Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Krnáčová znovu pražskou primátorkou? Proboha už ne!

Primátorka Krnáčová oznámila, že chce znovu řídit Prahu. Absolutní ztráta sebereflexe této paní mě nepřekvapuje, ale děsí mě představa, že by hlavní město mělo být Krnáčovou decimováno další volební období.

Jako Pražan křtěný Vltavou mám o své město vážné obavy. Neodbornost a nekompetentnost nebo lépe řečeno neschopnost vedení současné politické reprezentace magistrátu srazila Prahu na kolena. Primátora Pavla Béma jsem neměl rád, protože Praze pouštěl žilou ve prospěch různých mazánků, ale něco, ač hodně předražené, se přeci jen postavilo. Jezdíme tunelem Blanka nebo novými úseky metra. Naproti tomu Krnáčová dokázala ztopořit uprostřed parku Folimanka chytrej kandelábr, který je maximálně tak hoden být značkován nuselskými psy. Ti zřejmě tento počin paní města s láskou ocení, ale naštěstí ji zatím nemohou volit.

Primátorka Krnáčová bezpochyby zůstane zapsána v historii hlavního města za úspěchy, o kterých se předchozím primátorům mohlo jenom zdát. Pavel Bém byl z pohledu stavebních kolapsů troškař, když se mu i přes jeho opakované sliby, že to bylo naposledy, jen třikrát propadla Blanka. Ač tam jednou zůstal bagr a dokonce i s bagristou, na pád trojské lávky se čtyřmi zraněnými je to stále málo bodů. A navíc bagristu vyprostili naštěstí živého.

Jistě si pamatujete vtipného primátora Igora Němce, který v roce 2002 doporučoval Pražanům jízdu metrem v době, kdy se už do tunelů valila voda. Cestující neměli o adrenalinový zážitek velký zájem a tak výsledkem tohoto žertíku byly pouze dvě utopené soupravy metra a dva Vltavou vymáchaní strojvedoucí. Větší smysl pro humor bezpochyby projevila primátorka Krnáčová v případě Libeňského mostu. Zatímco uzamčena před novináři, tak její náměstek Dolínek na tiskové konferenci upoceně vysvětloval, že mostní konstrukce má v kritickém místě únosnost jen pět tun, na mostě vrcholila odpolední dopravní špička. Pan Dolínek trochu zaváhal s matematikou, když sčítal, kolik dopravních prostředků se vejde do pěti tun, ale budiž mu obecné ohrožení odpuštěno, neboť žádná tramvaj, ač prázdná váží 16 tun, z mostu nespadla, nikdo nezemřel ani nebyl zraněn.

Že to Krnáčová s Prahou myslí vážně, nám ukázala bezprostředním zavřením radotínské lávky, lávky pro pěší na Železničním mostě na Výtoni nebo východu z metra na Budějovické. Trochu stranou zájmu veřejnosti zůstává hloubětínská tramvajová vozovna, která byla pro velký úspěch v údržbě města zavřena také, rozuměj pro bezprostřední pád střešní konstrukce. Nové tramvaje čekají měsíce na údržbu, protože Dopravnímu podniku hl. m. Prahy chybí opravárenské linky. Smlouva s pevným harmonogramem dodávek vozů byla uzavřena už v roce 2006, kdo by také v roce 2018 čekal takové množství nových tramvají, že? Výsledkem je třetina dlouhodobě odstavených tramvají za více než 6 miliard Kč.

Zanedbaná údržba tramvajových kolejnic přináší Pražanům zpestření v podobě opakujících se dopravních kolapsů.  Dne 19. ledna letošního roku nejezdily tramvaje několik hodin mezi Újezdem a Malostranskou, 14. února se zase bez svolení primátorky zlomila kolejnice v oblouku na Národní třídě a 23. února další drzý lom kolejnice paralyzoval pražskou dopravu na celé páteční odpoledne. Zastavily se nejen tramvaje, ale pro automobilovou dopravu i celé širší centrum. Kolaps, který už dlouho Praha nepamatuje, ač se třeba taxikáři o to opakovaně neúspěšně snaží. Přitom scénář je vždy stejný. Kolejnice se nechá tramvajemi "vyžvejkat" tak, až ztratí svoji pevnost a pak to k překvapení odborníků města udělá křup. Paní primátorko, nebyl to mráz! Byla jste to Vy, která jste za poslední tři kolapsy tramvajové dopravy v Praze odpovědná, protože nejste absolutně schopna řídit nejen městské firmy, ale ani město.  

Můj hlas ve volbách rozhodně nedostanete. A jen pevně doufám, že nejsem sám a že Vás pražští voliči v komunálních volbách pošlou za Vaše „úspěchy“ do propadliště dějin.

Autor: Jan Králík | čtvrtek 1.3.2018 14:03 | karma článku: 35,39 | přečteno: 1440x

Další články autora

Jan Králík

Přesah zajímavý pro čtenáře vymezuje administrace blogu.

