Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Islámské nadace - nejlepší spojenec islamofobů

Bůh (Alláh) v koránu hovoří: „O modlitebny Boží se mohou starat jedině ti, kdož věří v Boha a v den poslední, modlitby dodržují, almužny dávají a jen Boha se obávají.“ Současně s tím tvrdí majitelé českých Islámských nadací, že doporučují muslimským přistěhovalcům, aby dodržovali zákony České republiky a tvrdí, že i jejich pojetí šárie (islámského zákona) takové chování přikazuje.


Islámské nadace - nejlepší spojenec islamofobů
Bůh (Alláh) v koránu hovoří: „O modlitebny Boží se mohou starat jedině ti, kdož věří v Boha a v den poslední, modlitby dodržují, almužny dávají a jen Boha se obávají.“ Současně s tím tvrdí majitelé českých Islámských nadací, že doporučují muslimským přistěhovalcům, aby dodržovali zákony České republiky a tvrdí, že i jejich pojetí šárie (islámského zákona) takové chování přikazuje.
Na druhé straně jsou zde lidé z islamofobních kruhů a menšina islamologů, kteří hovoří o praktice takíjja. Takíjja je podle nich koncept ustanovený muslimy, který jim dává právo lhát nemuslimům a přetvařovat se. V případě finančních transakcích Islámských nadací se zdá, že spíše mají pravdu islamofobové.
Je to velice smutné, ale lidské, že i kolem Islámských nadací se objevují důkazy o finančních machinacích. V době, kdy jsem působil v Islámské nadaci v Brně, tvrdilo nám vedení, že se v pokladničce na dary umístěné v modlitebně vybere maximálně 1000kč týdně, jak jsem ale díky upozornění jednoho novináře zjistil, že správní rada islámské nadace v Brně deklarovala jen v roce 2009 výběr z této pokladničky na 420 000 korun českých od anonymních darců. (Zde scen oficiálního prohlášení.)
Nechápu proč nám a všem muslimům vedení Islámské nadace tvrdilo, a muslimům v Brně stále tvrdí, že mají maximálně tisíc korun týdně (což je maximálně 50 000 kč za rok), a zároveň českým úřadum deklarovali přijem z tohoto neevidovaného zdroje v hodnotě 420 000 kč?
Zároveň další položka z financování nadace je velice zajímavá. Islámská nadace zaměstnává jednu osobu, a to Jalal Atassiho,  švagra zřizovatele Islámské nadace Muneeba Hasana Alrawiho, kterému dle oficiálního přiznání vyplatila například v roce 2009, částku ve výši 144 395 korun českých hrubého, což dělá přibližně 12 000 korun českých hrubého měsíčně, přitom ale mezi muslimy přiznalo vedení islámské nadace, že Jalali Atassimu vyplácí 18 000 korun českých za jeho zaměstnávání. To tedy znamená, že mu část mzdy vyplácejí bokem z financí, které nejsou uvedeny ani v účetnictví nadace!
Jistě, chápu že v podmínkách České republiky jde o jev velice běžný, praktikovaný mnoha organizacemi a lidmi, ale pokud se má opravdu provést morální a etická revoluce, je potřeba, aby tato revoluce započala i v muslimské komunitě.
Nesouhlasím s těmi, co říkají, že bychom měli mlčet a utajovat neetické a nemorální jednání muslimů a to jen proto, aby se tak nedávala „munice“ islamofobům. Naopak pokud se budeme chovat pokrytecky a budeme tolerovat jednání nemorálni a možná i protizákonné, povede to jen k tomu, že mor korupce a klientelismu bude dále prorůstat naší muslimskou komunitou. Jak mi řekl během jedné přednášky imám Jusuf Kawaci, z amerického státu Texas, je potřeba povstání a odporování muslimů zlu korupce a pokrytectví šířícího se k radosti ďábla a pánu zla.
No a na otázku některých dotazovaných, jestli nemám strach z odhalování pochybných struktur a metod některých organizací a lidí, odpovídám, že se strachem se nedá žít. Jednoho dne člověk pochopí, že je lepší bát se a bojovat se zlem, než se bát a nechat se zlem zkorumpovat.
Mojžíš, Ježíš i Mohamed nám totiž řekli, že ty co zemřou v boji se zlem čeká místo po pravici Boží. Věřím v Boha milosrdného a slitovného, který nedopustí, aby zlo zvítězilo navždy.

