Peníze skloňované všemi, však co znamenají doopravdy?

Nikdo nepochopí peníze, když nepochopí jejich význam, ten není v hromadění, ale možnosti směny. Toť celé.

Je rychlost oběhu peněz klíčová k pochopení situace, kde jsme? (pracovní název)Je na vině systém, nebo člověk, který prahne po poznání, a to tím způsobem, že nedává všemu, co mu přísluší. Jak by mohl člověk dávat to co nemá, když nepochopí otázku peněz. Takto by mohl znít úvod této úvahy.

 

Peníze tu byly vždy a nebylo to jen platidlo, ale jako směnný prostředek a tím sloužilo, jak bych řekl poznání hodnoty. Hodnota, jakou nyní připisujeme penězům je jednoznačně špatná. Peníze žádnou hodnotu nemají, to jen člověk se upíná k penězům a nechápe poznatky, které plynou z poza času, který sděluje to, co si myslím o penězích.

 

Nyní k penězům, které dnes vládnou. Dnes nevládnou peníze, jak jsem již řekl, nemají žádnou hodnotu, ale vládnou lidé penězům a tím vytváří hodnotu. Toto vládnutí je však dočasné a dokud lidé nepochopí tuto hru nikdy nepoznají co mají poznat, tedy, že peníze slouží jen k zájmům mocných a neslouží již jako zdroj směny. Směnný prostředek tak upadl na samé dno.

 

Jak se však dívat na hodnotu měny a versus její kumulace, když peníze nemají žádnou hodnotu? Na tuhle otázku si musíme podívat podrobněji. To, že lidé se chtějí zabezpečit je nasnadě a je to pochopitelné. Pro tyhle operace však slouží hodnoty zdaleka jiné než papírové peníze, které by měli vyjadřovat jen možnost směny a nic jiného.Systém by potřeboval rekonstrukci a jako takový systém, který panuje nedává naději na její uskutečnění a vina je na straně lidí, protože nechápou peníze. Každý vidí hodnotu a nikdo již nevidí onu směnu, kterou by měli uskutečnit. Peníze tak upadají což je podmíněno i inflací. Inflace tak spolupůsobí s celkovým rozkladem peněz a lidé tak za nedlouho uvidí výsledky toho, že nic nepochopili.

 

Zajištění hodnoty by mělo být realizováno tímto způsobem:

 

Člověk by měl dokázat vytvořit systém, kterého hodnotou bude to, že dokáže spolupracovat a vytvářet hodnoty a ty hodnoty by nesli i zisk, který by plynul lidem, a to ne hodnotou peněz, ale tím, že lidé by dostávali rentu z toho všeho. Skoro by se to dalo nazvat důchodem, ale u tohoto důchodu by se nečekalo na plnění na stáří, ale probíhal by celý systém v průběhu života, takže člověk, který dokáže být pracovitý a nejde jen o fyzický akt, tak by dokázal vytvořit hodnoty směny na celý svůj život. Taková hodnota by měla připadnout jen a jen jemu a jeho rodině pro kterou žije a jako taková by rodina měla by oporou lidem a lidé by měli oporu v rodině.

 

Rozhovor:

 

Myslím, že systém zní pěkně, ale nedokáži si představit, jak by mohl takový systém v současné době existovat?Je to pravda, v současné době je vyloučený takový systém, ale nastane doba zlomu, nebo zvratu, říkejte tomu, jak chcete a pak by mohla taková filosofie nastolit změnu systému a uvažování o penězích jako nástroje směny a ne hodnoty. Vše je v lidech a je nutné jim vysvětlovat co jsou to peníze a jakou mají funkci.

 

Myslím, že téma se vyčerpalo a budu rád, když mi sdělíte své názory. 

 

Děkuji za pozornost a přeji Vám hodně zdaru v dnešním dni.

 

J.H.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jiří Herblich | středa 21.2.2024 6:36 | karma článku: 5,83 | přečteno: 192x