Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Konečně dobrá zpráva...zvítězil zdravý rozum a televizní poplatky již byly zrušeny !!!

Ovšem špatnou zprávou pak zůstává situace v ČT...nabubřelost, manipulace, lži. Tak jen najít odvahu postavit se "proletářům" z ČT...ne, stroje opravdu nepatří těm, kteří na nich pracují i když u nich zase budou spát ve spacáku...

   Člověka vždy potěší, může-li být poslem dobrých zpráv. A zpráva o zrušení televizních i rozhlasových poplatků dobrou zprávou bezesporu je. Dovolte mi, prosím, abych Vám tedy stručně shrnul jak se tato převratná novinka rodila, kdy vstoupila v platnost a jaké postoje k ní zaujímali někteří politici a zaměstnanci televize, protože Česká televize, se svou pověstnou skromností, nás o zrušení poplatků doposud neinformovala. O zrušení poplatků a celkových změnách v České televizi se mluví velmi dlouho a myšlenka Miloše Zemana ( kterého jsem nevolil a přesto s ním v mnohém souhlasím ) není nijak převratná a už vůbec ne útokem na svobodu slova a nezávislost, jak o ni, opět trochu hystericky, mluví Miroslav Kalousek a TOP 09 ( kterou jsem po jejím vzniku bohužel volil a přesto s ní už téměř v ničem nesouhlasím ).

    Tak tedy co předcházelo zrušení televizních i rozhlasových poplatků, které se platily od roku 1965. 3.září 2015 přijal parlament Zákon o veřejnoprávní vysílací společnosti. Tím se, mimo jiné, ruší povinnost platit od 1.3.2016 televizní a rozhlasové poplatky, které činily cca 2000,- Kč na jednu domácnost. Předseda vlády zákon ocenil, když zdůraznil, že ve veřejnoprávní televizi se „odboráři stali šéfy.“ Připomněl, že zrušení televizní daně se řešilo už v několika funkčních obdobích parlamentu a „nyní konečně k těmto reformám dochází, přičemž nejprve od příštího roku všichni občané přestanou platit televizní poplatky, takže zmizí daň, která stála každou rodinu přibližně 2000 Kč.“ Premiér současně vyjádřil podporu požadavku zaměstnanců televize, aby byli začleněni do nástupnické vysílací společnosti. „Kvalitní zaměstnanci, a těch je mnoho, budou pokračovat v práci v nové divizi, a zaměstnanci, kteří odejdou, dostanou odpovídající a spravedlivé podmínky. Jsem přesvědčený, že reforma je nutná. Chceme silnější veřejné vysílání. Musí být efektivní, musí projít změnou, po níž voláme řadu let,“ prohlásil. Kritikou samozřejmě nešetřili zaměstnanci televize a samozřejmě, jak jinak, i Evropská (vysílací) unie. Rozhodnutí o radikální změně ostře kritizovala předsedkyně Evropské vysílací unie (European Broadcasting Union) Ingrid Daltner. Rozhodnutí o zrušení televizní daně označila za „velmi znepokojující“, protože tento povinný poplatek hradí většinu nákladů vysílání a nyní se musí najít jiné způsoby financování veřejnoprávního vysílacího systému. „země nemůže připustit, aby byla byť jen jediný den bez veřejného vysílání,“ dodala s tím, že se zdá, jako by existovala snaha vytvořit situaci, kdy veřejnoprávní vysílání bude podléhat politickým rozmarům.

   Velmi oceňuji odhodlání a odvahu parlamentu a premiéra kousnout do kyselého jablka a navzdory všem tlakům i "kvákům" dotáhnout nutné změny v marnotratném a neobjektivním molochu do konce. Ale to už tak bývá, že odvaha přijmout rozhodnutí je tam, kde není možné být alibistou. Ne v zemi, která trvale čelí atakům a zpochybňování vlastní existence, tedy v Izraeli. Tuto drobnost jsem v úvodu jaksi opomenul uvést. Ano v Izraeli vstoupil v platnost tento zákon a světe div se, jde to. Jen nevolit zamindrákované alibisty, politické prostituty a s odpuštěním profesionální "vlezdoprdelisty". Všechny ty hujery a bývalé i novodobé svazáky nadšené z jakéhokoliv svazu. Ty beznázorové a dnes už i bezpohlavní ubožáky, kteří se pomalu, ale  jistě bojí vyslovit nahlas i svoji národnost, aby náhodou neupadli v nelibost bruselské vrchnosti.

    U nás se vedou a povedou dlouhé, chtělo by se říct, nekonečné diskuze, kdy na jedné straně stojí lidé, kteří si uvědomují, že tzv.veřejnoprávnost a nezávislost neznamená nic jiného, než nehospodárnost a pocit určité nedotknutelnosti některých zaměstnanců. Z toho se postupně stala jistota, že poskytování informací může být jakékoliv, tendenční, lživé nebo na druhou stranu žádné, nehodí-li se to, a přesto je kritika nemožná. Z toho se rodí všichni ti redaktoři nechápající pojem objektivita a vyváženost, hlásající zjevné lži, nedávající prostor k vyjádření těm, kteří se v živých vstupech odchylují od "vytyčené linie strany a vlády", tentokrát tedy strany ve smyslu geograficko-symbolickém. Moloch Česká televize je řízen, tak jak tomu bylo podle slov B.Netanjahua v Izraeli, odbory a vlivovými skupinami. Doplníme-li k tomu Radu ČT, ve které sedí myslitelé spatřující objektivitu pouze v tom "co je v souladu s doporučeními EU", vzniká nechutný koktejl.

