Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jdou civilizaci po krku: Greta, EU, OSN i papež

Že ekonomiky drtí covid, je některým celebritám i institucím nejspíš úplně jedno, a stále si jedou klimaticko-alarmistickou odrhovačku. Greta Thunbergová, generální tajemník OSN a dokonce sám papež! A samozřejmě EU.

Covid -19 zřejmě těžce dopadl na celou zelenou církev a především na ekonomické zájmy jejích lobbistů a donátorů. Jinak by asi nevystoupili v jednom týdnu Greta (pořád nic neděláte, všechno je špatně) a generální tajemník OSN António Gutterez, který vyzval politiky, aby ve svých zemích vyhlásili stav klimatické nouze (jako by nestačil bezmála rok trvající stav ekonomické nouze kvůli koronaviru). K tomu papež slíbil klimaticky neutrální Vatikán do roku 2050 (proč ne dřív, pro Pána Boha?), čínský prezident nabídl novou veličinu, a sice pokles čínských emisí CO2 vůči HDP a EU se konečně dohodla, že si utáhne oprátku dřív a sníží emise oxidu uhličitého do 10let o 55 procent, místo původně plánovaných 40 procent.

Přestaňte už poslouchat marketéry a hňupy, chtělo by se člověku říct, jakmile se objeví vyjádření Grety Thunbergové, Ursuly von der Leyen, nebo dalších zelených lobbistů či jejich fanatických aktivistů. Protože jejich požadavky nemají s tím, co požadují nic společného. Jejich výsledkem proto může být jen ohrožení evropské civilizace, nikoli deklarovaná záchrana světového klimatu.

Proč?

Za prvé – světové klima zachránit nejde. Rozhodně jej nejde zachránit v nějaké současné podobě a tak ho zafixovat pro generaci naši, ani pro generaci našich dětí, ba ani našich vnoučat. Rozpad CO2 totiž trvá až 100 let. Takže jestli za posun klimatu může oxid uhličitý, projeví se dnešní redukce někdy po roce 2100. Zcela nesmyslné jsou tím pádem všechny řeči o tom, že musíme něco udělat do deseti či kolika let. Ostatně i seriózní klimatologové přiznávají, že netuší, kde se takové termíny objevily. A jestli se klima měnilo a mění i bez přispění člověka, na což upozorňuje řada vědců, nezachráníme jej v současné podobě žádným způsobem také.

Za druhé – jestliže probíhá změna klimatu, kterou neumíme zastavit, musíme se na ni a její následky připravit. To také znamená mít k dispozici dostatek prověřených a funkčních technologií, které jsou schopné zabezpečit potřeby obyvatel toho kterého státu. Souběžně se samozřejmě může testovat jakákoli nová technologie, ale není možné na prahu krizových let změnit kompletně způsob, jakým si zajišťujeme světlo, teplo a vůbec energii pro práci a život. Protože ta vnucované nové způsoby jsou všechno, jen ne spolehlivé. Například německé statistiky jsou toho nezpochybnitelným důkazem.

Za třetí – když život ochromují nařízení, jež mají zabráni šíření koronaviru, která přinášejí enormní ekonomické ztráty a z nich plynoucí dluhy, není možné půjčovat si další biliony kvůli zavedení nespolehlivých technologií.

Za čtvrté – tvrdit, že současná situace je příležitostí ke změně, jíž je myšlený uhlíkově neutrální život, je bohapustá lež. A nezodpovědnost vůči stamilionům lidí v rozvinutých zemích. Neboť cenou za tuto změnu jsou jen ty obrovské dluhy, nic jiného. Tím spíš, že vysněná uhlíková neutralita s vysokou pravděpodobností přinese zánik minimálně statisíců pracovních míst, jež „zelené“ hospodářství se stejně vysokou pravděpodobností nenahradí. Žádná vyšší kvalita života se konat nebude. Zchudnutí států a lidí ano. Stejně jako přibude spousta nejistoty a obav. Třeba o to, kolik dnů v týdnu si budete moci zatopit. A jak dlouho budete moct mít doma rozsvíceno.

Za páté – potlačit o tom všem veškerou svobodnou debatu je zcela bezprecedentním okleštěním demokracie, de facto její likvidací.

Kteří politici to pochopí a účinně se tomu vzepřou, zachrání pro své země reálnou možnost vyrovnat se nejen s následky koronaviru, ale především s následky změny klimatu. Mít dost elektřiny a vůbec energií pro to totiž bude jednou z nezbytných podmínek. A bude to důležité i pro zachování svobody.

 

Autor: Marek Hurt | středa 16.12.2020 9:58 | karma článku: 40,60 | přečteno: 1287x
  • Další články autora

Marek Hurt

Největší baterie vydrží směšně málo. Ale stojí miliardy?

