Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Co nám premiér Fiala k nákupu vojenské techniky neřekl

Stál tam s Černochovou a hřímal , že na obranu přidal. Že si koupíme ve stále neutrálním Švédsku bojová vozidla pěchoty a tím posílíme naši obrany k celku větší ochoty.

Moc se na zprávy už nedívám a noviny čtu odzadu jak za bývalého režimu. Ovšem díky stávajícím technologiím a své vlastní neschopnosti se o ovládat a nucen ovládat při  nejmenším svůj telefon, protože jsme nuceným správcem asi pěti datových schránek, protože jsem se v roce 1992 rozhodl tento stát tvořit a nikoliv ždímat (rozuměj odešel jsem z Českých státních drah a začal opravovat jízdní kola) , se prostě neovládnu a na „novinky“ se podívám. Tak jsem se dozvěděl, že nakoupíme 69 vozidel pro pěchotu a budeme nadále jednat o koupi stíhaček abychom stíhali být součástí NATO i když nevím už kolikrát na co. Proč to nevím : Protože pokud soukromá armáda „wagnerovci“ má kolonu dlouhou 40 kilometrů tak pokud má jedno bojové vozidlo délku bratru pět metrů, tak pokud přičtu ještě myslím pět tanků Leopard, který jsme koupili za ty ruský co jsme poskytli Ukrajině, tak nám chybí bratru ještě 39 kilometrů kolony abychom se vyrovnali jen  žoldácké armádě ve skrytu Ruska a Běloruska. No a možná jsme nemuseli mít kolony, ale mohli jsme je druhým stavět, ale o tom dále.

No mohlo by se zdát z již napsaného, že jsem proruský špion a nohsled Putina. Ne není tomu tak. Navzdory současné historické fázi , kdy už přestáváme vědět čí jsme se já stále cítím jako osoba součástí České republiky, jakkoliv jsem zasažen tím, že se zapomíná mimo státní znak na to, že jsme zde i Moraváci a Slezané. Já to mám tak, že stát tvoří hranice , měna a armáda.

Tedy jsem pro to aby armáda existovala a byla svébytnou součástí celku našeho státu. S čím se ale už rovnám hůře je to, že premiéři naši země a je jedno jestli je to Petr nebo, raději napíši Josef, aby mne někdo, kdybych napsal Pavel v diskusi nenapadl z neznalosti reálií se nechají unášet svou neznalostí a mudrují o nárůstu výdajů. Tak jako posledně premiér Fiala, který sdělil, že růst výdajů na armádu dosáhne na 2% HDP. Vím, že většina národa to přijme bez mrknutí oka. Ne tak ale já a pár lidí kolem mne, kteří snad stále ještě mají povšechnou matematickou znalost a tedy vědí, že nic nemůže poměrově růst, když něco klesá. A co klesá a když něco klesá tak nemůže růst ani kvalita ani kvantita. ? No dva roky už klesá náš hrubý domácí produkt. No to bych ještě stačil prominout té většině, které je to jedno, ale to, že máme růst dluhu a propad ekonomiky by snad už měl vědět každý. Takže ergo kladívko pravda je taková, že mi nákupem čehokoliv bez krytí z produkce jen vytváříme iluzi , že se v něčem lepšíme. Naopak jen víc dlužíme a stáváme se ještě závislejší a slabší.

Kdyby byl Fiala státník, tak by sdělil, že z vlastní historické zkušenosti státu uprostřed Evropy s velkou historií výroby zbrani s malým výpadkem od roku 1990 k dnešku obnovujeme tuto historicky ověřenou dobrou skutečnost a přípravou dohody se soukromými vlastníky české národnosti pověřuje ministra průmyslu a obchodu Jozefa Sikelu o přípravu smluv o vzkříšení obranného průmyslu.

Jo máte pravdu, je to fikce a nemusela by být , kdyby nebylo naší účasti v projektu století – déle trvat nebude, to mi věřte – projektu Evropské unie. Projektu, kde jsme na začátku ani netušili, že se vzdáváme vlastně zcela všeho čeho jsme jako Česká republika od roku 1918 dokázali. No a to už vůbec se neodvažuji přemýšlet o tom co by se stalo, kdyby se naplnily myšlenky Františka Josefa I. o federalizaci Rakouské monarchie. Císaře, který velice dobře chápal vývoj světové společnosti jako takové a byl schopen myšlenkově reagovat na vývoj Světa jako takový.

Ale to už jsem asi dost mimo ten začátek. Jen prostě je potřeba si uvědomit, že vše souvisí se vším a že jakákoliv nepřesnost ve sdělení jen  oddaluje výsledek, kterým je a vždy bude na konci, tedy čistá pravda. Co je absolutní pravdou… nechám na každého úsudku.

