Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Osmimetrový byt a švédské děvče na moři

Zdánlivě dvě nesouvisející zprávy .Ovšem jejich sdělení je podle mne jedno – lidi začněme se bránit.

Osm metrů čtverečných ve sklepě v Praze nabízí majitelka a architekta v jedné osobě jako největší projekt svého života. Za mne by škola, kterou vystudovala měla začít proces odebrání diplomu, protože jistě žádná kniha o architektuře ve spojení s lidským obydlím tento úlet neobsahuje. Pravda je to o 2 metry čtverečné více než je minimální velikost vězeňské cely s tím, že tato musí mít strop alespoň 2,5 m, což odhadem ten „byt“ nemá. Také by mne zajímala otázka kolaudace. Zcela pomíjím pak rozměr lidský, kdy uváděná cena 1 mil Kč není ničím jiným, než výsměchem lidskému úsilí a současně výsměchem všem kdo se ještě živí prací.

Jistě mne někdo napadne s tím, že trhu se nedá poroučet. A o to právě jde. Trh je nám poroučen. Jak jsem na to přišel ? Jednoduché zjištění spočívá v tom, že je třeba si uvědomit, kde se berou veškeré peníze v ekonomice – zůstaňme u té české. Hlavní tiskárnou peněz je Centrální banka. Dnes už zastává ve své podstatě jen tuto funkci, protože její ostatní funkce, jako je třeba měnová politika, tedy hlídání inflace už zcela pominulo, protože ona hlídá zejména to, aby inflace byla. Hlavním zájmem centrální banky je jen jedno, aby si lidi půjčovali peníze co možná nejvíce peněz na co nejdelší dobu, nejlépe po celou dobu produktivního věku. Protože pak je pro koho ty peníze tisknout, protože lidi co peníze mají je tisknout nepotřebuji. V případě, že by lidí měli více peněz než banky a tedy by oni určovali měnovou politiku, tedy by centrální banku a zprostředkovaně tak stát nutili se chovat ekonomicky je z hlediska státu nepřípustné a toto nám tam nejvyšší peněžní autorita hlídá – setsakramensky pozorně.

A co to švédské děvče , které chce zachránit svět a to až tak, že se na rok omluvila ze školy, aby to mohla projednat po celém světě. To děvče se stalo projekcí rodiny, tak jako se stávají projekcí rodiny různě „talentované“ děti ve všech lidských činnostech. Prostě si jí nějaká skupina  lidi vybrala do své „čelby“, tak jako si různí sportovní manažeři vybírají mladé sportovce do svých stájí, aby je prodávali za ničím nekryté peníze „centrálních“ bank celého světa. Děvče pluje na lodi za nesmyslné peníze do Organizace spojených národů, kde bude vyprávět své vize světa o tom až svět nebude. A na to děvče pumpují PR manažeří peníze od firem, které si to dávají jako uznatelné výdaje a celý virtuální svět to sleduje a Zuckerberg bude mít aspoň na pokutu 5 mld amerických dolarů za to, že neochránil všechny ty uživatele, kterým je to zcela a srdečně jedno od „ztráty dat“ , což je dnes takový terminus technicus pro výběr peněz od někoho, kdo by mohl být nebezpečím pro tiskárnu peněz – centrální banku.

Společné ty věci mají jedno. Sdělovací prostředky na nás chrlí obě informace jako největší sdělení dnešních dní, jako něco co by mělo být hodné následování. Já mám za to, že podobné zprávy zcela degradují hodnoty, které podle mne má  mít prosperující společnost. Tedy společnost, která má mít své pokračovatele. Děvče na lodi má chodit do školy, aby pochopilo více než jen to, že ovzduší se nemá zachraňovat shromažďováním a zevlováním v době školy, kdy energie, kterou mají všechny telefony všech účastníků v sobě by možná stačila k ročnímu školnému a obživě dětí menší vesnice v chudých částech světa. A ta architekta by se mohla více věnovat také dalšímu studiu života a třeba by zjistila, že na osmi metrech čtverečných, kde dřív bylo uhlí by se třeba dal umístit zásobník na vodu, kterou by ohřálo slunce na střeše její nemovitosti.

Lidi začněme se bránit, protože pokud podobné zprávy budeme jen přijímat a nebudeme o nich přemýšlet a poukazovat na jejich nesmyslnost – dojdeme konce normálnosti – dřív než si to PR manažeři těch dvou devčat dokáží představit :-)

Pěkné prázdniny                            Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | pátek 16.8.2019 22:48 | karma článku: 46,27 | přečteno: 7412x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 96x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

U Postřekova hořela skládka pneumatik. Kolabovali hasiči, oheň už se nešíří

21. července 2024  14:38,  aktualizováno  16:15

U požáru v Mlýnci u Postřekova na Domažlicku zasahovalo 18 jednotek hasičů s 30 kusy techniky a...

Ježci pochodují městy. Jejich původní domov je zničený, říká ošetřovatelka

21. července 2024  16:06

Ve zvířecím světě je sezona mláďat. Ježčí samice shánějí potravu, začínají vylézat i ježčata....

VIDEA TÝDNE: Těsné úniky na přejezdech, zpackaná hymna a agresivní zloděj

21. července 2024  15:03

Britská správa železnic v rámci kampaně zveřejnila video, které ukazuje riskantní počínání lidí na...

Nařízení EU o odlesňování se dotkne kávy. Odnese to zákazník, varuje výrobce

21. července 2024

Evropská unie připravuje nové nařízení, které by už brzy mohli palčivě pocítit také milovníci kávy....

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik