Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Ještě připravit "dopisy z fabrik", žádající Zemanovu hlavu, a můžete ten Majdan spustit...

Aby byla právě probíhající reality show dokonalá, navrhuji principálovi tohoto cirkusu, postavit na Staroměstském náměstí špalek a povolat kata Mydláře. Během estrádních vystoupení pak mohou být rituálně stínáni "nepřátele lidu"..

   Kdo je nebo není nepřítelem lidu určí vždy některý z pozvaných vyvolených, vybraná média a vybraní redaktoři, sponzoři z řad nadnárodních firem a bank, zástupci nevládně-nestátních organizací fungujících ovšem za státní peníze vybraných vlád....a samozřejmě si mohou přisadit i ty správné "známe tváře se známými hlasy" z řad našich umělců. Nepochybuji, že celé to divadlo chystané na 28.října, bude naprosto dokonale zvládnuté po stránce estrádní i propagandistické. O "umělecký dojem" a organizaci umělců se přece stará pan Horáček, jehož účast a zapojení do této tragikomické akce nemá vůbec, ale vůbec nic společného s jeho kandidaturou, jak včera tvrdil starosta Gazdík. O "duchovní rozměr" se nepochybně postarají pánové Halík, Bělobrádek a samozřejmě Herman, všichni absolutně bez politických ambicí a postranních úmyslů.O politická zaklínadla, bláboly a nestydaté zneužívání státního svátku k boji proti Hradu se postarají všichni zúčastnění. Tato taškařice bude nasnímána ze všech možných stran tak, aby nám byla následně předkládána, jako "povstání českého lidu" proti prezidentu Zemanovi ...čínskému ...ruskému ...či xenofobnímu...vlivu. Myslím, že ta masáž, která nás čeká od pátečního večera, předčí všechny dosavadní akce tohoto druhu.

   Ale co s tím ? Bude zadarmo muzika, možná guláš i párky, k tomu milovaní umělci, co je přece známe z obýváků, a jako bonus pocit, že spolu s nimi opět "tvoříme dějiny" a to je nejvíce. "Něco se děje a my jsme u toho, mámo, hele jako támhleten a ta z televize"...ten opojný pocit vyvolenosti účastníků z pódia nepochybně zasáhne i návštěvníky, případně komparzisty. O patos, vzletné fráze, "oduševnělé" řeči, "filozofický" rozměr a správné zacílení na cílovou skupinu bude postaráno velmi dobře. Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc...že ano. V pátek budou kroky mnohých, namísto tradičních zábavních akcí pořádaných nákupními centry, směřovat na obdobnou akci na Staroměstské náměstí. 

   Mně je ovšem z celé té truc akce, prezentované navíc, jako téměř boj za svobodu, více něž smutno.

   V první řadě je mi líto pana Bradyho, o kterém jsem donedávna nikdy neslyšel. Ovšem už jen z úcty k jeho věku a prožitému si tohle divadlo myslím nezaslouží. Kdejaký zdejší politický kariérista, nevážno v jaké funkci nebo příbuzenském vztahu, si přihřívá svoji polívčičku a plácá a plácá, jen aby "vytěžil svůj politický kapitál". Z dosud dostupných informací to na mne dělá dojem, že Jindřich Forejt definitivně přesedl do jiného vlaku a své další působení ve veřejné správě už nespojuje s prezidentem Zemanem. Tento diletantsky připravený, ovšem dobře načasovaný, útok na Zemana by bez něho nešlo tak jednoduše sehrát. O úrovni konspirace svědčí zejména "důkazní sms" resp.fotka displeje, na které je naprosto zřetelně vidět, že je napsána (vytvořit) a určena pro (komu) Forejta nikoliv od něho. Skutečnost, že ambasádě Kanady nebyla doručena informace o záměru udělení státního vyznamenání kanadskému občanovi, tak jak je obvyklé v případech udílení vyznamenání občanům jiných zemí, svědčí, podle mého názoru, spíše o dřívějším rozhodnutí neudělit panu Bradymu vyznamenání ani letos, při jeho třetí nominaci.

   Nechci hodnotit oprávněnost toho či onoho rozhodnutí, nepřísluší mně hodnotit dostatečnost nebo nedostatečnost zásluh, kteréhokoliv nominovaného kandidáta. Nemohu ovšem nevidět ten dvojí metr a pokrytectví, které se stalo nejen v české politice, ale ve velké míře v českém veřejném prostoru normou. Prezident Zemana je obviňován z "čínského agentství", ale sami jeho kritici přece deklarují, že usilují o dobré vztahy s Čínou. Pseudohumanisty zabalené do vlajek Tibetu, blábolící o podlézání Číně a zraky upřenými výhradně k západu, nechává naprosto v klidu čilé obchodování západu s Čínou a pompézního přijetí čínského prezidenta ve Velké Británii (ukázka zde) se raději vůbec nevšimli, protože pak by se dostali do bezvýchodné situace. Zahrnout britskou královnu a politické představitele stejnou kritikou, jako prezidenta Zemana, by si samozřejmě netroufli. 

   Na výběr kandidátů a oceněných, současným prezidentem, může mít každý jeden z nás různý názor. Ale hysterické povykování o "přivlastnění si Hradu" a povýšenecké řeči, v podstatě o každém, kdo vyjádří podporu prezidentu Zemanovi se stává nesnesitelným. Marně pátrám v paměti, zda si tito lidé dovolili hodnotit oceňování spřízněných duší prezidenta Havla a zda tenkrát také hovořili o "kšeftování se státními vyznamenáními". Ale vzpomínám si, když jeden z oceněných, Pavel Landovský, odpověděl v rozhovoru na toto téma..."...co je komu do toho komu prezident dá nebo nedá vyznamenání, to je jeho rozhodnutí, až budete prezidentem můžete si taky rozhodovat...". 

