Sezóna kruhů v obilí se v červenci konečně rozjela

Tak už je to tady. Sezóna záhadných agrosymbolů se už konečně rozjela na plné pecky. Jaké nové zajímavé obrazce se v posledních týdnech objevily? 

Chtěl bych jen upozornit na to, seznam zde vybraných nových obrazců v obilí není tentokrát kompletní, protože vzhledem k jejich množství vybírám jen ty nejzajímavější.

Začneme však ještě v červnových dnech. Velice zvláštní obrazec se totiž objevil 24. června 2016. Stalo se tak u Tichbornu v anglickém hrabství Hampshire. Byla to kružnice a v ní byla na straně zobrazena soustava asi sedmi kružnic. Uprostřed se nalézalo jakési oko se třemi vztyčenými trsy klasů. A v každém mezikruží bylo z půlky položeno obili, že to vypadá jako stromečky. Mě osobně obrazec připadá, jako zobrazení oka s brýlovým sklem, které má vyšší počet záporných dioptrií. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/fulley/fulley2016a.html)

V hrabství Hampshire ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se přesuneme k Pophamu, kde se 28. června 2016 objevil velice zvláštní obrazec. Byla to soustava devíti květin. Myslím si, že svým tvarem to byla velice pozoruhodná formace. Jako kdyby se nám záhadní autoři obrazců v obilí snažili dát další novou lekci geometrie (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/blackwood/blackwood2016.html).

Ve článcích letošního agrosymbolového zpravodajství jsem se zmínil o dvou věcech. Letos se obrazce

začaly hojně objevovat v okolí západowiltshirského města Mere, v jehož okolí se nalézají památky z doby železné a také podlouhlý kopec se zbytky hradu ze 13. století. A také o tom, že letošní pětiboké obrazce jsou z nějakých důvodů orientované vůči dávným památkám. Obě tyto věci obsahuje i obrazec ve tvaru pětiúhelníku s kruhově vykrojenými kruhy na hranách, který se u výše zmíněného města objevil 29. června 2016. A to přímo pod White Sheet Hill, což je hradiště z doby železné. Podle fotek jsem si opět odhadl polohu a natočení pětiúhelníku. A z výsledné mapy jsem zjistil, že jeden vrchol pětiúhelníku ukazuje k nedalekému neolitickému sídlišti. A i k hradu Mere ukazuje další vrchol. Jeden z vykousnutých středů spojnic je zas nasměrován k hradišti White Sheet Hill (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/whitesheethill/whitesheethill2016a.html)

Bylo to touhle dobou roku 2008. A já jsem při své návštěvě Anglie navštívil i West Kennet Longbarrow. Takže vím o co jde. Jedná se o nejlépe zachovalou anglickou mohylu, jež pochází z let cca 3500 let před naším letopočtem. Na délku měří 104 metrů a na šířku 23 metrů. Je zde dokonce několikametrový otvor, do kterého lze vstoupit a prohlédnout si vnitřek. Jeho střechu tvoří gigantické kameny, jenž vytváří jakési překlady. Ví se, že pochází ze stejného lomu jako kameny ze Stonehenge. A aby tomu nebylo obdobné kameny stojí málo i před vchodem. Při průzkumu zde prý bylo nalezeno celkem 50 koster. Tyto a další exponáty si lze prohlédnout v muzeu a galerii hrabství Wiltshire v městě Devizes. A letos 8. července se hned vedle této památky objevila trojice kruhů v přímce spojená cestičkami. A formace navíc byl z osou hrobky rovnoběžná. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/westkennettlongbarrow/westkennettlongbarrow2016a.html)

Jeden z nejhezčích obrazců letošního roku se objevil ve stejný den, jako ten předešlý obrazec (8. července 2016) a jeho autoři si též vybrali sousedství významné pravěké památky. Tentokrát nešlo o nic menšího, než slavné Stonehenge. Objevil se tady srpek měsíce společně s hvězdou. Celé to obklopoval kruhový dvojitý rámeček vytvořený z více než osmdesáti malých obdélníčků. Když jsem

obrazec spatřil, hrklo ve mne. Snad nechtějí záhadní autoři kruhů v obilí propagovat islám? Vždyť podobně vypadá symbol tohoto mohamedánského náboženství. Divil bych se. Pokud je za obrazci v obilí zodpovědná nějaká vyšší

kultura, které jde také o to, abychom tady na Zemi žili v souladu mezi sebou, tak islám do této filozofie přeci nepasuje. Naštěstí jsem našel na jeho webových stránkách (http://www.cropcircleconnector.com/2016/stonehenge/stonehenge2016a.html) rovnou dvě další možné vysvětlení obrazce, které s tímto roztahovačným náboženstvím, jehož vyznavači se rádi urážejí, vyznávají svatou válku džihád, svaté právo šaria a věří v budoucí vítězství Alláha nad světem, nemají nic společného. Za prvé podobné vyobrazení měl na své minci i římský císař Hadrián. Tento císař se přeci významně zapsal i do anglické historie. A za druhé. V den kdy se obrazec objevil, došlo ke konjunkci srpku Měsíce s královskou planetou Jupiter. Tak tedy nejspíš na dění na obloze nás asi chtěli autoři upozornit. A nikoliv na pochybné nábožensko-politické ideologie pozemšťanů.

