Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Klimatický aktivismus ohrožuje důchody

„Klimatický žal“ může ohrozit nejen důchodový systém, ale ekonomickou stabilitu států. Je přitom uměle a cíleně vyvoláván i za státní peníze.

Jestli mají pravdu autoři studie, kterou na univerzitě v britském Bathu provedl v roce 2021 britsko-americko- finský tým, takzvané úsilí o záchranu klimatu si začne vybírat svoji daň i tam, kde ji zatím nikdo moc nečeká. Studie (zde) se jmenuje „Young People's Voices on Climate Anxiety, Government Betrayal and Moral Injury: A Global Phenomenon“, tedy zhruba „Co říkají mladí lidé o klimatické úzkosti, vládní zradě a morálním poškození: globální fenomén“. Výzkumný tým v jejím rámci vyzpovídal 10 tisíc lidí ve věku 16 – 25 v deseti státech.

Jak ve svém komentáři na SeznamZprávy.cz (zde) upozornil profesor na Institutu ekonomických studií FSV UK, zakladatel iniciativy Zrušme inflaci, Tomáš Havránek, podle studie se čtyři z deseti mladých lidí bojí mít děti. Podotýká, že pokud se tato obava projeví ve větším měřítku v jejich dalším životě, bude to mít fatální dopady na důchodový systém. Což je nebezpečí, které si zatím nikdo z politiků pravděpodobně vůbec neuvědomuje. A možná si jej neuvědomují ani sami vyvolávači „klimatického žalu“, tedy celá Zelená fronta. Jenže tohle nebezpečí by dopadlo nejen na důchodový systém.

Dopadlo by na celou ekonomiku postižených států. Chyběli by lidé ve výrobě, službách i v kancelářích. HDP by klesalo, klesal by výběr daní, státy by se propadaly do stěží řešitelných problémů (které již mají). A spoléhat na migraci z Afriky a arabských zemí nemá smysl, což jasně dokazují výsledky německé operace „Wir schaffen das“. Tedy známého výroku německé kancléřky Angely Merkelové, kterým v roce 2015 v podstatě pozvala do Německa více než milion nelegálních migrantů. Ekonomický prospěch tohoto kroku se zatím jaksi nedostavil, přestože jej tehdy politici (a média) s jistotou očekávali. Je samozřejmě možné, že by EU mohla vyjít podobná technika, jakou s migrací (minimálně svého času) zvolila Austrálie či Nový Zéland, které k legální imigraci lákaly mladé a vzdělané lidi s potenciálem založit či rozšířit rodinu. To ovšem není způsob, jak zacelit populační propad, který by způsobilo, kdyby 40 procent mladých nemělo děti.

Takže zřejmě zbývá jediné řešení. Přesvědčit mladé lidi o tom, že mají mít děti. Což v první řadě znamená, přestat je strašit klimatickým peklem. Pak jim přestat říkat, že za nějaké oteplování klimatu můžou oni, nebo že k němu přispějí jejich děti. To ovšem vyžaduje, aby se konečně přiznal fakt, že jestli může za měnící se klima člověk, tak EU a udělala a nadále dělá, co může. Že dokud to samé nezačne dělat ostatní svět s Čínou v čele, nic se nezmění. A zároveň lidi (nejen mladé, protože tohle dělení na mladé a staré je jen další propagandistický kousek klimatické levice) ujistit o tom, že si se změnami dokážeme poradit. Protože nikdo neví, kdy by se změny podnebí mohly zastavit, ani kdyby produkce CO2 spadla na nulu ještě dnes. Pak by klimatický žal mladých lidí v Evropě mohl alespoň zeslábnut. Stejně jako jejich důvody proč nemít děti. A kdyby se pak ještě přestaly vyhazovat astronomické částky za „klimatická řešení“, jež ve skutečnosti nic neřeší, ale naopak přidělávají špatně či vůbec řešitelné problémy, byly by i peníze na podporu rodin s dětmi. Od toho už by pak byl jen krůček k tomu, aby skončil zhoubný klimatismus. A s ním snad i celý ten cíleně vyvolaný klimatický žal.

