Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Green Deal! Děkujeme nechceme-přírodu chraňme jinak!

Green Deal dle paní Von der Leyenové zůstává stěžejním projektem EU a to nejen pro jeho nezbytnost pro snížení dopadu klimatických změn, ale i pro nutnost účinného boje evropských firem v rámci celosvětové hospodářské soutěže.

Toť jen krátký popis dnešního proslovu předsedkyně Evropské komise před Evropským parlamentem  o stavu Unie.„Letošní léto bylo vůbec nejteplejší v historii. Řecko a Španělsko se potýkaly s přírodními požáry a jen pár týdnů na to je zasáhly ničivé povodně. Viděli jsme chaos a spoušť, kterou extrémy počasí napáchaly po celé Unii. To je realita rozpálené planety. Právě proto vznikl Green Deal,“ nastínila von der Leyenová. Je třeba se ptát jakou historii má paní předsekyně na mysli. Také zapomněla říci, že řecká policie stíhá více jak 70 žhářů, které sami řečtí politikové označili za lidské zrůdy, což je samozřejmě pravda.

Ano, klimatické změny probíhaly, probíhají a budou probíhat, ale jednoznačně kvantifikovaný vliv člověka na ně NENÍ. Tzv. skleníkové plyny včetně CO2, NO2, metanu jsou velmi pravděpodobně pouze jednou z řady možných příčin těchto změn a vliv Evropy na snížení produkce CO2 z celosvětového hlediska je a bude prakticky roven  nule. Nárůst industrializace Číny, nyní Indie a posléze Afriky nutně povode ke zvýšení produkce CO2 a dalších skleníkových plynů a EU na tom nic nezmění. Jen v posledním roce jsme svědky dalšího nárůstu spotřeby ropy a dalších fosilních paliv, jen Evropa se tváří , že je již brzy potřebovat nebude. To je hluboký omyl! Trochu podobný trvzení, že EU přestala dovážet ruský zemní plyn- nikoliv - například Belgie a Španělsko jsou celosvětovým druhým a třetím největším dovozcem zkapalněného zemního plynu (zdroj Financial Times)! Green Deal je především o tisících miliardách EUR, které na něj EU vyčleňuje a to v situaci, kdy je reálně nemá, protože prakticky všechny její členské státy jsou zadlužené. Veškerá opatření spojená s Green Dealem zaplatíme dříve nebo později my Evropané na daních. Důsledky vidíme již nyní: inflaci, snížení konkurenceschopnosti evropských výrobků, pomalu začínající odliv kapitálu i firem z Evropy, atd. A to vše kvůli novému náboženství zvanému GREEN DEAL.

A to již vůbec nemluvím o nesmyslech jako zakázat v Evropě prodej automobilů se spalovacími motory po roce 2035, zavést evropskou daň na fosilní paliva, omezit do budoucna prodej letenek nebo snížit chov dobytka či povinně zateplit všechny budovy kromě vojenských objektů či památek. Ne, to nejsou utopické nesmysly nebo vyhrožování blábolem.TO JE EVROPSKÁ  REALITA částečně již legislativně ukotvená. Realita,která může vést k rozvratu evropských ekonomik.  Nedejme se, odmítněme GREEN DEAL. STOP GREEN DEAL.

 

Autor: Marek Zeman | středa 13.9.2023 11:52 | karma článku: 34,64 | přečteno: 895x
  • Další články autora

Marek Zeman

Léky chybí, co bude dál?

Léky stále v lékárnách chybí, moc se o tom nemluví, ale někdy chybí i nenahraditelná léčiva a to už je závažný problém...

29.6.2023 v 8:05 | Karma: 39,17 | Přečteno: 3567x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Nevěřil jsem vlastním očím (ani uším)...

Tuto neděli v pořadu TV Prima Partie s Terezou Tománkovou se utkali dva předsedové nejsilnějších politických stran, předseda vlády Petr Fiala a expremiér Andrej Babiš. Pánové byli reálnou ukázkou dnešní doby. Od ničeho k ničemu...

6.6.2023 v 12:37 | Karma: 32,56 | Přečteno: 1814x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Je to jen alibi, pane premiére!

Vláda předložila "konzolidační balíček", který ma za cíl stabilizovat náš státní rozpočet. Ovšem nikoliv ten letošní, ale až na rok 2024. A co letos? Pan premiér to ještě nevzdává, i když jen málokdo věří, že se jej podaří splnit.

15.5.2023 v 7:53 | Karma: 35,00 | Přečteno: 835x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Auta za pár let budou luxusem, aneb návrat na Kubu posledních padesáti let

Evropský parlament v úterý schválil návrh EK a Rady Evropy na zákaz prodeje aut se spalovacími motory v EU po roce 2035. V praxi to znamená, že v Evropě budou od roku 2035 v prodeji nová auta pouze s elektromotorem nebo na vodík..

16.2.2023 v 7:36 | Karma: 32,84 | Přečteno: 710x | Diskuse | Společnost

Marek Zeman

Velice se mýlíte, pane premiére!

Nejsme extremisté ani proruští aktivisté! Jsme Češi. A také Moravané a Slezané. Nevím, jde-li jen o hlouposti padající z úst premiéra či jde o výraz obav či překvapení ze včerejší demonstrace na Václaváku.

4.9.2022 v 11:13 | Karma: 42,64 | Přečteno: 1964x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Mallorca není na prodej! Proti turistům vyšly do ulic desítky tisíc lidí

22. července 2024  6:15

Desetitisíce obyvatel španělského ostrova Mallorca demonstrovaly v neděli večer proti masové...

Čekám do chvíle, až když je přímo nade mnou. Jsem trochu blázen, líčí lovec bouřek

22. července 2024  6:01

Fotograf Lukáš Gallo jezdí po jižních Čechách a loví se svým aparátem bouřky. Podařilo se mu...

Jih Brna mění tvář, dostane modernější střih. Starousedlíci ale vzdorují

22. července 2024  5:25

Investoři chystají na území Brna-jih velké projekty. Přinesou stovky bytů a ještě vyšší počty...

OTÁZKY A ODPOVĚDI: Harrisová nemá nominaci jistou. Co teď čeká demokraty

22. července 2024,  aktualizováno  1:21

Spojené státy se poprvé od roku 1968 dostaly do situace, kdy se úřadující prezident rozhodl...

  • Počet článků 72
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1591x
Marek Zeman (nar. 18.5. 1964), MUDr., MBA vystudoval v letech 1982 až 1988 Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, Internista,nefrolog, všeobecný lékař a primář nestátního zdravotnického zařízení. V letech  2007 až 2015 ředitel FN Královské Vinohrady. Založil Spolek The Blue Academy z.s.,který se věnuje návrhům na ochranu životního prostředí, boji proti manipulacím  typu Green Deal a smysluplným projektům environmentálního charakteru ekonomicky přijatelným. (www.theblueacademy.cz). Ve volném čase se věnuje četbě, lyžování, vodním sportům,vážné hudbě a historii.

Seznam rubrik