Protiizraelské lži na vzestupu

V souvislosti s mírovým plánem Donalda Trumpa, se i zde na blogu aktivovali ti, kterým Izrael leží v žaludku a i když  to nepřiznají a svá stanoviska balí do jakýchsi pseudovědeckých formulí, jde o ryzí antisemitismus.

A tak se v diskusi pod jedním z blogů, věnovaném tématice Izraele a onoho mírového plánu, objevil komentář jistého zarputilce, který nevynechá příležitost, jak si proti Izraeli přisadit. A i když mu bylo už mnohokráte doloženo, jak moc je vedle, neustále se opakuje a dnes přidal další perlu do svého, už tak kuriózního arzenálu. Napsal totiž toto:

...Když tedy mají tolik síly, tak proč se klepou strachy před několika palestinskými kluky tak, že do jejich shromáždění cíleně střílí. Lev much nelapá...

Myslel tím samozřejmě IDF a izraelské bezpečnostní síly, které chrání své území před teroristy. A proč tak činí? Podívejme se trošku do historie. Jen zlehka, protože kdybych měl být podrobný a úplný, tak by mi prostor pro jeden blog nestačil. Tedy namátkou:

6. červenec 1989  Bomba v autobuse , sebevražedný útok Kiriat Yearim  16 mrtvých

19. říjen      1994  Bomba  v autobuse , sebevražedný útok Tel Aviv          22 mrtvých

22. Leden    1995 Beit Lid masakr poblíž autobusového stanoviště           21 mrtvých

25. únor       1996  Jerusalémské centrální autobusové nádraží                26 mrtvých ( Hamas)

3.  březen    1996  Jaffa street Jerusalem                                                  19 mrtvých  (Hamas)

4   březen     1996  Tel Aviv                                                                        13 mrtvých ( Hamas)

31. srpen      2004 Beersheba                                                                    16 mrtvých ( Hamas)

 

Následuje přehledná tabulka do roku 2016

1989
16
n/a
16
1
1993
2
39
41
2
1994
38
13
51
5
1995
39
n/a
39
4
1996
59
n/a
59
4
1997
24
n/a
24
3
1998
3
n/a
3
2
1999
0
n/a
n/a
2
2000
6
4
10
5
2001
85
476
561
40
2002
238
114
352
47
2003
145
83
228
23
2004
98
33
131
17
2005
33
60
93
9
2006
15
99
114
3
2007
3
n/a
n/a
1
2008
1
22
23
1
2015
0
1
1
1
2016
0
20
20
1
Total
805
964
1.769
171

Jak jsem napsal, jedná se jen o orientační informace, protože pokud bych měl připočíst osobní vraždění na neozbrojených civilistech, včetně dětí, pak by se tento seznam mnohonásobně rozrostl. Připomenu tedy alespoň Hallel Yaffa Ariel,13 let mladou dívku, kterou ve spánku podřezal v jejím domě, v její ložnici 30.06.2016 17.letý "kluk" když použiji terminologii onoho diskutéra.

Hallel Yaffa Ariel

Ti kdo se nám jeví jako neškodní romantičtí kluci, co protestují proti jakési okupaci, za právo na sebeurčení, ve skutečnosti nejsou žádní klučinové, rošťáci, ale jsou to zkušení a fanatičtí teroristé, se kterými je třeba také podle toho zacházet. Bohužel. Ostatně, byla to Golda Meir, která kdysi řekla na adresu nepřátel Izraele : " My vám můžeme odpustit, že zabíjíte naše děti, ale nikdy vám neodpustíme, že nás nutíte zabíjet vaše děti". 

V této větě je obsažená tragedie všech. Izrael je každodenně konfrontován se snahou o jeho likvidaci a vyvraždění jeho obyvatel. Opět a znovu. Jakou variantu, nežli ozbrojenou obranu má? Jaká je ta nabídka, která se nedá odmítnout, jak o ní píše už zmíněný diskutér? Taková nabídka ve skutečnosti neexistuje, protože každá nabídka, která umožní aby na daném území žil jediný Žid, bude předem zamítnutá, jako diskriminační. Takový je fakt. Palestinci měli v Gaze nanejvýše lukrativní možnost vytvořit svůj stát a postavit se ekonomicky na nohy. Zvolili si do čela Hamas a rozhodli se jít cestou konfrontace s Izraelem. O milionech dolarů mezinárodní pomoci není třeba hovořit. Každý o tom ví, stejně tak jako musí být každému jasné, že nic z této pomoc nejde do kapes obyvatel ani Gazy ani oblasti ovládané Abbasem. Vůdcové si staví paláce, z Gazy létají na území Izraele smrtící rakety a balonky naplněné výbušninou.