Protože jeho dopady, jak je patrné i ze zmíněné studie, jsou nejspíš ještě horší, než ty zatím popisované. Jeden je sebemrskačský, kdy se respondenti sami obviňují z podílu na vývoji podnebí. Ani se nechce domýšlet, k jakým činům by mohli dojít lidé, kterým se tohle přihodí… Obviňování vlád z nedostatečného „boje za klima“ v EU, která se kvůli svému Green Dealu zvesela zadlužuje a současně si likviduje energetiku a průmysl, jakož i celou životní úroveň, když Čína chystá spuštění uhelných elektráren s asi 50násobným výkonem, než má náš Temelín, je naprosto mimo. Ukazuje to, jak moc tahle část populace podlehla ideologické zelené masírce, které bezhlavě důvěřují. Kdyby dokázali uvažovat samostatně, nemohli by říkat to, co říkají. Současně to však vede k obecné nedůvěře v politiky. Což vytváří prostor pro ty, kteří by chtěli ovládnout společnost jiným, než demokratickým způsobem, kteří chtějí obejít systém voleb. Co jiného přeci zbývá, když to nejde po dobrém a rychle, že? Ovšem co dokáže slepě věřící masa, to jsme už v Evropě párkrát viděli….

Kromě toho všeho má klimatický žal potenciál rozbíjet rodinné vazby. Právě tím, že proti sobě staví staré a mladé. Staří to zkazili a teď to nechtějí nechat mladé opravit – to je to, čemu klimaticky smutní lidé prý věří. Takže mladí proti starým. Mládí vpřed! Naposledy proti sobě mladé a staré takhle stavěli komunisté.

Autor: Kateřina Kešnerová | úterý 30.5.2023 9:11 | karma článku: 27,08 | přečteno: 584x
  • Další články autora

Kateřina Kešnerová

Nerudová chce další společné zadlužení EU

Zastánci zákazu spalovacích motorů tvrdí, že jeho zrušení by napáchalo škody. Co ještě ukázala debata kandidátů do Evropského parlamentu?

28.5.2024 v 8:30 | Karma: 33,54 | Přečteno: 888x | Diskuse| Politika

Kateřina Kešnerová

Jací lidé mají kontrolovat Českou televizi?

Na sociálních sítích jsem narazila na seznam kandidátů do Rady České televize. Seznam obsahuje dost zvláštních až bizarních jmen. Dvě z nich mě ale opravdu zarazila, byť každé jiným způsobem.

26.11.2023 v 18:00 | Karma: 25,92 | Přečteno: 705x | Diskuse| Společnost

Kateřina Kešnerová

Síkela za naše miliardy nakoupil klimatickou katastrofu

Je to jen pár týdnů, co ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela halasně oznamoval, že stát nakoupil plynové zásobníky a taky společnost Net4Gas dohromady za víc než 40 miliard. O plynu mluví neustále. Teď mu ale asi zaskočí.

15.11.2023 v 18:00 | Karma: 38,04 | Přečteno: 1391x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Kateřina Kešnerová

Komu slouží ekoaktivisté?

Ekologičtí aktivisté dnes opět protestovali. Tentokrát jim vadí ČEZ, Komerční Banka, Daniel Křetínský i energeticko-klimatický plán. Komu naopak svými aktivitami pomáhají?

26.9.2023 v 10:38 | Karma: 30,89 | Přečteno: 742x | Diskuse| Životní prostředí a ekologie

Kateřina Kešnerová

Jak Čína předběhla Západ

Brusel oficiálně zahajuje vyšetřování pekingských dotací na elektromobily na jehož konci se očekávají cla na jejich dovoz ve výši kolem 40 %.

18.9.2023 v 11:34 | Karma: 25,71 | Přečteno: 738x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

U Hořovic explodoval sklad pyrotechniky, hasiči vyhlásili 2. stupeň poplachu

14. června 2024  15:28,  aktualizováno  15:43

Hasiči zasahují u rozsáhlého požáru v obci Praskolesy poblíž Hořovic na Berounsku. Explodoval tam...

Slovenská prezidentka Čaputová se loučí s úřadem, pronese poslední projev

14. června 2024  15:30

Přímý přenos Zuzana Čaputová přednese svůj poslední projev coby slovenská prezidentka. V sobotu v poledne už...

Němci pátrají po muži podezřelém z vraždy devítileté dívky. Stopa vede do Česka

14. června 2024  15:11,  aktualizováno  15:21

Německá policie v několika evropských zemích včetně Česka pátrá po Moldavanovi, který je podezřelý...

Poražení ještě před zápasem. Pět Skotů se zranilo, jeli po opačné straně

14. června 2024  15:19

Šest lidí se zranilo, z toho dva vážně, při nehodě skotských fanoušků cestou do Mnichova na večerní...

  • Počet článků 39
  • Celková karma 33,54
  • Průměrná čtenost 1287x
Slunce, moře a vítr ve vlasech. Klid, pohoda a uvolnění. Sklenka dobrého vína a společnost milých lidí. Děti a rodiče. Víc toho člověk k životu většinou nepotřebuje. A pardon, ještě zdraví.

Seznam rubrik