Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MZ

Kdoví co tady bude za dvanáct let. Budou jiní lidé ve vedení zemí, to se ještě může všechno změnit, nebo se stanou časem ty elektromobily dostupné pro každého, neviděla bych to tak černě.

1 1
možnosti
Foto

Ovšem pozor, Kuba má jiné klimatické podmínky. :-)

0 0
možnosti
Foto

Co je ale horší, je fakt, že již dnes jsou elektromobily a auta na vodík cenově málo dostupná a není předpoklad na zlepšení tohoto stavu.R^

0 0
možnosti
Foto

Ono existuje ještě také něco, čemu se říká technický pokrok. Před 100 lety se dnešní technické vymoženosti objevovaly jen ve sci-fi románech.

0 1
možnosti
LC

Ano, jenomže ten pokrok se jaksi prosazoval sám a ne na rozkaz, protože to nové bylo ekonomicky výhodnější, nebo produktivnější. Ten kdo měl povoznictví sám došel k tomu, že než držet pár koní je lepší mít náklaďák. Nikdo nevydal zákon, že od určitého roku bude platit zákaz prodeje koní pro potřeby povoznictví.

1 0
možnosti
RH

R40a61d46e61k 77H85o53d62a12ň

16. 2. 2023 13:02

Zásadní problém je, že většině lidí stačí oslí můstek ve smyslu "musíme něco dělat pro životní prostředí" a "musíme přejít na elektromobily". Ne že by se něco dělat nemělo, ale je třeba dělat to, co životnímu prostředí prokazatelně pomáhá.

Jinak se může snadno stát, že na potápějící lodi lejeme kybly vodu dovnitř místo ven, protože "je třeba něco dělat".

1 0
možnosti
RJ

Je potřeba říci jednu věc, o ekologii nebo planetu vůbec nejde. To je jen taková pěkná záminka, vzletné heslo. Ano v titulku to máte správně, jde o návrat na Kubu. Se vším všudy snad kromě osoby diktátora, ten bude nahrazen politbyrem. To je ten vzdálenější cíl. Ten bližší jsou prachy, změna penězotoků v globálním měřítku.

2 1
možnosti
IS

Připočetl bych problémy s budoucím nedostatkem elektřiny za rozumnou cenu a posléze nedostatek elektřiny za jakoukoliv cenu.

6 0
možnosti
MK

Nic z toho, co jste uvedl, ty klimatické ekoteroristy v Bruseli nezajímá.

5 0
možnosti
RJ

Klimateroristé jsou jen užiteční idioti, takové nastrčené terče na které se pak všechno svede.

1 0
možnosti
  • Počet článků 72
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1591x
Marek Zeman (nar. 18.5. 1964), MUDr., MBA vystudoval v letech 1982 až 1988 Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, Internista,nefrolog, všeobecný lékař a primář nestátního zdravotnického zařízení. V letech  2007 až 2015 ředitel FN Královské Vinohrady. Založil Spolek The Blue Academy z.s.,který se věnuje návrhům na ochranu životního prostředí, boji proti manipulacím  typu Green Deal a smysluplným projektům environmentálního charakteru ekonomicky přijatelným. (www.theblueacademy.cz). Ve volném čase se věnuje četbě, lyžování, vodním sportům,vážné hudbě a historii.

Seznam rubrik