Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nejsme roboti...

Představy o hromadných očkováních v očkovacích centrech v počtu tisíců naočkovaných na jednom místě během jednoho dne se zatím nenaplňují.....ale mají záhy nastat.

Filmová sága Hvězdné války nám v jednom ze svých dílů přibližuje masovou "výrobu" vojáků-odpůrců Federace. Jiné filmy například Haškův Dobrý voják Švejk nebo Motýlek popisují úroveň vstupního lékařského vyšetření při odvodu do c.k.rakousko-uherské armády, respektive v trestanecké kolonii na Francouzké Guianě. Jejich cílem bylo nezjistit žádné onemocnění, tj. určit vyšetřovaného jako "schopen bez vady".

Situace vznikající při plánech na masivní očkování desítek tisíc lidí denně, dle přání kapitánů našeho státu i řady odborníků a občanů, mi tak trochu připomíná pásovou výrobu čehokoliv: od bot po roboty, jenomže my lidé  nejsme roboti. Každý z nás je trochu jiný, trochu biologicky odlišný, zkrátka nic na nás není úplně stejné.Z toho vyplývá, že přeci jen potřebujeme před očkováním proti čemukoliv individuální posouzení, jsme-li v danou chvíli schopni nechat se naočkovat či nikoliv. Domnívám se, že ne vždy se tak děje.

Včera Novinky.cz přinesly zprávu, že paní náměstkyně MUDr. Alena Šteflována,PhD byla panem ministrem Blatným odvolána,když se v kauze Státního zdravotního ústavu nechala se svým manželem také očkovat, ačkoliv nespadá ani do skupiny zdravotníků pečujících o covidové pacienty ani do skupiny seniorů. Mě však zaujalo následující sdělení-cituji: "Vzhledem ke svým častým rizikovým pracovním kontaktům jsem i s manželem využila možnosti nechat se naočkovat zbytkovou vakcínou," uvedla Šteflová na dotaz Seznam Zpráv. V posledních dnech byla po pozitivním testu na covid-19 v izolaci. Tolik Novinky.cz.

Zarážející z citované zprávy je spíše skutečnost, že paní doktorka byla "po pozitivním testu na Covid-19 v izolaci". Neumím si vysvětli skutečnost, že buď byla očkována po pozitivním covidovém testu, tedy došlo k fatální chybě v očkovacím schématu, protože člověk by měl být při očkování zdravý nebo byla covid pozitivní po očkování proti Covidu-19, což je rovněž zarážející..Očkování ANO, ale dobrovolné a řádně promyšlené, připravené a bezpečné. Nikoliv honba za čísly!

Celá situace na mě dělá velmi zarážející dojem a opravdu nevím, co si o tom myslet. Jak asi probíhá/probíhala  lékařská kontrola před očkováním? A což teprve, jak  asi bude probíhat v O2 Aréně, kde se má rozběhnout skutečně masivní očkování po tisících? Není to hazard? Nebylo by spíše bezpečnější nechat to na menší centra nebo praktické lékaře (až budou běžné vakcíny), ale hlavně dbát na důslednou lékařskou kontrolu před vakcinací? Opravdu nejsme roboti...

Autor: Marek Zeman | středa 20.1.2021 10:53 | karma článku: 17,32 | přečteno: 565x
  • Další články autora

Marek Zeman

Green Deal! Děkujeme nechceme-přírodu chraňme jinak!

Green Deal dle paní Von der Leyenové zůstává stěžejním projektem EU a to nejen pro jeho nezbytnost pro snížení dopadu klimatických změn, ale i pro nutnost účinného boje evropských firem v rámci celosvětové hospodářské soutěže.

13.9.2023 v 11:52 | Karma: 34,64 | Přečteno: 895x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Léky chybí, co bude dál?

Léky stále v lékárnách chybí, moc se o tom nemluví, ale někdy chybí i nenahraditelná léčiva a to už je závažný problém...

29.6.2023 v 8:05 | Karma: 39,17 | Přečteno: 3567x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Nevěřil jsem vlastním očím (ani uším)...

Tuto neděli v pořadu TV Prima Partie s Terezou Tománkovou se utkali dva předsedové nejsilnějších politických stran, předseda vlády Petr Fiala a expremiér Andrej Babiš. Pánové byli reálnou ukázkou dnešní doby. Od ničeho k ničemu...

6.6.2023 v 12:37 | Karma: 32,56 | Přečteno: 1814x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Je to jen alibi, pane premiére!

Vláda předložila "konzolidační balíček", který ma za cíl stabilizovat náš státní rozpočet. Ovšem nikoliv ten letošní, ale až na rok 2024. A co letos? Pan premiér to ještě nevzdává, i když jen málokdo věří, že se jej podaří splnit.

15.5.2023 v 7:53 | Karma: 35,00 | Přečteno: 835x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Auta za pár let budou luxusem, aneb návrat na Kubu posledních padesáti let

Evropský parlament v úterý schválil návrh EK a Rady Evropy na zákaz prodeje aut se spalovacími motory v EU po roce 2035. V praxi to znamená, že v Evropě budou od roku 2035 v prodeji nová auta pouze s elektromotorem nebo na vodík..

16.2.2023 v 7:36 | Karma: 32,84 | Přečteno: 710x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Jih Brna mění tvář, dostane modernější střih. Starousedlíci ale vzdorují

22. července 2024  5:25

Investoři chystají na území Brna-jih velké projekty. Přinesou stovky bytů a ještě vyšší počty...

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Harrisová nemá nominaci jistou. Co teď čeká demokraty

22. července 2024,  aktualizováno  1:21

Spojené státy se poprvé od roku 1968 dostaly do situace, kdy se úřadující prezident rozhodl...

ANALÝZA: Izrael klepl Húsíe přes prsty. A Íránu vyslal signál, že na něj dosáhne

22. července 2024

Premium Od spolupracovnice MF DNES v Izraeli Operace se zapíše do dějin izraelské armády. Její letouny reagovaly na útok, který nepřišel od...

K patnáctinám lahev. České děti dál pijí alkohol nadmíru, závislých jsou stovky

22. července 2024

Premium Děti v Česku mají dlouhodobě problém s alkoholem. Podle mezinárodní studie, na které se podílela...

  • Počet článků 72
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1591x
Marek Zeman (nar. 18.5. 1964), MUDr., MBA vystudoval v letech 1982 až 1988 Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, Internista,nefrolog, všeobecný lékař a primář nestátního zdravotnického zařízení. V letech  2007 až 2015 ředitel FN Královské Vinohrady. Založil Spolek The Blue Academy z.s.,který se věnuje návrhům na ochranu životního prostředí, boji proti manipulacím  typu Green Deal a smysluplným projektům environmentálního charakteru ekonomicky přijatelným. (www.theblueacademy.cz). Ve volném čase se věnuje četbě, lyžování, vodním sportům,vážné hudbě a historii.

Seznam rubrik