Chládek rulez!
rád bych se ho zastal. O co jde:
Chládek se v České televizi vyjadřoval ke zprávě Amnesty International zaměřující se na situaci romských žáků v českých školách. Na konkrétní dotaz, jak je možné, že téměř třetina žáků praktických jsou romské děti, odpověděl ministr mimo jiné: „My se dnes snažíme vůbec dostat děti do škol z vyloučených lokalit. Řada zástupců škol chodí a tahá je z postelí. Snaží se je naučit základy hygieny, správně česky a taky že není naprosto normální, že se někdo válí v posteli do poledne, a pak si vykouří krabičku cigaret, ale že se také chodí do práce.“ (Zdroj LN)
Ministr zkrátka pravdivě popsal situaci. Nemluvil paušálně o všech Romech či neromech, ale o nemalé části populace, která se chová nezodpovědně. A hned byl obviněn z šíření stereotypů, byl vyzván k omluvě a dokonce si s ním promluvil i ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier ml.
Co je to za paranoiu, že když Rom něco ukradne a někdo to pak konstatuje, hned se ozvou obhájci lidských práv, že je to rasismus a posilování negativních stereotypů? On to přece ukradl, ne? A toto je podobné.
Takže dámy a pánové, tolerantní sluníčkáři: Zkuste si chvíli vyučovat na nějaké takové praktické škole. Víte o tom velké kulové a hájíte si pouze svá šabatovská dogmata. Ta situace není dobrá, ale když ji nepojmenujeme a budeme se tvářit, že všechno je v pořádku, nikdy ji nevyřešíme. Skoro se mi zdá, jako by právě o to někomu šlo. Nic nevyřešit a zachovat kvanta neziskovek, které se tím budou donekonečna zabývat a nic se nezmění.
Znovu opakuji, a není to moje myšlenka, že prvním krokem k řešení problému je jeho pojmenování. Za mne tedy v tomto případě - ministr Chládek rulez!
Jan Pecha
Tady končím, a to definitivně
Uvažoval jsem o tom už delší dobu, ale dnešní zkušenost mě popíchla v tom, že to mám udělat okamžitě. Delší dobu jsem totiž uvažoval o tom, že bych neměl přispívat do média, které vlastní Andrej Babiš,
Jan Pecha
Ahój versus Á----hoj!
Taková blbina a přitom dokáže potěšit! Včera jsem šel do zverimexu koupit slunečnicová semínka do krmítek na chalupě pro ptáčky.
Jan Pecha
Petr Fiala musí trvat na jmenování celé vlády II
Pokračování mého včerejšího blogu pod dojmem dnešního jednoznačného výsledku. - Nakonec na tom skutečně trval a vyplatilo se mu to. I české parlamentní demokracii, která se snad začne dostávat do normálních kolejí.
Jan Pecha
Petr Fiala musí trvat na jmenování celé vlády
Drobný příspěvek k ústavně právním kličkám dnešních dní. V médiích se spekuluje o variantách postupu, které může designovaný premiér použít vůči odporu prezidenta ke jmenování jednoho či dvou ministrů.
Jan Pecha
Vážení spoluobčané - fiktivní projev předsedy vlády
Pojďme se na chvíli domnívat, že vláda nás má za svéprávné a myslící bytosti, a tím pádem může její předseda pronést následující projev:
| Další články autora |
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“
Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Putin poručil, ale soudruzi nesplnili. Legendární Kukuruzniky zase vytáhnou z hangárů
Čeští parašutisté ji dobře znají, dodnes létá na kdejakém letišti. AN-2 zvaný Andula posloužil k...
Z nádraží ujel pracovní vlak bez obsluhy. Poškodil výhybku, zastavil po mnoha kilometrech
Mimořádnou událost na železnici vyšetřují policisté a Drážní inspekce v Telči. Ve směru na Dačice...
Ignorovaly se důkazy, řekl ÚS a vrátil spor Colloredů o lesy u Třebechovic na začátek
Ústavní soud v Brně ve středu vyhověl stížnosti Leonharda Josefa Colloredo-Mansfelda. Okresní soud...
Budějovice vypověděly Dynamu smlouvu ze stadionu, majitelka hledá oporu na severu
Radní Českých Budějovic na středečním mimořádném zasedání potvrdili výpověď fotbalovému klubu na...
RECENZE: Říkají mi Lars. Hofmannův drsňák prý nosí smůlu, ale divákům by to dělat neměl
Do kin vstupuje svérázná žánrovka Říkají mi Lars, v níž není nouze o trapné momenty. I přesto se...

PROJEKTOVÝ MANAŽER - POZEMNÍ STAVBY (80 - 100.000 Kč)
Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat:
80 000 - 10 000 Kč
- Počet článků 72
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1647x



