Na druhé straně jsou zde lidé z islamofobních kruhů a menšina islamologů, kteří hovoří o praktice takíjja. Takíjja je podle nich koncept ustanovený muslimy, který jim dává právo lhát nemuslimům a přetvařovat se. V případě finančních transakcích Islámských nadací se zdá, že spíše mají pravdu islamofobové.

Je to velice smutné, ale lidské, že i kolem Islámských nadací se objevují důkazy o finančních machinacích. V době, kdy jsem působil v Islámské nadaci v Brně, tvrdilo nám vedení, že se v pokladničce na dary umístěné v modlitebně vybere maximálně 1000kč týdně, jak jsem ale díky upozornění jednoho novináře zjistil, že správní rada islámské nadace v Brně deklarovala jen v roce 2009 výběr z této pokladničky na 420 000 korun českých od anonymních darců. (Zde scen oficiálního prohlášení.)

Nechápu proč nám a všem muslimům vedení Islámské nadace tvrdilo, a muslimům v Brně stále tvrdí, že mají maximálně tisíc korun týdně (což je maximálně 50 000 kč za rok), a zároveň českým úřadum deklarovali přijem z tohoto neevidovaného zdroje v hodnotě 420 000 kč?

Zároveň další položka z financování nadace je velice zajímavá. Islámská nadace zaměstnává jednu osobu, a to Jalal Atassiho,  švagra zřizovatele Islámské nadace Muneeba Hasana Alrawiho, kterému dle oficiálního přiznání vyplatila například v roce 2009, částku ve výši 144 395 korun českých hrubého, což dělá přibližně 12 000 korun českých hrubého měsíčně, přitom ale mezi muslimy přiznalo vedení islámské nadace, že Jalali Atassimu vyplácí 18 000 korun českých za jeho zaměstnávání. To tedy znamená, že mu část mzdy vyplácejí bokem z financí, které nejsou uvedeny ani v účetnictví nadace!

Jistě, chápu že v podmínkách České republiky jde o jev velice běžný, praktikovaný mnoha organizacemi a lidmi, ale pokud se má opravdu provést morální a etická revoluce, je potřeba, aby tato revoluce započala i v muslimské komunitě.

Nesouhlasím s těmi, co říkají, že bychom měli mlčet a utajovat neetické a nemorální jednání muslimů a to jen proto, aby se tak nedávala „munice“ islamofobům. Naopak pokud se budeme chovat pokrytecky a budeme tolerovat jednání nemorálni a možná i protizákonné, povede to jen k tomu, že mor korupce a klientelismu bude dále prorůstat naší muslimskou komunitou. Jak mi řekl během jedné přednášky imám Jusuf Kawaci, z amerického státu Texas, je potřeba povstání a odporování muslimů zlu korupce a pokrytectví šířícího se k radosti ďábla a pánu zla.

No a na otázku některých dotazovaných, jestli nemám strach z odhalování pochybných struktur a metod některých organizací a lidí, odpovídám, že se strachem se nedá žít. Jednoho dne člověk pochopí, že je lepší bát se a bojovat se zlem, než se bát a nechat se zlem zkorumpovat.

Mojžíš, Ježíš i Mohamed nám totiž řekli, že ty co zemřou v boji se zlem čeká místo po pravici Boží. Věřím v Boha milosrdného a slitovného, který nedopustí, aby zlo zvítězilo navždy.


Autor: Lukáš Lhoťan | středa 16.2.2011 0:23 | karma článku: 10,61 | přečteno: 1801x

Další články autora

Lukáš Lhoťan

Alternativní verze historie aneb jak StB předala Československo neomarxistům v Bruselu ...

Když si již uvědomělí soudruzi z StB uvědomili, že stávající komunistický systém již nemá šanci existovat, tak se spojili s marxistickými extremisty, kteří byli extrém i na komunisty, a odstartovali tzv. Sametovou revoluci 17.11.

30.11.2017 v 19:28 | Karma: 16,28 | Přečteno: 972x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Halík odsoudil nenávist k ďáblu ...

Jste křesťan a odmítáte Satana? Tak Tomáš Halík Vám nepodá svaté přijímání! Vyplývá to z jeho kázání v Litomyšli, který zveřejnil Christnet.eu A je to opravdu šokující.

9.7.2017 v 21:50 | Karma: 26,30 | Přečteno: 1856x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Jak čeští muslimové lžou o těch, kteří poznají o čem je islám a začnou před ním varovat

Když jsem v roce 2010 začal veřejně pod svým pravým jménem upozorňovat na nebezpečí islamizace a islámského extremismu, tak jsem musel čelit i promyšlené kampani českých islamistů vůči své osobě. Jedním z bodu bylo i očerňování.

25.6.2017 v 17:06 | Karma: 20,89 | Přečteno: 1930x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Diplomat republiky Kongo: Z Afriky prchá hlavně spodina společnosti ...

V naších mediích se nás někteří novináři a aktivisté snaží přesvědčovat, že se nemáme bránit masové imigraci do Evropy, protože je to přínosné a obohacující. A když to přeženu, tak každý druhý uprchlík je podle nich jaderný fyzik

11.4.2017 v 18:53 | Karma: 27,80 | Přečteno: 1456x | Diskuse | Občanské aktivity

Lukáš Lhoťan

Uprchlíci znásilňují a politici nic na své politice tolerance ilegalní imigrace nemění

Proč pro dnešní vládnoucí evropské politiky má větší cenu nechat na svobodě žadatele o azyl a ilegální imigranty, než chránit životy a bezpečí obyvatel Evropy? Opět slyšíme jak ilegální imigranti v Evropě vraždí a znásilňují ...

10.4.2017 v 19:27 | Karma: 40,85 | Přečteno: 2007x | Diskuse | Občanské aktivity

Nejčtenější

Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku

Pavučinec plyšový, smrtelně jedovatá houba.
1. června 2026  9:56

Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
8. června 2026  9:51

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů

Akce Pradědečkův traktor vždy přitáhne hodně návštěvníků.
1. června 2026  11:29

Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...

5 pražských popravišť. Kde se obecenstvo rvalo o provaz oběšencův nebo kde kradli nebožtíky?

Údajné zobrazení popraviště U Bulhara na Žižkově. Autor si dal záležet, aby...
1. června 2026  9:28

Po symbolech sedmadvaceti popravených českých a moravských pánů na Staroměstském náměstí šlapeme...

OBRAZEM: Sjezdovka je rájem orchidejí i vzácných motýlů. Ochranáři ji kosí ručně

Na loukách v povodí Olešenky v Orlických horách rozkvétají orchideje. (8....
9. června 2026  7:08,  aktualizováno  7:08

Bývalá sjezdovka u říčky Olešenky v Orlických horách je domovem vzácných orchidejí i motýlů....

Nedopalky špiní Prahu. Strážníci evidují tisíce přestupků, pokut rozdali stovky

Špína na zastávkách. Přeplněný koš u nejvytíženější zastávky MHD I.P. Pavlova
9. června 2026  7:08,  aktualizováno  7:08

Plechovky, nedopalky, ale třeba i rychlovarná konvice. Taková je realita na zastávkách MHD, které...

Pátrání ve stylu Divokého západu neuspělo. Liška z obce na Novojičínsku unikla

Mořkov na Novojičínsku chce dopadnout lišku, která v obci plení stavy drůbeže....
9. června 2026  6:17,  aktualizováno  6:17

Pobavení i pobouření vyvolala na začátku roku neobvyklá pátrací akce v Mořkově na Novojičínsku....

Kontroverzní SEFO je blíž, stavba má povolení. Odpůrci změní názor, věří autor

Vizualizace podoby Středoevropského fóra jak ji pro olomoucké Muzeum umění...
9. června 2026  6:03,  aktualizováno  6:03

Příprava stavby Středoevropského fóra Olomouc (SEFO) nyní po mnoha letech dokráčela k důležitému...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance

Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...

  • Počet článků 854
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2690x
Bývalý muslim a autor knihy Islám a islamismus v České republice, bývalý redaktor židovského webu Shekel.cz, analytik Da Vinci Prague Institute o.s. Od roku 1998 do roku 2010 spolupracovník předsedy českých muslimů Muneeba Hasana Alrawiho, do roku 2012 člen Muslimské obce v Brně, absolvent poutě do Mekky, vzdělávacích kurzů o islámu saúdskoarabské World Assembly of Muslim Youth, absolvent studijního pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.