    Mimochodem v Izraeli situaci kolem veřejnoprávní televize řešili a vyřešili v situaci, kdy tato měla oproti ČT přibližně polovinu zaměstnanců ( IBA cca1500 a  ČT cca 3000 ), kteří zabezpečovali jeden hebrejský, jeden arabský a jeden sportovní kanál, a o zamlčování nebo překrucování informací nebyla řeč vůbec.. Přitom je Izrael velikostí a počtem obyvatel země srovnatelná s Českou republikou.

    Tak uvidíme jak dlouho ještě budeme nuceni poslouchat od našich politiků, radních ČT a zejména kaprů co si nikdy nevypustí vlastní rybník, tedy zaměstnanců ČT, jak je pro demokracii a svobodu bezpodmínečně nutné platit daň, nechat si vymývat mozek a "držet hubu a krok".

Hezký den

P.S. Málem bych zapomněl na určitou část "kulturní fronty" a jinou samozvanou avantgardu, která si spacáky od poslední okupační stávky v ČT možná ještě ani nevybalila. Tak ty zdravím taky.

Stotisícová demonstrace na Ukrajině podle ČT...zde

Stotisícová demonstrace proti TTIP v Německu, které si ČT nevšimla...zde

Lidé ČT nevěří, protože na internetu dnes mohou dohledat realitu (zatím) ... např. zde

Autor: Jiří Medula | čtvrtek 12.5.2016 9:19 | karma článku: 35,86 | přečteno: 1876x
  • Další články autora

Jiří Medula

Bezpečnost limitována korporátními zájmy

Je dojemné, jak často slyšíme o zajištění naší bezpečnosti, ať už osobní nebo té společné, tedy národní. Dojetí ovšem opadne ve chvíli, kdy si položíme otázku, zda je to opravdu v našem zájmu...

30.5.2024 v 0:28 | Karma: 24,99 | Přečteno: 426x | Společnost

Jiří Medula

Kdo je spodinou česko-slovenské politiky a společnosti... aneb špína čistá jako sníh.

Po atentátu na slovenského premiéra se nám opět projevily morální majáky. Ovšem ty jsou pouze viditelnými body daleko zákeřnějších útesů progresivistických praktik a způsobů. Připomeňme si je a přeložme do srozumitelné řeči...

22.5.2024 v 1:20 | Karma: 37,71 | Přečteno: 1325x | Společnost

Jiří Medula

Jak se stát ruským agentem...!

Jsou všude mezi námi. Nepodceňujte jejich vliv a schopnosti. Po celém světe ovlivňují veřejné mínění, volby, ceny energií, ceny potravin, globální klima i střídání ročních období...

14.5.2024 v 13:13 | Karma: 37,01 | Přečteno: 1330x | Společnost

Jiří Medula

I dnes? Ano i dnes se budeme divit...!

Legendární prohlášení „snažili jsme se, aby to tentokrát dopadlo co nejlépe, ale dopadlo to jako vždy“ naprosto přesně vystihuje současné dění kolem nás... A pak se zase budeme divit...!?

10.5.2024 v 10:48 | Karma: 33,05 | Přečteno: 1139x | Diskuse | Společnost

Jiří Medula

Nenáviďte USA...nenáviďte RUSA !!!

To jsem kdysi před lety na návštěvě u tety, tenkrát mladý, nevinný s právem dělat kraviny, otevřel si noviny. Z nich pak na mě vyskočilo "nesmíš mít rád USA". A dnes zase politruci "nesmíš mít rád Rusa". Som z toho volaako zmetený

11.3.2024 v 10:11 | Karma: 36,24 | Přečteno: 1274x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

V plaveckém bazénu v Olomouci zřejmě unikl chlor. Pět lidí skončilo v nemocnici

17. července 2024  19:44,  aktualizováno  20:05

V areálu plaveckého bazénu v Olomouci ve středu v podvečer unikla chemická látka, zřejmě chlor....

Německá policie se před finále Eura obávala útoku islamistů, podnikla razii

17. července 2024  20:05

Německá policie v neděli krátce před finále mistrovství Evropy ve fotbale v obavě z islamistického...

„Mutti“ Merkelová slaví 70. K odkazu exkancléřky se ale její CDU moc nehlásí

17. července 2024

Premium Byla to dlouhá řada gratulantů, když ve středu německá exkancléřka Angela Merkelová, která stála...

Mami, bude invaze, říkala. Příbuzní vojaček se hádali s „šokovaným“ Netanjahuem

17. července 2024  16:20,  aktualizováno  19:49

Příbuzní izraelských vojáků a vojaček, které členové teroristického hnutí Hamás zabili či unesli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 73
  • Celková karma 33,19
  • Průměrná čtenost 2314x
Zprava se snažím o nestrannost.

Seznam rubrik