Třetí pohlaví je „divers“

Německo se chystá zavést třetí pohlaví, kromě mužského a ženského ještě tak zvané „divers“. Stane se tak zřejmě první evropskou zemí, která toto opatření uzákoní.

Letmý pohled do anglicko-českého slovníku uvádí při zadání hesla „divers“ tyto překlady:

divers

  • potápěči
  • několik
  • někteří
  • rozdílný

Německá vláda ve středu schválila návrh zákona, který umožní zavedení třetího pohlaví v úředních dokumentech. K tomuto kroku vyzval loni v prosinci německý ústavní soud orgány výkonné a zákonodárné moci. Doposud lze při narození dítěte zaznamenat jako pohlaví buď mužské, nebo ženské, anebo kolonku nechat nevyplněnou. Ústavní soud ve svém nálezu dospěl k závěru, že dosavadní právní úprava je v této záležitosti v rozporu s osobnostními právy a se zákazem diskriminace zakotvenými v ústavě. Návrh změny, o jehož dnešním přijetí spolkovým kabinetem informovala agentura DPA, zavádí vedle mužského a ženského pohlaví možnost zapsání v kolonce pohlaví „divers“.

Úřady tak mohou kromě standardních pohlaví mužského a ženského vyplnit, pokud si to jednotlivec přeje, i pohlaví, které je „neurčité“, anglicko-německý slovník nabízí obdobné výrazy jako anglicko-český. Jak vyplývá z textu, doposud mohou rodiče do rodného listu svého dítěte napsat to, co každý vidí, nebo nechat kolonku nevyplněnou. Domnívám se, že pokud tento směr v právu bude pokračovat, ne za moc dlouho se kolonka pohlaví nebude smět vyplňovat. A to proto, že rodiče by mohli nežádoucím způsobem predikovat, čím jejich dítě bude a ono se nakonec rozhodne nebýt ani ženou, ani mužem, ale „potápěčem“. Tím by mohli způsobit těžké trauma svému dítěti a teprve ono dítě, až bude umět mluvit, si řekne, jak se „cítí“.

Rozhodnutí německého Ústavního soudu německá vláda musí samozřejmě respektovat. Stalo se tak proto, že si jistá žena stěžovala, že je považována za ženu a předložila test chromozomů, podle něhož nebyla ani mužem, ani ženou. Všechny soudy jí odmítly vyhovět a tak zasáhl Ústavní soud a vydal ono nařízení o „potápěčích“.

To ovšem evokuje další a další otázky. Bude tedy nutné někdy v blízké budoucnosti předkládat automaticky test chromozomů u každého nově narozeného dítěte, abychom se náhodou „nespletli“? K tomu to totiž dle mého soudu směřuje.

Je opravdu tak skvělé, jak se moderní společnost dokáže zastat práv jedince a kvůli takovému případu upraví zákony státu? Nebo je to jen další doklad toho, že probíhá postupně, ale systematicky, devalvace hodnot, o kterých je lidská společnost přesvědčena stovky, ba tisíce let?  Má být právo takto měněno jenom kvůli pocitu jediného člověka? Naše západní civilizace si to podle výroku Ústavní soudu v Německu evidentně myslí.

V této souvislosti nemohu než ocitovat titulky z amerických médií žhavé současnosti. Podle nich přepisují americké primárky v Demokratické straně historii, když se jejich vítězi stávají „ženy, LGBT a další minority“. Všimněme si - nepíše se o tom, že vítězí lidé s nějakými konkrétními názory. Podle médií vítězí kandidáti, u nichž je důležité právě to, že jsou ženy, lesby, gayové, popřípadě příslušníci dalších minorit americké společnosti.  Tomu se v amerických podmínkách už desetiletí říká „pozitivní diskriminace“. Pak se tito kandidáti utkají v listopadových volbách s kandidáty Republikánské strany (kde se historie nepřepisuje ani omylem) a budou liberálními médii podporováni, protože jejich protivníci budou nálepkováni jako rasisté, bílí „nadřazenci“ apod. Program půjde stranou. To je ta cesta, po které už i západní Evropa dávno kráčí a snaží se USA „dohnat a předehnat“.

Autor: Jan Bartoň | čtvrtek 16.8.2018 8:00 | karma článku: 36,96 | přečteno: 1705x
  • Další články autora

Jan Bartoň

TOP 09 míří k TOP 00

26.4.2024 v 12:00 | Karma: 33,02