Symbolika, která štve bolševika

Na konci března projedou republiku tři kolony amerických vojáků. Jak je zřejmé, nejvíce se proti tomu staví bolševik, viz senátor Doubrava, bývalý senátor za KSČM, nyní za Severočechy.

Průjezd tří kolon amerických vojáků přes Česko je doprovázen docela zábavnou polemikou. Někteří „starostliví“ se snad domnívali, že to budou tanky, které zničí naše silnice. Nyní, když je zřejmé, že se o žádné tanky nejedná a že to jsou obyčejná kolová vozidla, argumentace proti průjezdu zůstává sice dále v „technické“ rovině, ve skutečnosti je to pro řadu bolševiků příležitost jak „chránit“ naše zájmy.

 

Senátor Doubrava má starost. Neví, proč se musejí americké jednotky pohybovat po silnici, když by mohly jet vlakem. A také by se mohly nalodit na lodě a doplout do Německa po moři. Česká vláda, která dala průjezdu amerických jednotek přes Česko zelenou, tak projevila docela slušnou dávku odvahy. České armádní špičky očekávají, že v místě průjezdu kolon se mohou vyskytovat demonstranti či provokatéři. To je ale naprosto v pořádku, nežijeme naštěstí v totalitě a každý může vyjádřit svůj názor. Jen mi připadá poněkud nešťastné, když už armáda avizuje svou připravenost na „provokace“.  Spíše to případné nesouhlasné projevy posílí.

 

Vojáci americké armády cvičili na území pobaltských států proto, aby demonstrovali ruskému vládci Putinovi připravenost hájit zájmy členských států NATO. Putin na to odpověděl uvedením ruských vojsk včetně jednotek obsluhujících atomové zbraně do bojové pohotovosti. Chystá se navíc prohloubit porušení dohody o Ukrajině po rozpadu SSSR, která území Ukrajiny definovala jako bezjadernou zónu a chce na okupovaném Krymu umístit letadla schopná nést jaderné zbraně. Návrat amerických jednotek ze cvičení z Pobaltí pozemním přesunem přes Polsko a Česko do Německa, kde jsou tyto jednotky trvale dislokovány, je tak jasným vyjádřením soudržnosti zemí NATO. Průjezd jednotek má demonstrovat naše odhodlání nenechat se Ruskem dále zastrašovat.

Americký prezident Obama po nástupu do funkce zrušil projekt amerického radaru v Česku. Žádného vděku se od Ruska nedočkal a jeho politika nezasahování je stále ruskou propagandou vykreslována jako největší nebezpečí pro osud Ruska. Po okupaci Krymu a téměř roční válce na Donbasu musel Obama svou politiku přehodnotit. Stále nechce Rusko dráždit (odmítá dodávky zbraní pro Ukrajinu), přistoupil pouze na demonstraci soudržnosti NATO v Evropě v zemích, které se cítí ohroženy ruskou politikou „hybridní“ intervence. Přesun amerických jednotek přes Česko navíc proběhne několik týdnů před sedmdesátým výročím konce druhé světové války na našem území. Plzeň byla osvobozena armádou USA. Po komunistickém puči se o tom nesmělo mluvit a připomínat si účast amerických vojáků na osvobození Československa. Dnes jsou Spojené státy americké naším spojencem. Návrat do sféry ruského vlivu si nepřeji a jsem pevně přesvědčen o tom, že je to mínění významné většiny českého národa.

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Bartoň | sobota 21.3.2015 10:47 | karma článku: 31,22 | přečteno: 795x
  • Další články autora

Jan Bartoň

Případ Novotný?

15.5.2024 v 9:06 | Karma: 23,00

Jan Bartoň

TOP 09 míří k TOP 00

26.4.2024 v 12:00 | Karma: 33,16