Předvolební zamyšlení. Co myslíte vy?
Už dlouho si nedělám iluze o předvolebních průzkumech. Netroufnu si tvrdit, že by byly zmanipulované, ale často mi připadají velmi zavádějící, podle toho, jak která společnost je prezentuje. V každém případě se rýsují dvě silné koalice, ANO a středně vlivná SPD.
Jen velmi naivní volič se domnívá, že v případě vítězství ANO by Andrej Babiš nevstoupil do koalice s SPD. Všichni víme, že v politice je možné všechno, ale pravděpodobnost spolupráce s některou z koaličních stran, při současné polarizaci, je minimální. Andrej Babiš v současnosti dělá, to co umí asi nejlépe. Předvolební kampaň. Zatímco oběma koalicím příliš nejde. Aktuálně naprosto bezvýrazná kampaň SPOLU, zřejmě způsobená skandálem Dominika Feriho, kolem kterého se měla nepochybně točit s cílem získat mladé, pravicověji zaměřené voliče. Starostové vyznívají také poměrně bezbarvě. Ovšem Piráti "bodují" na všech stranách. Jasně se projevuje stranický anarchismus, kdy řada členů svými příspěvky na sociálních sítích voliče odrazuje a Prchal a spol. toho výborně využívají. Trapnost pirátských reklamních spotů asi netřeba příliš komentovat. Olga Rychterová zalévajíc květiny působí opravdu lacině a laso chytající korupčníka je už vyloženě trapné.
Oba antagonistické bloky ovšem budou zřejmě mít jednu velkou potíž a tou je nadpoloviční většina ve sněmovně. A zde se dostáváme k menším stranám. KSČM, ČSSD a Přísaha. Je pravděpodobné, že dvě z nich se do parlamentu nedostanou. V případě úspěchu KSČM či ČSSD má Andrej Babiš nepochybně vyhráno. Hradní pán udělá maximum proto, aby ho pověřil sestavením vlády. Jednoduše defragmentuje volební výsledky koalic na jednotlivé strany a pověří současného premiéra. Neexistuje způsob, jak tomu zabránit.
Stále se ovšem zvyšuje pravděpodobnost, že pomyslným jazýčkem na vahách se stane Přísaha. Jejich dynamická kampaň a gloriola pana Šlachty jako neohroženého bojovníka proti korupci vykonává své. Strana je velkou neznámou. Asi. Na předvolební kampani Přísahy pracují Prchalovi lidé. Až těžko pochopitelné pozitivní vyjádření Andreje Babiše směrem k Robertu Šlachtovi leccos naznačuje. Otázka zní, jak je to s onou gloriolou. Kauze Nagyová Nečas se v poslední době věnovala především nezávislá média. Z vyšetřování vyplívá řada negativ vůči Robertu Šlachtovi. Především nezákonné postupy a naprosto neetické, neprofesionální jednání. Nečasova vláda se po důkladném šetření ukázala jako zřejmě nejčistší polistopadový establishment. Navíc celá řada indicií ze strany členů policejního sboru svědčí o tom, že Robert Šlachta žádným Blanickým rytířem není. Pokud tyto informace odpovídají pravdě, jazýček na vahách hořkne.
Zde na blogu je velké množství lidí, kteří disponují vysokou inteligencí, velmi slušnými znalostmi a schopností racionálně argumentovat. Je jedno z kterého tábora, zda ANO či opozice nebo dalších stran. Bylo by velmi podnětné číst veškerou názorovou pluralitu ve slušných diskuzích při nedokonalosti tohoto textu.
Jaroslav Červenka
Případ Moravec je jen jeden z mnoha symptomů
Tlak na na ČT vzrůstá, reakce jejího vedení a některých správně ukotvených zaměstnanců jen svědčí tom, jak se klima ve společnosti mění.
Jaroslav Červenka
Ještě k Turkovi, Fialovi nebo třeba Konečné
Kde je nějaké vědomí, co je ještě přijatelné a co ne. Kde jsou hranice akceptace, kde sprostoty a neurvalosti.
Jaroslav Červenka
Tak tu máme další fenomenální tenisový talent
Tereza Valentová postoupila do čtvrtfinále turnaje turnaje WTA v japonské Ósace. A zase se pějí ódy.
Jaroslav Červenka
Pozice Pavla Nedvěda v českém fotbale se mění ve frašku
Rozhodnutí italského soudu sice neznamená vinu Pavla Nedvěda jako obviněného funkcionáře Juventusu Turín, ale každý si asi udělá obrázek sám.
Jaroslav Červenka
Španělé asi zapomněli na teroristy z ETA, Vuelta je katastrofa
Již podruhé byla zkrácena etapa na španělském cyklistickém závodu Vuelta. Podél trati to vypadá jako na Západním břehu Jordánu.
| Další články autora |
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 představila TOP 10 finalistek. Máte mezi nimi favoritku?
Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....
U Dvoreckého mostu už jsou jámy. Krištof Kintera promění zanedbané místo ve světelný hit
U Dvoreckého mostu vzniká světelný park, který má přilákat turisty i místní. Okolí zkratky mezi...
Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry
Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...
Pražské ulice jsou zajímavý retroautosalon. Havlův Golf, sovětská Lada, německé Scorpio a další
Když pojmete procházku po městě jako výlet za automobilovými veterány, určitě neprohloupíte....
OBRAZEM: Flora je po měsíci prací k nepoznání. Stanice metra působí až strašidelně
Stanice metra Flora na lince A je zhruba měsíc po uzavření velkým staveništěm. Původní sovětské...
Arnold Schwarzenegger plánuje velký návrat: King Conan, nový Predátor i pokračování Komanda
Legendární Arnold Schwarzenegger ztvárnil několik osvalených akčních hrdinů počínaje sebou samým na...
Čas bez rodiny mi nikdo nevrátí, štkal obžalovaný za novou zabijáckou drogu
Deset, osm a šest let vězení uložil v pátek odpoledne Krajský soud v Ostravě třem obžalovaným z...
Kamionu na D5 u Prahy praskla pneumatika a skončil na boku, tvoří se kolony
Provoz na dálnici D5 u Prahy ve směru na Rozvadov v pátek odpoledne zkomplikovala nehoda kamionu....
Výstava v Českém Těšíně představí neznámá díla malířky Idy Münzbergové
Výstava Ida v Českém Těšíně představí známá i neznámá díla malířky Idy Münzbergové. K vidění budou...

Konec nedochuceným salátům. Objevily jsme zázračné zálivky Fermato
Fermentace dokáže proměnit známé suroviny v chuťově komplexní zážitek. Naše redaktorky proto vyzkoušely dvě salátové zálivky od moravské značky...
- Počet článků 297
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 2229x



