   Aby té "protizemanovské" hysterie nebylo málo, přikládali ve včerejších otázkách pod kotel nejen principál pátečního cirkusu Gazdík (STAN), který se po volbách cítí být silným a neohroženým vůdcem mas, ale notně mu sekundoval, stejným sebeklamem postižený, pan Gabal (nestr. za KDU-ČSL). Ten už se v návalu "spravedlivého hněvu" vyjadřoval a cítil se snad být ministrem vnitra či obrany ( "...já mám za bezpečnost odpovědnost...","...já budu prověřovat, co dohodli a podepsali s Číňany..."). Rozhořčeně pánové hovořili o působení čínských a ruských rozvědek a ovlivňování naší politiky atd.atd.. Říkám si, dobře, může být, ale copak nám asi říká zmiňovaná Zpráva BIS o rozvědkách, aktivitách tajných služeb a ambasád jiných států na našem území, o ovlivňování politiků, veřejně činných osob a veřejnosti ? Pokud není ve zprávě BIS o těchto aktivitách ani slovo, je BIS, jako neschopná nebo prolhaná, naprosto k ničemu... Spíše si však myslím, že se tyto informace pánům, co teď "tvrdí muziku", jen nehodí do krámu a propagandistického boje s "vnitřním i vnějším nepřítelem". Tak uvidíme co z těchto "hrátek s ohněm" vznikne, mám čím dále, tím větší obavy....nikdy dříve jsem slovo VÁLKA neslyšel z médií a politických představitelů tak často, jako poslední dobou.

P.S. Pro jednoduše přemýšlející...Prohlašuji, že nejsem obhájcem ani nekritickým obdivovatelem Miloše Zemana, v prezidentských volbách jsem ho nevolil, stejně jako jsem nikdy nevolil ČSSD ani SPO ať už pod jeho vedením nebo kdykoliv jindy. Výběru některých jeho spolupracovníků nerozumím, stejně jako nesouhlasím s některými jeho názory. To však nic nemění na výše popsaném.

Hezký den

Tibet a Dalajláma - 1. díl  

Tibet a Dalajláma - 2. díl

Tibet a Dalajláma - 3. díl

Tibet a Dalajláma - 4. díl

Autor: Jiří Medula | čtvrtek 27.10.2016 1:50 | karma článku: 43,33 | přečteno: 2972x
  • Další články autora

Jiří Medula

Bezpečnost limitována korporátními zájmy

Je dojemné, jak často slyšíme o zajištění naší bezpečnosti, ať už osobní nebo té společné, tedy národní. Dojetí ovšem opadne ve chvíli, kdy si položíme otázku, zda je to opravdu v našem zájmu...

30.5.2024 v 0:28 | Karma: 24,99 | Přečteno: 426x | Společnost

Jiří Medula

Kdo je spodinou česko-slovenské politiky a společnosti... aneb špína čistá jako sníh.

Po atentátu na slovenského premiéra se nám opět projevily morální majáky. Ovšem ty jsou pouze viditelnými body daleko zákeřnějších útesů progresivistických praktik a způsobů. Připomeňme si je a přeložme do srozumitelné řeči...

22.5.2024 v 1:20 | Karma: 37,71 | Přečteno: 1325x | Společnost

Jiří Medula

Jak se stát ruským agentem...!

Jsou všude mezi námi. Nepodceňujte jejich vliv a schopnosti. Po celém světe ovlivňují veřejné mínění, volby, ceny energií, ceny potravin, globální klima i střídání ročních období...

14.5.2024 v 13:13 | Karma: 37,01 | Přečteno: 1330x | Společnost

Jiří Medula

I dnes? Ano i dnes se budeme divit...!

Legendární prohlášení „snažili jsme se, aby to tentokrát dopadlo co nejlépe, ale dopadlo to jako vždy“ naprosto přesně vystihuje současné dění kolem nás... A pak se zase budeme divit...!?

10.5.2024 v 10:48 | Karma: 33,05 | Přečteno: 1139x | Diskuse | Společnost

Jiří Medula

Nenáviďte USA...nenáviďte RUSA !!!

To jsem kdysi před lety na návštěvě u tety, tenkrát mladý, nevinný s právem dělat kraviny, otevřel si noviny. Z nich pak na mě vyskočilo "nesmíš mít rád USA". A dnes zase politruci "nesmíš mít rád Rusa". Som z toho volaako zmetený

11.3.2024 v 10:11 | Karma: 36,24 | Přečteno: 1274x | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Případ, který rozdělil Česko, se opět otevře. Voyo uvede seriál Kauza Kramný

16. července 2024  16:59

Nabídku sérií z dílny Voyo Originál, které jsou založeny na skutečných událostech, rozšíří...

V luxusním hotelu v Bangkoku leželo šest mrtvých cizinců. Byli otráveni

16. července 2024  16:42

V pokoji luxusního pětihvězdičkového hotelu Grand Hyatt v Bangkoku bylo nalezeno šest mrtvých...

Na Ukrajině vznikne ve spolupráci s českou firmou nový závod na výrobu munice

16. července 2024  5:50,  aktualizováno  16:24

Na jednání s českou vládou přijeli do Prahy členové vlády Ukrajiny. A premiér Denys Šmyhal po...

U Barcelony havaroval autobus, pětadvacet lidí skončilo v nemocnici

16. července 2024  14:34,  aktualizováno  16:23

Nedaleko španělské Barcelony v úterý havaroval autobus. Nejméně pětadvacet lidí skončilo v...

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...

  • Počet článků 73
  • Celková karma 33,19
  • Průměrná čtenost 2314x
Zprava se snažím o nestrannost.

Seznam rubrik