Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Odbory do školy Života v pravdě

Odbory jsou dnes taková neziskovka pro členy a ziskovka pro jejich předáky. Jak říkal Henry Ford dobročinnost končí s vyplacením první mzdy jejím provozovatelům.

Jelikož mám dceru , která chodí do stávkujícího gymnásia tak jsem obeznámen s důvody stávky, jelikož mi do emailu přišel přípis hlavního předáka školských odborů. Snažil jsem se doptat kolik je na gymnasiu těch pomocných vyučujících napomáhajících inkluzi, ale nedostalo se mi odpovědi, protože se to zjevně blíží jen mé iluzi. Iluze je spojena i s tím, že stávka něco vyřeší resp. že dá řešení Vládě k tomu aby věděla co s národním hospodářstvím . Možná jsem naivní, ale byl jsem veden v životě tak, že pokud se mi něco nelíbí tak mám mít na to názor a ten mám prosazovat k nápravě.

Díval jsem se chvíli na projevy odborářů. Je až s podivem kolik se jich sejde na jednom podiu a jsou zástupci odborářů státní správy, tedy těch, kteří jsou placeni ze státní kasy a tedy jen spotřebovávají daňový výnos státu, který je v dlouhodobém a stálém propadu. Jen jsem slyšel , že mají málo tu ve srovnání s tím a nebo tím. Žádný předák nesdělil jak by se tento propad měl zastavit. Tedy přeneseně jen potvrdili to co zjistil Baťa posléze, když odbory na Moravu z Ameriky přivez. Zjistil to, že jeho zaměstnanci v odborech očkováni levičáctvím tehdejší Evropy nepřemýšlejí jak vyrobit více ale přemýšlejí jak mít více. Vyvrcholilo to po válce, když se  z nich stali vedoucí „národní správy“ podle Benešových dekretů.

No a tak to myslím i zůstalo do dnešních dní, kdy se jedná zejména o natažené ruce a nikoliv o řešení problematiky jako takové. Kdyby v dopise co jsem dostal jako omluvenku školy, že dnes dcera nebude mít vyučování bylo napsáno, že Vládě bude předán materiál, který bude řešit daný požadavek do základu, tak bych byl nadšen.

Ať  nejsem jen u školství a Bati a nepeskuji jen odboráře. Problém naší současnosti je ten, že ve Vládě nemáme žádné národohospodáře. Tedy lidi, kteří znají podstatu tvorby národního důchodu jako základního prvku fungující společnosti. Aby někdo nežil v iluzi, že si snad myslím, že za to může současná Vláda, tak mám pochybnosti o tom, jestli vůbec tato země má národohospodáře jako takové. Ono to možná bude i tím, že příslušnou katedru nejprestižnější školy v naší zemi vede předlistopadový bolševik a tedy ani není zájem aby tato země jakkoliv vzkvétala.

Jak z toho ven ? Základem je, aby při výběru politiků byli tito podrobeni nezávislému systému hodnocení schopností. Dnes na kdejaký post musíte předložit své vzdělání, popsat svůj zájem a v některých případech i popsat svůj možný přínos na pozici na kterou se hlásíte. Psychotesty jsou mnohde nedílnou součástí. Ne tak do politiky, kde je potřeba se v našem systému poměrného zastoupení popasovat jen s politikou dané strany. Kdy často stačí tučný obolus věnovaný straně a „jste tam“.

Takže dnešní protest, který tak nějak zpola zaplnil jen Malostranské náměstí byl ve své podstatě jen dalším volným dnem pracovníků ve školství a problémem rodin zejména mladších dětí v místech, kde se stávkovalo. Budiž přičteno jako plus, že ve školách menších měst a vesnic jako třeba Lipová Lázně, Jeseník či Velká Bystřice se tak nestalo. Ono to bude možná i tím, že v menších městech je každý více na očích a těžko by se vysvětlovalo některým „stávkujícím“ proč nejsou na stávce ale třeba jeli nakupovat nebo jinak aktivně využili ten čas, kdy jsou ve stávce.

On už president John Fitzgerald Kennedy se proslavil větou : „ Neptejte se , co může tvá zem pro tebe. Ptej se co ty můžeš udělat pro svou zem „. Pravda padl výstřelem jednoho domnělého, kterého zastřelil druhý a toho popravil třetí.

Takže žít v pravdě je dost složité .                                                                             Oto Kaděrka

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Oto Kaděrka | pondělí 27.11.2023 15:14 | karma článku: 18,58 | přečteno: 412x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,26 | Přečteno: 92x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 418x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1946x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 689x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

Srovnání průzkumů: Lidovcům umřeli voliči, Konečná v eurovolbách sráží ANO

19. května 2024  19:34

Volební modely českých agentur, srovnané redakcí iDNES.cz za celý rok, mají jasno. Hnutí ANO si od...

V Česku mizí vesnické obchody. Změní trend chytré prodejny bez prodavaček?

27. května 2024

Premium Za poslední čtyři roky zmizelo téměř čtyři sta vesnických obchodů. Jejich aktuální počet je 11 701,...

Radši Okamura než Fiala, říká Konečná a hájí, proč schovala KSČM do koalice

27. května 2024

„Když se mě zeptáte, jestli Fiala, nebo Babiš, tak prostě Babiš,“ uvedla v rozhovoru pro iDNES.cz...

Nejen Batman zklamal, Bulhaři znovu volí. Hledají mesiáše, tvrdí analytici

27. května 2024

Premium Bulhaři chodí k volbám každou chvíli a pořád žádný výsledek. Na začátku června se v Bulharsku budou...

Hoši, děkujem! Jsme nesmírně hrdí! Pavel a další politici gratulují hokejistům

26. května 2024  23:51

K vítězství českého týmu na mistrovství světa v hokeji gratulují na sociálních sítích také čeští...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 324
  • Celková karma 24,79
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik