E-shop, e-vyčůranost, e-blbost

Pan ředitel si u mne v e-shopu objednal drahý fotbalový míč. Tři dny po odeslání se mi balík vrátil zpět s dopisem, na jaký účet mám vrátit peníze. Volal jsem slečně sekretářce, proč mi zboží vrací. Bylo dodáno v pořádku a ve stanovené lhůtě.  Slečna mi odvětila, že sama neví. Pan ředitel si prý s míčem chvíli hrál a pak bez udání důvodu nařídil, aby byl vrácen zpět.

Volala mi jedna paní. Jestli hodinky měřící tep mají i jakési bederní čidlo. Odpověděl jsem dle pravdy, že hodinky žádné takové čidlo nemají. To nevadí, přesto si je objednám, rozhodně prohlásila paní. Ani ne za týden mi paní volá, že ty dodané hodinky nechce, neboť nemají bederní čidlo.

Dospělý pán, který si běžně kupuje oblečení velikosti L, si u mne zakoupil trenýrky dětské velikosti 164. Byl velmi překvapený, že mu jsou malé.

Mladý sportovec si vyžádal vzorky dresů. Po vyzkoušení si objednal jedenáct kusů modré barvy. Osobně jsem mu je dovezl až domů. Za týden mi onen sportovec poslal zprávu sms, že má právo na výměnu a požaduje dresy žluté.

Jiný pán si objednal míč, ale odmítl pak převzít zásilku, neboť si balón mezitím našel jinde levněji. Žijeme přeci v tržním hospodářství, vysvětlil mi.

E-shop pomalu ztrácí funkci obchodu. Místo něho přichází nová poslání. Z části je velmi levnou půjčovnou, také pomáhá s osvětou (dospělý muž si velikost 164 většinou nekupuje), pomáhá ukájet pudy (pan ředitel se pomazlil s míčem Ligy mistrů), vysvětluje princip českého tržního hospodářství (uzavřená smlouva se nemusí dodržet, hlavní je úspora 20 Kč) a nakonec má e-shop i pedagogické poslání (například hodinky bez čidla opravdu čidlo nemají).

Autor: Marek Liška | pátek 10.6.2011 14:52 | karma článku: 20,37 | přečteno: 1146x

Další články autora

Marek Liška

Předvánoční cestopis

V předvánočním čase asi není příliš nálada a čas na čtení zážitků z cest po zemích vzdálených. Nejeden čtenář může dost záchvat vzteku, že se do těchto destinací nikdy nedostane a následně propadne do pocitu trudomyslnosti.

19.12.2020 v 22:09 | Karma: 9,84 | Přečteno: 240x | Diskuse | Cestování

Marek Liška

Dukla to pukla

Už je tomu spousta let, co jsme jako mladí nezralí hoši pokřikovali na neoblíbený armádní fotbalový klub Dukla Praha jednoduchý pokřik Dukla to pukla! Letos jsem se dočkal, bohužel.

5.11.2019 v 20:52 | Karma: 11,69 | Přečteno: 354x | Diskuse | Osobní

Marek Liška

Sbohem, Česká pošto s.p.

Před několika dny jsem obdržel dopis od České pošty s.p. , ve kterém mi bylo oznámeno, že se mnou byla rozvázána smlouva a již nadále nejsme partneři. Po šestnácti letech vztahu mne to přeci jen trochu zamrzelo. Ale ne moc.

19.4.2019 v 21:16 | Karma: 42,59 | Přečteno: 5817x | Diskuse | Politika

Marek Liška

Osvobozující běh

Nikdy by mne nenapadlo, že běhání osvobozuje. S blížící se padesátkou jsem začal běhat. V neznačkovém a nefunkčním oblečení, avšak s otevřenou myslí a pokorou v v srdci.

1.5.2018 v 20:24 | Karma: 14,78 | Přečteno: 380x | Diskuse | Osobní

Marek Liška

Inkluze jako skvělý podnikatelský záměr

Díky inkluzi se má dcera dostala do třídy s chlapcem, jenž evidentně trpí poruchou chování, která se projevuje sprostými nadávkami a co hůř, nevybíravými fyzickými útoky. Takřka každý den se stane nějaký incident.

8.11.2017 v 11:03 | Karma: 42,62 | Přečteno: 2457x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?

25. dubna 2025  9:05

Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...

Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje

20. dubna 2025  8:48,  aktualizováno  13:55

Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...

Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií

21. dubna 2025  18:19

Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...

Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let

21. dubna 2025,  aktualizováno  12:07

Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...

Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout

22. dubna 2025  14:52

Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...

Rusko bombardovalo východ Ukrajiny, obě země na sebe v noci útočily drony

27. dubna 2025  10:48,  aktualizováno  15:49

Sledujeme online Nejméně tři mrtvé civilisty a čtyři raněné si vyžádalo ruské bombardování města Kosťantynivka v...

Česká pošta sníží ztrátu, Balíkovna má potenciál, míní generální ředitel Štěpán

27. dubna 2025  14:16

V Otázkách Václava Moravce generální ředitel České pošty Miroslav Štěpán informoval, že se v...

K papežovu hrobu míří řady věřících. O začátku konkláve se rozhodne na začátku týdne

27. dubna 2025  10:23,  aktualizováno  13:59

Přímý přenos Na 200 tisíc lidí se v neděli opět sešlo ve Vatikánu na Svatopetrském náměstí a jeho okolí, aby...

Konflikt v baru skončil potyčkou. Dva lidé jsou pořezaní, čtyři zadržela zásahovka

27. dubna 2025  13:13,  aktualizováno  13:51

Policie vyšetřuje konflikt z Milevska na Písecku, kdy u baru Froll v neděli nad ránem zůstali po...

Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr
Chystáte výbavičku nebo sháníte hračky? FOR KIDS vám usnadní výběr

Letňanský veletrh, zaměřený na budoucí maminky a rodiny s dětmi, přivítá v půlce dubna oblíbené vystavovatele a zároveň představí zcela nové značky...

  • Počet článků 67
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1572x
bývalý učitel, dnes osoba samostaně výdělečně činná, dříve píšící pro novinky.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.