Bohužel, tato fakta jsou stále přehlížená a svět opět začíná obcházet mor jménem antisemitismus. A sílí. Jakoby se lidé stále nedokázali poučit z minulosti.

 

Autor: Martin Braun | sobota 1.2.2020 4:22 | karma článku: 36,98 | přečteno: 1737x

Další články autora

Martin Braun

Zachraňme děti na hranicích

ale jak,..dovoluji si položit smělou otázku. Tím že jím dáme čaj a polévku? Nebo je máme odvézt od rodičů někam k milosrdným v Evropě? Tak jak jím pomoci?

15.11.2021 v 10:17 | Karma: 32,68 | Přečteno: 1276x | Diskuse | Politika

Martin Braun

Uprchlická krize bez konce

Dva blogy dnes reagovaly na události na běloruských hranicích. Jeden napsal pan Zeman a druhý paní Nová. A přestože se dotýkají stejného tématu, jsou naprosto rozdílné.

14.11.2021 v 13:33 | Karma: 29,44 | Přečteno: 1043x | Diskuse | Politika

Martin Braun

Technický problém na idnes, úmysl nebo chyba v chrome?

Několik posledních měsíců, se pokus dostat se do diskuse mění v noční můru. Odkaz na diskusní okno je překryt odkazem na reklamu všeho druhu...

13.11.2021 v 9:36 | Karma: 24,06 | Přečteno: 871x | Diskuse | Společnost

Martin Braun

Ještě k případu Dr. Cimického (aktualizováno)

Je to dnes populární téma a jak už je zvykem, pravda není to co dav zajímá. Dav je rozdělen. Část by nejraděni Cimického vykastrovala či minimálně poslala na dlouhá léta za mříže a část věří v jeho nevinu,

10.11.2021 v 9:33 | Karma: 29,18 | Přečteno: 1722x | Diskuse | Společnost

Martin Braun

K včerejšímu protestu u domu hlavní hygieničky Svrčinové

Nejsem si tím stoprocentně jist, ale myslím si že to byla právě ona, kdo minulý rok, dosti nehorázným způsobem zařízla festival Colours of Ostrava

7.11.2021 v 15:14 | Karma: 29,61 | Přečteno: 1567x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě

14. dubna 2025  8:27,  aktualizováno  9:06

Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...

Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident

15. dubna 2025  8:30,  aktualizováno  16:35

Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...

Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu

14. dubna 2025

Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...

Dan Bárta si traumaticky poškodil sluch, J.A.R. přesouvají vyprodané koncerty v Lucerně

16. dubna 2025  19:27

Populární kapela J.A.R. musela přesunout na jiný termín dva vyprodané koncerty v Lucerna Music Baru...

Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty

15. dubna 2025  14:06

Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...

Putin vyhlásil velikonoční příměří. Těsně předtím k nám vyslal drony, tvrdí Zelenskyj

19. dubna 2025  16:05,  aktualizováno  20:48

Sledujeme online Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil velikonoční příměří. Rusko zastaví boje od sobotního večera...

Hnutí SPD je v průzkumu poprvé na třetím místě před Starosty, nadále vede ANO

19. dubna 2025  19:21,  aktualizováno  20:18

Sněmovní volby by nyní vyhrálo ANO s 33 procenty, koalice Spolu by měla 19,8 procenta. Poprvé v...

Za tibetskou vládou i nosorožci v Africe. Senátoři chystají cesty za miliony

19. dubna 2025

Premium Singapur, Keňa či Mauritánie. To je jen malý výběr z více než čtyřicítky destinací, kam mají letos...

Na Pardubicku hoří sklad se slámou, hašení komplikuje nestabilní střecha

19. dubna 2025  19:26

V Dolanech na Pardubicku zasahují od soboty hasiči u požáru zemědělského objektu. Uvnitř budovy je...

  • Počet článků 486
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2625x
http://www.zemancountdown.cz/

Lépe být mrtvý, než rudý.

AM YISRAEL CHAI

ARALLU Akbar

martinbraun@centrum.cz

Sionista - Islamofob - Antikomunista

Bohabojný židovský Antikrist

 

Jsem přítelem Izraele a jeho politiky. Jsem příznivcem židovského odboje, který přispěl k vzniku státu Izrael. Mým vzorem je Avraham Stern, brutálně zavražděný Brity. Ctím památku osvobozeneckých hnutí Haganah, Irgun a Lehi, které se zbraní v ruce bojovaly za svobodu, nezávislost a za vznik židovského státu na historických židovských územích.

Všechny současné i budoucí fotografie jsou zveřejněny s laskavým souhlasem Dory Bar Or, 

All current and future photographs are published with kind permission Dory Bar Or, from his Instagram account

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy