Konečné řešení islámské migrace?

Miloš Zeman požaduje deportaci islámských ekonomických migrantů na neobydlené části severní Afriky anebo na neobydlené řecké ostrovy. Tvrdí, že ekonomická migrace sebou přináší i džihádisty a je nutné jednat.

rozhovoru pro Financial Times  , který Miloš Zeman poskytl na ostrově Rodos, kde se zúčastnil konference pořádané ruským finančníkem Jakuninem, požaduje:

Zeman se vyslovil pro deportaci všech ekonomických migrantů. „Samozřejmě vím o krutosti občanské války v Sýrii, Iráku a tak dále. Ale teď nemluvíme o těchto lidech, mluvíme o ekonomických migrantech,“ uvedl pro list Financial Times (FT). „Jsme v Řecku, a Řecko má dostatek neobydlených ostrovů a velký zahraniční dluh. Zřízení „hotspotů“ na řeckých ostrovech by mohlo být splátkou zahraničního dluhu,“ řekl český prezident. Další variantou pro umístění ekonomických migrantů jsou podle Zemana některé „prázdné“ části severní Afriky. Blíže je ale neupřesnil.

 

V neděli 2. 10. 2016 podpořilo návrh Zemana v anketě na idnes.cz více 75% účastníků ankety.

 

Vzhledem k vážnosti situace dané teroristickými útoky v Evropě a vzhledem k tomu, že Česko má přijmout tisíce islámských uprchlíků na základě schválených kvót, vyzývám Miloše Zemana, aby okamžitě přistoupil od slov k činům a chopil se zákonné iniciativy tak, aby se Česko stalo příkladem k „radikálnímu konečnému řešení islámské otázky v ČR“.

Je zapotřebí -

1.     Zahájit neprodleně jednání se státy severní Afriky o tom, aby se na části Sahary, pokud možno bez přístupu ke zdrojům vody a jídla, vytvořil oplocený prostor pro deportace islámských a ekonomických migrantů. Nabízí se zejména Libye, kde existuje nejpříznivější situace na vytvoření takovéhoto prostoru.

2.     Okamžitě přinutit Řecko k tomu, aby se vzdalo části své suverenity nad svými neobydlenými ostrovy, nejlépe pouze skály, a přenechalo je k vytvoření koncentračních táborů islámských a ekonomických migrantů.

3.     Vytvořit oddíly tajné státní policie, která bude dbát na to, aby z vymezených území nemohl proniknout zpátky nikdo i za cenu použití síly.

4.     Vzhledem k pozici Miloše Zemana jako českého prezidenta je nutné zahájit okamžitou deportaci islámských a ekonomických migrantů z České republiky a jít tak příkladem všem ostatním státům EU.

 

Pokud vám výše uvedené připadá směšné a odporné, vězte, že právě k této odpornosti vyzývá Miloš Zeman: Označuje IS jako nacistickou organizaci, proti ní však chce bojovat stejnými ne-li horšími prostředky. Výzvy ke vzniku koncentračních táborů pro vyznavače islámu a ekonomické migranty kdesi v severní Africe či na pustých řeckých ostrovech jsou de facto výzvou k tomu, čeho se IS dopouští dnes a denně. Je alarmující, že s těmito názory se ztotožňuje 75% čtenářů iDnes.cz. Osobně si velmi vážím těch zbylých 25% hlasujících proti názorům Zemana.

Přitom jediné řešení, které by mohlo současnou situaci v Sýrii vyřešit, je mezinárodní vojenská intervence proti IS pod záštitou OSN, při níž budou spolupracovat stálí členové Rady bezpečnosti. Po porážce IS je nutné sestavit přechodnou vládu a pracovat společně na repatriaci syrských utečenců z táborů kolem Sýrie v Turecku a Jordánsku i z Evropy.  Dnešní separátní akce Ruska i USA k žádnému  řešení situace nevedou, naopak plní stránky médií dalšími a dalšími válečnými zločiny páchanými v současné době všemi stranami syrského konfliktu.

Lubomír Zaorálek sdělil, že názor Miloše Zemana na řešení uprchlické krize není postojem české vlády.  Zaplať Pán Bůh- chtělo by se říci. Bohužel, takový „neutrální postoj“ české vlády nestačí. Očekával bych, že se Zaorálek bude od Zemanových slov distancovat mnohem razantněji. Nezbývá tedy, než apelovat na českou veřejnost tak, aby si uvědomila, k čemu český prezident vyzývá a jak konstatuje Financial Times, Zemanovy názory jdou daleko za názory dosud v tomto smyslu nejradikálnějšího evropského politika Viktora Orbána. Ten je proti Zemanovi úplný beránek, když si nechal v referendu pouze schválit to, že Maďarsko nebude akceptovat kvóty na přerozdělování migrantů.

Evropská politika k jevu zvanému migrační vlna ukázala na neschopnost mocných velkých členských států EU, zejména Německa a Francie. Neschopnost vedla nepřímo k odchodu Velké Británie a nahlodává soudržnost EU. Rozhodně jsem ale nečekal, že se Miloš Zeman stane nositelem těch myšlenek, které vyjádřil v rozhovoru pro Financial Times.  Nicméně, člověk, který na počátku devadesátých let s oblibou líčil Václava Klause jako největšího zloducha, aby s ním později uzavřel opoziční smlouvu, člověk, který se, jak sám přiznává, tolikrát v politice mýlil, je ve svých 72 letech (narozen shodou okolností 28.9.1944 na současný Den české státnosti!) schopen vyjadřovat názory blízké politice koncentračních táborů v severní Africe pro „nekompatibilní jedince“.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Bartoň | pondělí 3.10.2016 8:04 | karma článku: 29,43 | přečteno: 4105x
  • Další články autora

Jan Bartoň

Případ Novotný?

15.5.2024 v 9:06 | Karma: 26,70

Jan Bartoň

TOP 09 míří k TOP 00

26.4.2024 v 12:00 | Karma: 33,16