V Británii spustili obří bateriové úložiště s kapacitou 196 MWh, z hlediska kapacity největší v Evropě. Než začnete tleskat, tak si přečtěte, koho a jak dlouho vydrží zásobovat.

1.12.2022 v 13:13 | Karma: 6,59 | Přečteno: 276x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Marek Hurt

Zelený diktát nás ohrožuje všechny. Musí skončit

Evropská komise chystá reformu trhu s elektřinou. Ursula von der Leyenová chce odklon od fosilních paliv. Já bych tuhle paní už o ničem rozhodovat nenechal. Přečtěte si proč.

30.8.2022 v 12:03 | Karma: 0 | Přečteno: 61x | Diskuse | Společnost

Marek Hurt

Vláda má řešit průšvih, ne udílet knížecí rady

Vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka chce vytvořit síť poradců, kteří mají nasměrovat lidi k dobrému hospodaření.

24.8.2022 v 10:29 | Karma: 35,37 | Přečteno: 1063x | Diskuse | Společnost

Marek Hurt

Zelení kšeftují s lidskou bídou a strachem

Německá vládní koalice ukazuje, jak nebezpečné je podlehnout ideologii. Podmiňovat existenci energetických zdrojů snížením rychlosti na dálnicích je do nebe volající lumpárna.

4.8.2022 v 9:46 | Karma: 35,66 | Přečteno: 924x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Marek Hurt

Zoufalí lidé změnu klimatu prostě řešit nebudou

Drtivá většina lidí na světě bude vždy mít na prvním místě to, aby měli jídlo, teplo a dnes už také elektřinu. Teprve když to mají, dokážou se zabývat například změnou klimatu. Řada politiků to ale stále nedokáže pochopit.

20.7.2022 v 8:04 | Karma: 37,30 | Přečteno: 1390x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Pohřešovaného manažera našli mrtvého, po noční nehodě patrně bloudil v lese

9. prosince 2024  9:39,  aktualizováno  14:34

Policisté v pondělí dopoledne našli pohřešovaného manažera e-shopu s hudebními nástroji Kytary.cz....

Velký test másla: Nejlahodnější vzorek nebyl ani bio, ani z alpského mléka

7. prosince 2024

Premium Lahodné máslo, které chutná a voní po smetaně, nemusí stát majlant. Jenže napěchovat jím mrazák,...

Bývalý syrský prezident Asad je s rodinou v Moskvě. V Rusku získali azyl

8. prosince 2024  11:42,  aktualizováno  20:39

Sledujeme online Bývalý syrský prezident Bašár Asad a jeho rodina jsou v Moskvě, kde od ruských úřadů získali azyl....

Došly nám síly. Česká specialistka na cupcaky zavírá svůj obchod

4. prosince 2024

Lenka Hnidáková, průkopnice cupcaků v Česku a autorka dvou knih o těchto dezertech, zavírá svůj...

Řidiči zkoušejí novou fintu, jak neplatit za parkování. Přestupek, varuje policie

4. prosince 2024  10:46

Na internetu se v poslední době značně rozšířila nabídka automatických parkovacích hodin, které...

Slevový čtvrtek s iDNES Premium. Celý rok jen za 490 Kč a k tomu Max zdarma

12. prosince 2024

Pouze dnes je možné získat členství v iDNES Premium za pouhých 490 korun na celý rok. Jde...

Mangione vraždil zbraní duchů. V USA si ji může sestavit každý, dítě i trestanec

12. prosince 2024

Premium Už ze záběrů, na nichž šestadvacetiletý Luigi Mangione několikrát vystřelil na ředitele pojišťovny...

Češi ve velkém zneplatňují půjčky. Firmy neprověří, zda si splátku mohli dovolit

12. prosince 2024

Premium Rychle přibývá Čechů, kteří se snaží zneplatnit svou úvěrovou smlouvu s cílem zaplatit ideálně jen...

Tři měsíce bez zakázek. Pomalá likvidace drážďanského mostu ochromila dopravu

12. prosince 2024

Po třech měsících od pádu jednoho z polí drážďanského mostu Carolabrücke do Labe je teprve teď...

Příliš chytrý vysavač? Jak si ulehčit domácí práce a ušetřit čas
Příliš chytrý vysavač? Jak si ulehčit domácí práce a ušetřit čas

Pojďme si říct, že plně samoobslužný vysavač, co se sám vysype, vypere si hadříky a doplní vodu, je gamechanger! Nebo ne? Museli jsme to zjistit a...

  • Počet článků 164
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3037x
Proč si kazit život špatnou náladou, když je tak krátký? Není nic lepšího, než vypnout počítač a jít a mluvit s lidmi, které máte rádi.

Seznam rubrik