Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mám strach z papírového světa

Nikdy mne nenapadlo, že bych měl jít někam dávat žádost aby mi někdo dal cokoliv na moje - svobodné bytí. Asi to bude tím ,že mi do vínku bylo dáno, vědět co je levé a co pravé.

Je mi až líto všech co nikdy nic nedostali a vážím si jich současně za to, že nikdy nic nežádali. Je to převážná většina našeho národa, která byla vychována k tomu aby žila v normálním nepokřiveném světě. Ve světe, který je světem chytrých -hloupých, bohatých - chudých, hezkých- škaredých, pracovitých- líných. Postě světem – pro mne pravým.

Mám celoživotní problém přijmout svět normalizovaný. Tedy ten svět ve kterém jsem se narodil, kde jistá část národa – vládní komunistická nomenklatura – sdělovala zbytku jak si mají žít. Věřil jsem, že listopad 1989 mne z tohoto světa vyvede. Pravda vyvedl, ale z pohledu lidského života na takový „moment“. Pravda užil jsem si jej náramně a myslím si, že jsem s ním i dobře naložil, protože jsem si život vědomě změnil – k lepšímu.

Počáteční hranici „momentu“ jsem popsal. Konec „momentu“ bych viděl se vstupem do Evropské unie. Zpětně tento krok vnímám jako konec svobodného pojímání bytí. Nastala doba tvrdého diktátu – politického, finančního, osobního, dotačního.

Politický diktát vidím v tom, že nastavení země je organizováno stranami, které jsou financovány státem a jedinou touhou stran je jejich samotná existence – ať to stojí, co to stojí. Vše podle hesla – pošlapu a popřu cokoliv jsem řekl, pokud mi to zajistí další existenci.

Finanční diktát vidím v tom, že všechny centrální banky jako neomezené semeniště tisku nových a nových peněz vedou všechny lidi nikoliv k jejich prosperitě, ale k prosperitě bankovního systému jako správce všech dluhů – všech. Hlavním úkolem je „zatknout“ všechny co pobírají mzdu či rentu a vnutit jim způsob života na dluh. S tím souvisí i ta skutečnost, že v případě úspěchu pracujících a možnosti zhodnocení svých volných finančních prostředků stát dělá vše pro to, aby deflace, tedy prosperita jedince nenastala. K tomu opět slouží centrální banka.

Osobní diktát vidím v tom, že je nám podsouván názor, že co je minoritní je vlastně nepochopením bytí. Názorová svoboda je natolik bezbřehá, že komu je dáno najít břeh, tak je označován za staromilce a v krajním případě až vyvrhele.

Dotační diktát. Z celkového hlediska možná nejnebezpečnější, protože vztah k hodnotám se ztrácí nejrychleji, pokud k nim člověk nemá vztah vybudovaný prací. Dotační diktát bych rozdělil ještě na obecný a levý.

Nechci popírat to, že vybudování kanalizací, vodovodů, silnic, nemocnic a dalších obecně prospěšných staveb v moderním světe by mělo být záležitosti státu, kde jedním s pilířů je daňový systém, který je k těmto účelům vymyšlen .Takto pro mne obecní.

Ovšem jako nejvíc levý systém z levých považuji přístup ten, že na nějaký nápad na který nemám zjevně odvahu ho financovat sám si požádám o peníze za podmínek, že vše bude fungovat po nějaký čas ne od ale do. V kombinaci všech popsaných diktátů dojdete k tomu, že se jedná o ucelený systém.

Já mu říkám – papírový svět. Jsou popsány tuny papíru tím jak a co máme dělat. Jsou potištěny tuny a tuny papíru něčím co by mělo mít hodnotu a z dlouhodobého hlediska nemá – zatím tomu říkáme peníze či měna. Já si kladu otázku, kdy se ten svět lži a polopravd zboří. Že se zboří je jisté. Na věky není nic, tak jako se zhroutil svět, kdy kůň byl senátorem, tak jako se zhroutil svět, který žil ve lži že „zítra již znamená včera“ se musí zhroutit svět, kde je normou je dluh a zákonem je lež, třeba i ta, že manželé nejsou jen ti co spolu mají naplnit poslání všeho živého – tedy předat život dál.

Víte – já stále věřím v jedno. V to, že prací se z toho lze dostat. Ovšem pracovat je potřeba začít hned. Zde si dovolím citovat jednoho filosofa, který rozbil monarchii. „ Láska je jistě to nejvyšší v životě, ale jestli máme svého bližního rádi, jestli máme milovati vlast, pak musíme pracovat a naučit se pracovat.- Láska je práce. Pravda, nevím jestli rozbití monarchie bylo to pravé ořechové, ale ta věta – obsahuje vše.

Pěkné prázdniny                                         Oto Kaděrka

Autor: Oto Kaděrka | úterý 13.8.2019 19:04 | karma článku: 17,65 | přečteno: 470x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,27 | Přečteno: 96x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 421x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1949x | Diskuse | Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 690x | Diskuse | Společnost
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Tak kde máte toho golema? Staronová synagoga stále drží židli rabimu Löwovi

20. července 2024

Premium Pod svícnem je největší tma, praví známé rčení – v tomto případě pod tím sedmiramenným. Jsem totiž...

Wollner kolegyně obtěžoval a urážel, vyplývá z uniklého spisu z vyšetřování

20. července 2024  16:53

Bývalý šéf pořadu Reportéři ČT Marek Wollner podle uniklé zprávy vyšetřovací komise, kterou má...

Nehoda karavanu uzavřela dálnici D3 ve směru na České Budějovice

20. července 2024  16:51

Kvůli nehodě karavanu u Soběslavi na Táborsku byla přibližně hodinu uzavřena dálnice D3 ve směru na...

Pražské letiště po IT výpadku funguje normálně, síť lékáren opravila 220 poboček

20. července 2024  8:22,  aktualizováno  16:48

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik