Polemika s Tomášem Flaškou k článku Británie - kolébka demokracie.

Tomáš Flaška napsal tvrdou kritiku na adresu Velké Británie, protože neposkytla azyl pákistánské křesťance Bibiové (Noreenové). A nakonec Británii sepsul i za brexit.

Nejprve k samotnému případu pákistánské křesťanky.  Pokud je na případu něco skandálního pak to, že existuje stát, člen OSN, kde lze odsoudit člověka za rouhání k trestu smrti. Současně to něco vypovídá i o islámu jako státním náboženství.

V červnu 2009 se Bibiová zapletla do hádky se skupinou muslimských žen, s nimiž sbírala bobule, poté, co se jedna z žen pohoršila nad tím, že pije ze stejné studně jako ostatní. Následně byla obviněna z urážky islámského proroka Mohameda, což odmítá, zatčena a uvězněna. Údajně tvrdila, že „zatímco Ježíš Kristus trpěl na kříži a zemřel pro lidi, prorok Mohamed nic tak významného neučinil. 8. listopadu 2010 byla odsouzena k smrti, pokud by byla popravena, stala by se Noreenová první pákistánskou ženou popravenou podle zákona proti rouhání.

Na konci října roku 2018 pákistánský nejvyšší soud rozsudek zrušil a nařídil, aby byla žena propuštěna na svobodu. Jeho rozhodnutí však nebylo vykonáno - vláda po masových protestech muslimů se rozhodla propuštění Asie Bibi odložit a slíbila, že i kdyby byla propuštěna, nebude jí dovoleno opustit zemi (což by pro ni fakticky znamenalo rozsudek smrti). Její právník musel uprchnout ze země. O život je usilováno všem třem soudcům Nejvyššího soudu, kteří vynesli osvobozující rozsudek. Kritici trestnosti rouhání tvrdí, že je v Pákistánu zneužívána k vyřizování osobních účtů nebo k útokům na menšiny. Jde o společensky citlivé téma. Politikům a aktivistům, kteří chtějí zákony ohledně rouhání změnit, je vyhrožováno. Dosud nebyl nikdo za rouhání popraven, ale obvinění byli často lynčováni davy a několik rozsudků smrti nižších instancí bylo zrušeno pro nedostatek důkazů.

Podle výše uvedeného je situace poněkud jiná, než uvádí Tomáš Flaška. Pokud vláda po „masových protestech muslimů“ rozhodla, že i v případě propuštění nesmí Bibiová odejet ze země, je hledání azylu poněkud vzdálené. Vlastní „kauza“, dá-li se to tak vůbec nazvat, je šokující a pro západní civilizaci naprosto nepřijatelná. Křesťanka nesmí pít ze stejné studny jako muslimky.

Ale Velká Británie neposkytne pákistánské křesťance Asie Bibiové azyl kvůli obavě z možných násilných protestů ze strany místních pákistánských muslimů. "Její přítomnost v zemi by mohla způsobit také bezpečnostní hrozbu pro britské ambasády v zahraničí, které by se mohly stát cílem islamistických teroristických útoků,“ vyjádřil obavy Wilson Chowdhry, předseda Britské pákistánské křesťanské asociace.

Stanovisko předsedy Britské pákistánské křesťanské asociace je samozřejmě rovněž skandální, ale více méně přesně rezonuje se současnou „náladou“ v západním světě. Zkuste někde mezi korektními politiky říci něco o tom, že muslimům je vstup zakázán. To dokázal a prosadil částečně jen americký prezident Donald Trump, v podání korektních politiků od Angely Merkelové po Emmanuela Macrona, úhlavní nepřítel Západu. Tak daleko jsme to dopracovali.

Poslední citát z článku Flašky je pak jeho poslední větou:

A tak nakonec ten azyl Bibiové poskytne pravděpodobně nějaká jiná země z té pro vás prohnilé Evropské Unie, kterou tak opovrhujete.

Podle mého soudu, je to absolutně nepřijatelný soud, který by neměl zastánce korektní politiky vůbec vypouštět. Odchod Británie z EU není o „opovrhování“, ale o nezávislosti.  I když to s tou nezávislostí asi nebude tak horké, jak se proslýchá. Británie by totiž měla souhlasit s tím, že její celé území zůstane v celní unii s EU.  Nicméně, Flaška si myslí, že Británie EU „opovrhuje“.  Tak se přepisuje historie, která ještě ani neproběhla!

Autor: Jan Bartoň | pondělí 12.11.2018 12:29 | karma článku: 31,85 | přečteno: 1053x
  • Další články autora

Jan Bartoň

Případ Novotný?

15.5.2024 v 9:06 | Karma: 27,09

Jan Bartoň

TOP 09 míří k TOP 00

26.4.2024 v 12:00 | Karma: 33,16