodového konta. Největším rebelům a odboji, který by nepochybně vznikl, by byla bodová konta samozřejmě okamžitě zablokována....

Všechny zvýrazněné pasáže v textu nejsou mými myšlenkami, nýbrž citacemi z románu G.Orwella 1984, Jsou to principy, kterými se musí řídit a ovládat nesvobodná avšak poslušná společnost. Z toho jak se dnešní společnost přiblížila této skvělé literární fikci až mrazí....Jak to dopadne je na nás. Je nutné otevřít oči, vidět rozpory mezi mluvenými, slibovanými a činěnými skutky většiny politických stran včetně "státohnutí", nebát se zkusit změnu mimo politický establishment a hlavně tlačit na správu veřejných věcí co nejblíže k občanovi, tedy decentralizaci celého mnohastupňového byrokratického molochu... Snadné to však určitě nebude....

Hezký den občané

 

 

 

 

 

Autor: Jiří Medula | neděle 20.11.2016 14:09 | karma článku: 37,04 | přečteno: 1314x
  • Další články autora

Jiří Medula

Bezpečnost limitována korporátními zájmy

Je dojemné, jak často slyšíme o zajištění naší bezpečnosti, ať už osobní nebo té společné, tedy národní. Dojetí ovšem opadne ve chvíli, kdy si položíme otázku, zda je to opravdu v našem zájmu...

30.5.2024 v 0:28 | Karma: 24,99 | Přečteno: 426x | Společnost

Jiří Medula

Kdo je spodinou česko-slovenské politiky a společnosti... aneb špína čistá jako sníh.

Po atentátu na slovenského premiéra se nám opět projevily morální majáky. Ovšem ty jsou pouze viditelnými body daleko zákeřnějších útesů progresivistických praktik a způsobů. Připomeňme si je a přeložme do srozumitelné řeči...

22.5.2024 v 1:20 | Karma: 37,71 | Přečteno: 1325x | Společnost

Jiří Medula

Jak se stát ruským agentem...!

Jsou všude mezi námi. Nepodceňujte jejich vliv a schopnosti. Po celém světe ovlivňují veřejné mínění, volby, ceny energií, ceny potravin, globální klima i střídání ročních období...

14.5.2024 v 13:13 | Karma: 37,01 | Přečteno: 1330x | Společnost

Jiří Medula

I dnes? Ano i dnes se budeme divit...!

Legendární prohlášení „snažili jsme se, aby to tentokrát dopadlo co nejlépe, ale dopadlo to jako vždy“ naprosto přesně vystihuje současné dění kolem nás... A pak se zase budeme divit...!?

10.5.2024 v 10:48 | Karma: 33,05 | Přečteno: 1139x | Diskuse | Společnost

Jiří Medula

Nenáviďte USA...nenáviďte RUSA !!!

To jsem kdysi před lety na návštěvě u tety, tenkrát mladý, nevinný s právem dělat kraviny, otevřel si noviny. Z nich pak na mě vyskočilo "nesmíš mít rád USA". A dnes zase politruci "nesmíš mít rád Rusa". Som z toho volaako zmetený

11.3.2024 v 10:11 | Karma: 36,24 | Přečteno: 1274x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

„Katastrofa pro Ukrajinu.“ Trumpův výběr viceprezidenta rozklepal Evropu

16. července 2024  10:28,  aktualizováno  12:04

Jméno J.D. Vance naznačuje, kam by se mohla ubírat zahraniční politika Spojených států v případě...

V Paříži vjelo auto na terasu baru, jeden člověk zemřel

17. července 2024  20:32,  aktualizováno  20:51

V Paříži najelo auto na terasu baru. Jeden člověk zemřel, tři jsou vážně ranění, třiadvacet jich je...

V plaveckém bazénu v Olomouci zřejmě unikl chlor. Pět lidí skončilo v nemocnici

17. července 2024  19:44,  aktualizováno  20:46

V areálu plaveckého bazénu v Olomouci ve středu v podvečer unikla chemická látka, zřejmě chlor....

Německá policie se před finále Eura obávala útoku islamistů, podnikla razii

17. července 2024  20:05

Německá policie v neděli krátce před finále mistrovství Evropy ve fotbale v obavě z islamistického...

„Mutti“ Merkelová slaví 70. K odkazu exkancléřky se ale její CDU moc nehlásí

17. července 2024

Premium Byla to dlouhá řada gratulantů, když ve středu německá exkancléřka Angela Merkelová, která stála...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 73
  • Celková karma 33,19
  • Průměrná čtenost 2314x
Zprava se snažím o nestrannost.

Seznam rubrik