Věta z nadpisu je součástí kodexu zdejšího blogera. Téměř 30 let od revoluce se vracíme do časů, kdy o tom, co je správné číst, rozhoduje cenzor. Poslužte si, klidně smažte celý můj profil, pokud vám to udělá dobře.

17.3.2018 v 9:36 | Karma: 22,78 | Přečteno: 480x | Diskuse | Média

Jan Králík

Poděkování administrátorovi blogu idnes.cz

Děkuji Vám pane Patriku Bango, že jste z hlavní nabídky po pár minutách odstranil můj poslední článek. Není to poprvé, ale věřte mi a to Vám slibuji, zcela jistě naposledy, protože se stěhuji jinam.

17.3.2018 v 7:40 | Karma: 25,24 | Přečteno: 814x | Diskuse | Hyde park

Jan Králík

Českou televizi nedáme, ale naši justici mafii prodáme

Jakmile si dovolíte zpochybnit některá démonická slovní spojení, okamžitě budete napaden nějakým bijcem za demokracii, práva menšin či ekologii a brutálně onálepkován, že si to za klobouk nedáte. Razantně vám bude vysvětleno...

16.3.2018 v 9:05 | Karma: 36,45 | Přečteno: 1057x | Diskuse | Společnost

Jan Králík

Všetci kradnú aneb jak Krnáčová v Praze s korupcí zatočí

Před každými volbami politické hnutí ANO slibuje, jak zatočí s korupcí a zefektivní správu s veřejnými prostředky. Následující řádky Vám ukáží, jak primátorka Adriana Krnáčová přetváří předvolební sliby do reality v Praze.

6.2.2018 v 8:50 | Karma: 34,33 | Přečteno: 1260x | Diskuse | Ekonomika

Jan Králík

Eurohujerové, přestaňte nás už buzerovat!

ČR prý porušuje unijní pravidla, když mohou řidiči nákladních vozidel řídit mikrobusy. ČTK dnes vydala nesrozumitelnou informaci o prohraném soudním sporu České republiky u evropského soudního dvoru. Jak to vlastně je?

25.1.2018 v 18:11 | Karma: 32,48 | Přečteno: 1341x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží

Nová podoba náměstí Jiřího z Poděbrad
14. července 2026  15:25

Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...

Jak dobře znáte Evropu? Otestujte se před letní dovolenou

Mířit na Teide za turistikou nemusí nutně znamenat dobývání jejího vrcholu....
vydáno 16. července 2026

V Evropě si každý najde to své – od pláží přes horské túry až po historická města plná památek. Jak...

Třesně vs. mléko. Znáte mýty o jídle?

Ve Vizovicích mají nejmladšího zmrzlináře v Česku, šestnáctiletý Jindřich...
vydáno 15. července 2026

Strašily vás babičky bolavým břichem po zapití třešní nebo angínou z bleskově snědené zmrzliny v...

Chtěla zkrášlit svět své dceři. Dnes její muraly obdivují tisíce kolemjdoucích

Věra Kopková začala malovat zdi pro svou dceru.
18. července 2026  7:56

Šedé rozvaděče, oprýskané zdi nebo nevýrazné ploty dokáže proměnit v barevná díla plná rostlin,...

Nejroztomilejší fotogalerie prázdnin je tu. Zoo se chlubí novými mláďaty

Dvě květnová koťata karakalů v Zoo Praha přišla na svět pod širým nebem, a...
15. července 2026

Zvířecí školky se během léta pořádně rozrostly. Návštěvníci mohou v Brně pozorovat šest malých...

ODS nepůjde do voleb v Praze 1. Členové to zkusí jinde, sdělil kritizovaný Dvořák

Filip Dvořák
20. července 2026  22:02,  aktualizováno  22:02

Oblastní organizace ODS Praha 1 nepředloží kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Chce...

Kamion sjel u Roudnice z dálnice D8. Policie uzavřela směr na Ústí

Dopravní nehoda nákladního automobilu na dálnici D8 na Litoměřicku
20. července 2026  20:22,  aktualizováno  20:30

Dálnice D8 je u Roudnice nad Labem ve směru na Ústí nad Labem uzavřená kvůli přeložení nákladu z...

Hradec Králové přišel o desítky milionů, podvodníkům peníze poslal zaměstnanec

Magistrát v Hradci Králové
20. července 2026  19:52,  aktualizováno  19:52

Podvodníci připravili Správu nemovitostí Hradec Králové asi o 46 milionů korun. Peníze jim na účty...

Rovnováha spadla a internet bouří. Praha ji vrátí, replika vyjde na 13 milionů

Betonová skulptura Rovnováha na Barrandovském mostě se zřítila. (17. července...
20. července 2026  16:22,  aktualizováno  19:41

Pád monumentální plastiky Rovnováha u Barrandovského mostu vyvolal na sociálních sítích nečekaně...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 218
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2315x
Autor petice "Chceme levnější benzín a naftu". Případnou podporu můžete vyjádřit na www.petice24.com. Předseda Občanského sdružení PATRIOT CZ.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.