Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Neupéci dort homosexuálům je právo; Nejvyšší soud USA rozhodl správně

Tak dlouho se tlačí na pilu, až se pila otupí anebo praskne. Jako ve Spojených státech, kde si homosexuální pár nárokoval „svatební“ dort a po odmítnutí zažaloval pekaře.

Zvítězil zdravý rozum, dalo by se říci. Zvláště ve Spojených státech, které prožívají těžké období levicového aktivismu. Kácení soch amerických generálů, agresivního feminismu proměněného do hnutí Metoo, pozitivní diskriminace, obviňování lidí evropského původu apod. Vlastně nešlo o nic, co by muselo vzbuzovat emoce. Americký pekař Jack Phillips prostě odmítl upecí svatební dort pro dva homosexuály Charlie Craiga a Davida Mullinse, kteří v roce 2012 přišli do jeho pekařství se žádosti, aby jim upekl dort k jejich svatbě. Po jeho odmítnutí nastala mela. Pekař byl dotyčnou dvojící zažalován a v roce 2015 soud v Denveru rozhodl, že se pekař dopustil diskriminace, což podle serveru denik.cz, bylo považováno za vítězství gayů a leseb.

Na všem je ovšem zarážející jedna věc. Když byl tento homosexuální pár odmítnut Jackem Phillipsem z důvodu jeho víry a náboženského přesvědčení, proč nešel o pekařství dál a prostě pekaře zažaloval ve stylu „My máme ze zákona právo se vdávat a ženit a tvoje povinnost je, se tomu podřídit, bez ohledu na to, co si o tom myslíš a bez ohledu na svoji víru“. Z pohledů dotyčné homosexuální dvojice byla povinnost pekaře respektovat jejich touho po „manželském“ svazku, ale oni sami nebyli ochotni respektovat víru pekaře. Nebyl to pekař, kdo se ukázal netolerantní. Sám řekl, že by neměl problém pro gaye upéci koláče, dort k narozeninám, ale ne dort ke svatbě. Respektoval, že jsou gayové, ale těžko mohl respektovat, že svazek dvou mužů je manželstvím, kteréžto je svazkem muže a ženy. Netoleranci naopak projevili oni dva muži, kteří si svoje „právo“ na dort a zpochybnění jejich „práv“ vynucovali soudem.

Po šesti letech, kdy soudy nižší instance dávali za pravdu homosexuálnímu páru, rozhodl Nejvyšší soud USA: „Phillips měl nárok na neutrální rozhodnutí, které by plně a spravedlivě zohlednilo jeho náboženské výhrady“. Rozhodnutí, které je jediné správné. Obávám se však, že tímto rozhodnutím Nejvyššího soudu kauza neskončí.

Ostatně jak je uvedeno na aktualne.cz:

 S tím však nesouhlasila Americká organizace na ochranu občanských svobod (ACLU), která v případu zastupovala homosexuální pár Mullinse a Craiga. „Všichni si ceníme náboženské svobody, jak jí chrání americká ústava. To, ale nikomu nedává právo někoho jiného diskriminovat.“ vysvětluje médiím ředitelka ACLU Kasey Suffrediniová

Podle ACLU občanská práva ano, náboženskou svobodu ano, ale pokud to někdo uplatní svojí náboženskou svobodu, tam, kde to dle některých není vhodné, tak jde o diskriminaci a náboženská svoboda musí jít stranou. Nebo spíše, náboženská svoboda je podřízená požadavkům odporujícím náboženské svobodě a přesvědčení. Což ovšem odporuje Prvnímu dodatku ústavy USA „Svoboda vyznání, tisku, projevu, právo lidu pokojně se shromažďovat a právo podávat státním orgánům žádosti o nápravu křivd“

Že se aktivisté ACLU nevzdávají dávají najevo už svým článkem, v němž se odkazují na další případ a to květinářství, která odmítlo uvázat kytici pro homosexuální pár a tento případ je pořád otevřený.

Nestačí jím, že v USA jsou homosexuální svazky legální. Chtějí, aby homosexuálové měli práva nad práva dané ústavou USA i za cenu porušení Prvního dodatku. Ostatně, jejich slogan, že boj neskončil s odkazem na to, že Trump útočí na občanská práva, tedy hlavně práva LGTB a přistěhovalců jsou výmluvná.

