Egyptské symboly z hlediska archeoastronautiky

Nedávno jsem zavítal na wikipedii s odkazy na egyptskou symboliku. A jak je vidět, podobnost s moderní technologií i se záhadami není mezi nimi nic ojedinělého. Pojďme se tedy na ně podívat podrobněji:

Anch

Neboli nilský kříž je egyptský symbol či hieroglyf, znamenající život. Skládá se ze tří kolmých ramen a místo čtvrtého ramena mandlovitý kruh. Při troše fantazie tak trošku připomíná klasického mimozemšťana s mandlovitou hlavou.  Náhoda?

 

Tijet

Neboli Esetin uzel je další významný staroegyptský symbol tentokrát spojený s bohyní Eset. Pokud si ho dobře prohlédneme vypadá opět jako tělo s nohama, abnormálně dlouhými rukama a opět mandlovitou hlavou. Když jsem tento symbol spatřil, nejprve jsem myslel, zda se nejedná o zobrazení australské bohyně Wondjiny, která je přímo připodobňována s tzv. malými šedivými, jeké známe ze současných únosů do UFO. Opět náhoda?

 

Džed

Je staroegyptský posvátný předmět, který má podobu jakéhosi pilíře. Symbolizuje stabilitu, trvání života, nekonečný koloběh obnovování a reinkarnace. Často se vyskytuje ve spojení s bohem Usírem. Ovšem archeoastronautickým badatelům nejvíce připomání izolátor elektrické energie. Tuto vizi ještě umocňují některá staroegyptská zobrazení džedu, kde jsou ve spojení s předměty, které svým zjevem připomínají žárovky. (viz např. http://doplnek.com/content/podivne-artefakty)

Ureus

Když jsem ve výše zmíněném odstavci psal o předmětech, co vypadají jako žárovky, není bez zajímavosti, že to, co my známe jako svítící wolframová vlákna, je zde znázorněno hady. O to víc mne překvapilo, když jsem si prohlédl egyptský symbol zvaný “ureus”. Je to jakási vztyčená kobra, která byla nošena panovníky na jejich čelence, jakožto jeden z hlavních prvků královské ikonografie. Nemůžu si pomoci, ale z výše popsanými souvislostí mi hodně to připomíná náš současný předmět zvaný “čelovka”, tedy čelní světlo na řemínku kolem hlavy.  

Vedžad

Neboli “Horovo oko” je zvláštní staroegyptský posvátný symbol spojovaný s bohem Horem. Kdyby šlo jen o pouhé oko, asi bych se tímto symbolem tak nezabýval. Ale z jeho spodní části mu vedou podivné výrůstky, které mi ze všeho nejvíc připomínají podvozek. A samotné oko pak má i aerodinamický tvar. Je například podobnost s trupem současných helikoptér jen čistě náhodá?

Caduceus

Neboli Hermova hůl je sice řecký symbol, ale objevuje se už ve starém Egyptě. Vzešel z něj I nám známý symbol “Asklepiovy hole”, která je dnes symbolem lékařství. A tak se ptám, zda je jen náhoda, že původní symbol, podle kterého se odedávna označují lékaři, se hodně podobá právě dvojšroubovici DNA, tedy základní molekule života? A tu přeci zná až moderní medicína.

A tak jsem popsal šest nejrůznějších symbolů, které se používaly ve strověkém Egyptě a nebo z něj nějak vycházely. Starověký Egypt je doba, které nás fascinuje dodnes. Je plná nevyřešených záhad. A co například ty reliéfy letdel a vrtulníků, které se v egyptských chrámech, například v Abydosu, také nalézají? (viz http://www.kpufo.cz/expedice/egypt/egypt.htm ). Také je také jen náhoda? Existuje mnoho indícií, které nám můžou říkat, že dávná historie lidstva mohla proběhnout trochu jinak, než jak se učíme ve škole. Například zapomenuté vědomosti, dřívější civilizace, či ovlivňování nějakou mimozemskou civilizací. To všechno budí stále nové a nové otázky. Má snad toto všechno spolu nějakou dávnou archeoastronautickou souvislost? Byl snad ve starověkém Egyptě někdo kdo se setkal s věcmi, které zná až novověk? A jsou snad tyto prastaré egyptsé symboly jen dalším kamínkem do této nám zatím málo známé mozaiky?

 

 Použité zdroje

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Egyptsk%C3%A9_symboly

 http://www.symboly.mysteria.cz/Symboly/Caduceus.htm

odkazy použité v článku

 

obrázky: wikipedia

 

 

Související články

Záhady egyptských pyramid v Gize

Rubrika archeoastronautika

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Libor Čermák | pondělí 8.7.2013 15:06 | karma článku: 24,67 | přečteno: 10307x
  • Další články autora

Libor Čermák

Ve srubu pod skálou

28.10.2023 v 7:46 | Karma: 8,57

Libor Čermák

Indián v Roswellu

17.6.2023 v 10:23 | Karma: 6,39

Libor Čermák

U Petroglyfů Tří řek

5.3.2023 v 7:47 | Karma: 9,88