Začíná u nás opět totalita, tentokrát prostřednictvím sedmé velmoci?
S tímto článkem byl spojen i telefonát ředitelům škol, kde tito učitelé pracují…
Jako pedagoga, nestranně kandidujícího za čtyřkoalici: Ne ilegální imigraci – Peníze raději pro naše lidi se mě výše zmíněný článek značně dotkl.
Autorka článku Markéta Hronová, by se měla příště řádně informovat o smýšlení politických stran a jejich volebním programu, dříve než je označí za rasisticky orientované. Nevím, koho autorka volila, dle mého zřejmě KSČM, jelikož se svými postoji velmi přibližuje totalitním pořádkům, kdy to, co si člověk myslí, hrálo velkou roli a svoboda názorů v podstatě neexistovala, zato lustrace lidí byla pro některé úředníky denním chlebem. Pro lidi s nepohodlnými názory bylo plno pracovních míst v dolech, kotelnách, ve skladech apod.
Učitelé, tedy kandidáti z řad přemýšlivé inteligence se pochopitelně zamýšlejí nad budoucností své země a své profese.
Já sama jsem ve svých minulých článcích opakovaně zmiňovala své postoje vůči uprchlíkům, z nichž bylo naprosto zřejmé, že proti muslimům absolutně žádnou nenávisti netrpím, ba naopak, jezdíme do muslimských zemí poměrně často a rádi, neboť jejich otevřenost a přátelské chování v jejich domovinách nás naplňuje pozitivní energií. Pouze nesouhlasím, stejně jako mnoho jiných stran, které tento nesouhlas jen nemají začleněný v názvu strany, s jejich přijímáním a podporou do České republiky.
Argumenty, proč se mi příčí přijímat uprchlíky (nikoliv politické, ale ekonomické) na naše území, mám naprosto stejné, jako řada vrcholových politiků, angažujících se ve stranách jako je ANO, ODS, ČSSD a rovněž i samotná hlava státu. Těmito argumenty jsou především neslučitelnost kultur, která neumožní uprchlíkům řádnou integraci do společnosti, tak jak proběhla např. u Vietnamců či Ukrajinců, kterých na území ČR žije bez problému poměrně velké množství.
Poukazovala jsem rovněž na finance, které by s přijetím uprchlíků musel stát vynaložit. Myslím si, že nejsme natolik bohatý stát, abychom si mohli dovolit finančně podporoval lidi, kteří do sociálního systému nepřispěli ani korunou a protože u nás nechtějí pracovat, tak i vyhlídky, že by v budoucnu přispěli, jsou nulové. Stačí se podívat k nedalekým sousedům do Francie, jak integrace uprchlíků dopadla.
Byla bych proto raději, kdyby se tyto peníze investovaly do potřebnějších věcí, jako jsou důchody, školství, zdravotnictví, věda a výzkum.
To, že nechci, aby se mnou v jedné domácnosti bydlel Franta Vomáčka, jelikož vím, že jsou naše povahy a životní postoje neslučitelné, ještě neznamená, že Frantu Vomáčku nenávidím a popouzím proti němu další spoluobčany.
Sama sebe vnímám jako člověka, který rád poznává jiné kultury a je vůči nim velmi tolerantní. Už jen obor (speciální pedagogika), který jsem vystudovala, napovídá, že můj postoj k odlišnostem je ve velmi pozitivní rovině.
K této toleranci se rovněž snažím vést děti, které učím a myslím, že to tak má většina pedagogů, kandidujících za strany, jež nesouhlasí s přijímáním uprchlíků. Neumím si představit, že by některý z mých kolegů vnucoval dětem nějaké své politické postoje. Podobné tendence by jistě zaregistrovali rodiče dětí, kteří by, pokud by tuto skutečnost vnímali negativně, jistě zasáhli.
Příště bych se tedy, na místě paní redaktorky, zaměřila přímo na volební programy jednotlivých stran a zamyslela se nad tím, co znamenají termíny nenávist a šíření nenávisti. Troufám si tvrdit, že k naplnění těchto termínů má blíže sama autorka článku v Hospodářských novinách, než pedagogové, které v článku napadá.
Klára Manová
Z vrcholu na dno…to je ostuda! … aneb výchova blbců v Čechách.
Pomalu se nám blíží konec školního roku a s ním rekapitulace nabytých znalostí za celých těch deset měsíců strávených za zdmi školy.
Klára Manová
Jak rovnost plodí nerovnost
Ze současných ideálů a směřování českého školství by člověk snadno nabyl dojmu, že nejlepší možnou cestou je rovnost pro všechny. Trochu mi to celé připomíná doby poměrně nedávné, jež má většina populace stále v živé paměti.
Klára Manová
Přestaňte už s těmi nesmysly, paní Valachová! aneb Valachová versus Klaus
V posledních dnech jsem zaznamenala několik článků, v nichž bývalá ministryně školství (právnička) Kateřina Valachová otevřeně kritizuje Václava Klause mladšího za předložení návrhu novely školského zákona.
Klára Manová
Bolí dělání dětí?
Stejně jako holčička ve známé lidové písni snila o své budoucnosti selky, tak jsme i my, jako malá děvčátka rády vyslovovaly tu magickou frázi „až budu velká“.
Klára Manová
Sebevědomí, je muškou jenom zlatou?
Když se narodíme a máme navíc to štěstí, že do šťastné rodiny, stojíme v centru pozornosti svých rodičů, kteří se snaží vytvořit nám ideální podmínky pro život.
| Další články autora |
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?
Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....
U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit
U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...
Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry
Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...
Praha se chystá na největší velikonoční trhy v zemi. Centrum rozzáří květiny a jarní výzdoba
Největší velikonoční trhy v Česku se vrátí do centra Prahy už příští týden. Na Staroměstském a...
OBRAZEM: Flora je po měsíci prací k nepoznání. Stanice metra působí až strašidelně
Stanice metra Flora na lince A je zhruba měsíc po uzavření velkým staveništěm. Původní sovětské...
L jako Litomyšl. Město by u dálnice rádo vidělo zábavnější protihlukové stěny
Litomyšl by na sebe ráda upoutala pozornost na budoucí dálnici kolem města. Radnice přišla s...
Dobrodruh, který zemřel v koncentračním táboře. Alfa připomíná Batličku
Příběhy slavného dobrodruha, cestovatele, radioamatéra a spisovatele z dob první republiky Otakara...
Pracovníci v NP Podyjí zlikvidovali obří skládku podrážek, odvezli 115 tun
Pracovníci národního parku Podyjí ve spolupráci s Pozemkovým spolkem Hády zlikvidovali velkou...
Český lev 2026: Nejlepším filmem je Karavan, uspěly také Franz, Studna i Raději zešílet v divočině
Poprvé v novém místě, v pražském Kongresovém centru, poprvé s moderátorkou, která žije v Americe a...

Hormonální rovnováha po 40? Existuje přírodní cesta, jak se cítit lépe
Únava, výkyvy nálad, problémy se spánkem nebo náhlé pocení. Po čtyřicítce se hormonální změny hlásí o slovo častěji, než si myslíme. Existuje ale...
- Počet článků 36
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2207x



