Prima nejen léto                                                                                            Oto Kaděrka

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Oto Kaděrka | středa 28.6.2023 14:43 | karma článku: 32,51 | přečteno: 1212x
  • Další články autora

Oto Kaděrka

Analýzou atentátu dojde asi ještě k většímu rozdělení

Nejsem negativista, to potvrdí ne jeden co mne zná. Ovšem tím jak se politickému establishmentu podařilo rozdělit politiku na správnou a správnou a tím zcela rozdrbat společnost jako takovou nevěřím, že dojde k poučení a změně.

18.5.2024 v 8:29 | Karma: 9,26 | Přečteno: 92x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Normalizační daňový kapitalismus

Pro pána Jána co je to za hloupost si řekne nejeden z vás. A já s ním musím souhlasit, protože ty tři slova v nadpise k sobě prostě logicky nepatří. A jak by řekl Galileo „přece se točí“. Za mne jde jen o to jak dlouho.

10.5.2024 v 10:32 | Karma: 20,37 | Přečteno: 418x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Kapitalismus napříště již jen v učebnicích

Jsem ročník 1963 a jsem rád, že mi bylo dáno zažít in natura co jsem se ve školách učil, že je špatné – tedy kapitalismus a že jsem v něm mohl prožít převážnou část svého produktivního života - žít.

9.4.2024 v 9:53 | Karma: 31,06 | Přečteno: 905x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Kaderka a Pelta je jako káva a melta

Kdo alespoň trochu sleduje dění ve sportu tak jistě zaznamenal stávající problém předsedy tenisového svazu ve věci nakládání se státní dotací.

8.3.2024 v 13:54 | Karma: 28,22 | Přečteno: 1946x | Diskuse| Společnost

Oto Kaděrka

Zaostřeno jen na důchodce a zaměstnavatele

Tak mi to připadá, že bez důchodců se tato země nějak nemůže obejít. Ovšem co mi chybí zcela je pochopení podstaty vztahu zaměstnavatel-zaměstnanec-stát.

7.3.2024 v 10:22 | Karma: 19,50 | Přečteno: 689x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

Královna fetiše rozdráždila Ameriku. Její fotografce se klaní i feministky

22. května 2024

Seriál „Nejkrásnější fotografka“ či „nejlepší pin-up fotografka na světě“. Taková čestná přízviska si...

„Krok ke třetí světové.“ Ukrajinci zasáhli klíčovou ruskou radarovou stanici

25. května 2024  12:55

Ukrajinská armáda zřejmě tento týden zasáhla významnou ruskou radarovou stanici, která je součástí...

Turek: Z Nerudové mi bývá špatně, o hlasy komoušů a progresivistů nestojím

24. května 2024

Bývalý automobilový závodník a lídr Přísahy s Motoristy Filip Turek patří mezi černé koně...

Vrtulník íránského prezidenta havaroval v mlze, záchranáři po něm pátrají

19. května 2024,  aktualizováno  22:16

Aktualizujeme Na severozápadě Íránu pokračuje rozsáhlá záchranná operace poté, co zde zmizel vrtulník s íránským...

Srovnání průzkumů: Lidovcům umřeli voliči, Konečná v eurovolbách sráží ANO

19. května 2024  19:34

Volební modely českých agentur, srovnané redakcí iDNES.cz za celý rok, mají jasno. Hnutí ANO si od...

V Česku mizí vesnické obchody. Změní trend chytré prodejny bez prodavaček?

27. května 2024

Premium Za poslední čtyři roky zmizelo téměř čtyři sta vesnických obchodů. Jejich aktuální počet je 11 701,...

Radši Okamura než Fiala, říká Konečná a hájí, proč schovala KSČM do koalice

27. května 2024

„Když se mě zeptáte, jestli Fiala, nebo Babiš, tak prostě Babiš,“ uvedla v rozhovoru pro iDNES.cz...

Nejen Batman zklamal, Bulhaři znovu volí. Hledají mesiáše, tvrdí analytici

27. května 2024

Premium Bulhaři chodí k volbám každou chvíli a pořád žádný výsledek. Na začátku června se v Bulharsku budou...

Hoši, děkujem! Jsme nesmírně hrdí! Pavel a další politici gratulují hokejistům

26. května 2024  23:51

K vítězství českého týmu na mistrovství světa v hokeji gratulují na sociálních sítích také čeští...

  • Počet článků 324
  • Celková karma 24,79
  • Průměrná čtenost 1241x
už spíše starší (60) olomoučák , který poznal, že není lehké zůstat svůj :-)

Seznam rubrik