Je zajímavé, že všichni aktivisté jako ti z ACLU bojují za práva, ale nikdy nemluví o povinnostech těch, za které bojují. Ti mají jen práva a ti ostatní? Mohou buď mlčet anebo respektovat práva těch za které ACLU bojuje a přispívat daněmi na splnění snů levicových aktivistů. Ostatně, už v roce 2011 si, podle iDnes, bílí Američané věřili, že jsou kvůli své rase, diskriminováni „Po dekádách snah o zavedení multikulturní společnosti mnozí američtí běloši cítí, že efekt "obráceného rasismu" rozšířil obavu, aby za žádnou cenu neurazili člověka s odlišnou barvou kůže, za což nyní platí. Myslí si, že v současnosti čelí diskriminaci víc než černoši“

Neznám, přesně ani není uvedeno, čeho všeho se ten výzkum týkal, ale pomalu se k tomu může přidat i náboženské a politické přesvědčení, ale vím jedno již v roce 2011 bylo zřejmé, že bílí Američané, kteří vybudovali USA se začínají cítit jako druhořadí ve své zemi. Trump nevyhrál proto, že řekl „Udělejme Ameriku opět velikou", ale proto, že ukázal na problémy těch, kteří tu Ameriku velikou udělali a kteří jsou předmětem pohrdání všech těch „bojovníků za lidská práva“

 

 

 

 

Autor: Martin Kavka | úterý 5.6.2018 15:38 | karma článku: 37,44 | přečteno: 1284x
  • Další články autora

Martin Kavka

Přirovnávat „sirotky“ ze Sýrie k Wintonovým židovským dětem je chucpe

V rozjitřené debatě o syrských sirotcích se začínají nějak ztrácet ty „děti“. Namísto racionální debaty se vytahují příklady z historie. Jenomže ty příklady z nedávných dějin Evropy spíše svědčí proti příznivcům přijetí.

19.9.2018 v 12:06 | Karma: 43,20 | Přečteno: 2326x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Levice se bojí úspěchu Švédských demokratů. Prý populisté a xenofobové

Ve Švédsku dnes probíhají volby, které sice nic moc nezmění ve složení vládnoucích stran, ale přesto jsou sledované, protože vzor všech socialistů a sociálních inženýrů dostává trhliny.

9.9.2018 v 13:42 | Karma: 43,42 | Přečteno: 2640x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

„Levicový humanismus“ je mnohem horší než „pravicový extremismus"

V souvislosti s demonstracemi v Sasské Kamenici se objevily zprávy, že se jedná o pravicové extremisty, neonacisty. Levicoví politici, nechtějí ani na okamžik připustit, že se nejedná o akce extrémistů, ale jde o projev zoufalství

7.9.2018 v 11:17 | Karma: 41,73 | Přečteno: 1752x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Nikdo nechce topit „uprchlíky“ aneb demagogie podle blogera Hornera

Imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy nenechává nikoho chladným. Názory mohou být různé, záleží na úhlu pohledu, politickém přesvědčení a vstupních informací.

3.8.2018 v 10:05 | Karma: 42,77 | Přečteno: 2510x | Diskuse| Občanské aktivity

Martin Kavka

Španělé asi neznají pohádku o Smolíčkovi. Proto tam budou mít „celou Afriku“

Když před několika týdny italský ministr odmítl přijmout loď se 630 „uprchlíky“, stejně jako Malta, bylo to Španělsko, které udělalo „gesto“ a loď přijalo.

29.7.2018 v 15:45 | Karma: 43,71 | Přečteno: 2416x | Diskuse| Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Ve vyhořelém klatovském bytě našli mrtvého člověka. Policie vyhlásila pátrání

14. června 2024  8:03,  aktualizováno  9:01

V Klatovech dnes časně ráno hořel byt ve výškové budově, hasiči v něm našli jednoho mrtvého. Požár...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Budeme volit z ciziny? Sněmovna pokračuje v přijímání korespondenční volby

14. června 2024  8:42

Přímý přenos Poslanci budou pokračovat ve schvalování zavedení korespondenční volby pro Čechy žijící v...

Vul-check, Hoo-ree? Komentátorům radí manuál, jak vyslovovat české fotbalisty

14. června 2024  7:46

UEFA připravila pro komentátory fotbalového Eura manuál, jak správně vyslovovat jména hráčů. Ze...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 382
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2703x
                                                                                                                         

Seznam rubrik

Oblíbené stránky