Je tomu asi rok, co sonda New Horizont dospěla k trpasličí planetě Pluto a provedla její rozsáhlý průzkum, a to hlavně fotografický. Takřka na den přesně rok poté, 15, července 2016, se u Wiltonu v hrabství Wiltshire objevil objevil v obilí obdobný symbol, který sonda vyfotila. Totiž jakési srdce. A dokonce se středově vytvarovaným úsměvem. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/wiltonwindmill/wiltonwindmill2016a.html)

16. července 2016 navštívili záhadní autoři obrazců v obilí letos už podruhé hilfiguru bílého koně na Hackpen Hill. Poprvé se tak stalo 23. června, kdy se objevil obrazec, o kterém jsem psal v článku http://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=531649. Tento nový obrazec ukazuje jakési tři pyramidy k sobě otočené špičkou. A mezi jsou zobrazeny jakési tři obrazce ve tvaru stromů, jestli to tak můžu nazvat. Ovšem zajímavé se mi zdá i to, pokud si oba obrazce spojíme, bude jejich spojnice ukazovat ve směru Barbury Castle, nedalekého hradiště z doby železné. A aby tomu nebylo málo, v prodloužení této linie leží i další podobná pevnost Liddington Castle.  Ten novější obrazec si můžete prohlédnout na http://www.cropcircleconnector.com/2016/hackpenhill/hackpenhill2016a.html .

Návštěvu letošních anglických obrazců v obilí tohoto článku ukončíme u města Redhill v hrabství Surrey, kde se 19. července 2016 objevil obrazec hlavy mimozemšťana s indiánskou čelenkou. http://www.cropcircleconnector.com/2016/reigatehill/reigatehill2016a.html. Více se k tomu vyjadřovat nehodlám, protože i přes dlouhou dobu výzkumu obrazců v obilí dosud stále není jasné, kdo nebo co za těmi pravými obrazci doopravdy stojí. To, že za tím jsou mimozemšťané, je jen takový folklor, když je těžké rozlousknout nějakou záhadu.

V závěru svého článku se ještě krátce podíváme na obrazce v obilí, které se objevily v dalších evropských zemích. Tak například u německého Grossienthenu, tradiční oblasti výskytu posledních dvou let se objevily další dva obrazce v obilí. Jednak to byl obrazec ve tvaru motýla - pavého oka, která se tam objevil 28. června 2016. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/Ringslebenstr/Ringslebenstr2016a.html ).

A další obrazec se tam objevil i 12. července. Ten měl tvar osmilisté květiny.(viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/Grobziethen/Grobziethen2016b.html)

A také se ještě podíváme do Nizozemí. Tam se 4. července 2016 u Noorrdhoecku objevil zvláštní kruh polehlého obilí, ve kterém několik trsů stálo. Nemůžu si pomoci, když si představím pozici oněch stojících trsů , tak se mi hodně zdají být podobné nejjasnějším hvězdám v otevřené hvězdokupě Plejády. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/Noordhoek/Noordhoek2016a.html). 

Nizozemí se letos dočkalo i činkového obrazce s výběžkem ve tvaru "F", jaké se objevovaly v 90. letech na anglických polích. Stalo se tak 15. července 2016 u Etten Leur. (viz http://www.cropcircleconnector.com/2016/Vlaanderbos/Vlaanderbos2016a.html)

No vidíte, jak se nám ta sezona záhadných agrosymbolů najednou rozjela. Vypadalo to, že jich letos bude málo a nakonec se objevují i docela složité. No uvidíme, co nám připraví ve své druhé půlce.

Zdroj, použité fotografie a schémata:

http://www.cropcirclecenter.com

http://www.cropcircleconnector.com/2016/2016.html

související články:

Jak je to s červnovými obrazci v obilí?

Letošní sezona kruhů v obilí už odstartovala

I nové agrosymboly ukazují na dávné památky

 

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Libor Čermák | čtvrtek 21.7.2016 3:41 | karma článku: 23,36 | přečteno: 2846x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,57

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88