ČSSD špiní sama sebe - Babiš "byl odejit"

Propagandisté ČSSD vypracovali návod jak dehonestovat ministra financí Andreje Babiše.  Používat se mají termíny „malý školák“ a „podvodník“.

Pod původní zprávou je podepsaný Mikuláš Klang, který od letošního února působí jako nový vedoucí PR a marketingu ČSSD. Redakci iDNES.cz jeho pravost potvrdil. „Tiskové oddělení takovýchto přípravných materiálů vytváří každý týden k různým tématům celou řadu, často na žádost samotných poslanců,“ napsal ve vyjádření redakci. „Rozhodně ale nejde o ‚kuchařku‘ pro útočení na Andreje Babiše, ale o určitý podklad pro ty poslance, kteří se třeba v té dané věci dopodrobna neorientují. Pan ministr Babiš v tomto případě hledá problém, kde není, a snaží se odvést pozornost od vlastních problémů,“ dodal Klang.

Podívejme se proto, co říkal Bohuslav Sobotka v listopadu 2013 po tak zvaném Lánském puči:

Máme před sebou důležitý úkol - úkol vyjednat vládu, prosadit program a splnit sliby, dané voličům. Pokud ÚVV dnes rozhodne o tom, kdo stranu povede, pak sestavíme vyjednávací tým a začneme jednat. Se stranami ANO a KDU má smysl jednat, taková koalice má i největší podporu v rámci členů ČSSD,“ řekl Sobotka na rokování.

Také se psalo takto:

Bohuslav Sobotka povede z titulu předsedy ČSSD vlastní jednání o nové vládě, už se na tom telefonicky domluvil se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Navíc se večer nezúčastní slavnostního předávání státních vyznamenání na Hradě. Řekl to dnes na Pohořelci, odkud vyrážel pochod zhruba tisícovky jeho příznivců směrem na Hradčanské náměstí.
Sobotka byl v neděli předsednictvem ČSSD vyřazen z vyjednávacího týmu a vyzván k rezignaci na post předsedy strany. To odmítl a jednání svých oponentů v čele s Michalem Haškem označil za pokus o puč.
 

Tehdy, v říjnu 2013, stál Sobotka velmi o to, aby s Babišem dojednal vládu a porazil vnitrostranický puč proti němu. Dokonce nešel ani na Hrad „slavit“ 28. říjen!  Vzpomínáte, kolik se toho popsalo o loňské neúčasti některých politiků na Hradě a alternativním 28. říjnu? Cestu tomuto vývoji razil Sobotka už v roce 2013!

22. listopadu, po odražení Lánského puče, již Sobotka spřádá plány do budoucna:

Z jednání mám velmi dobrý pocit, je obrovská míra vůle se dohodnout," zhodnotil dosavadní průběh jednání o vládní koalici předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

"Alternativa k této vládě není žádná, to už jsou jen předčasné volby," uvedl Sobotka v rozhovoru pro deník Právo. Toto řešení ale Sobotka považuje nejen za ztrátu času, ale hlavně za ztrátu důvěry od voličů, kteří stranám dali silný mandát. Sám stále věří ve stabilní vládu. "Není jiná stabilní alternativa než koalice s ANO a lidovci," uvedl Sobotka.

Z jednání o koalici mezi ČSSD a ANO - listopad 2013

Překážkou vstupu Babiše do vlády byl lustrační zákon.

Proto na počátku prosince prezident Miloš Zeman řekl: "Přijmeme tedy tento služební zákon. A já jako gesto dobré vůle vůči panu Babišovi v případě, když v prosinci tento zákon projde prvním čtením, to budu považovat za dostatečnou garanci, abych jmenoval pana Babiše ministrem financí," řekl Zeman. "Ať dokáže, co umí. Dejme mu šanci," dodal Zeman na adresu šéf hnutí ANO. "Kdyby se stal jenom vicepremiérem, byla by to ozdoba vlády. Jakýsi fíkus nebo oleandr, ale to je asi tak všechno," podotkl prezident.

Jmenovat Babiše do vlády bez lustračního osvědčení obešel Zeman tím, že bude schválen nový služební zákon alespoň v prvním čtení a on pak, jako „gesto dobré vůle“, jmenuje Babišem ministrem, aby ukázal, co umí.

Sobotka dnes poukazováním na Babišovi „levárny“ říká všem občanům toto. Babiše jsem potřeboval k tomu, abych byl premiérem. Nyní ho již nepotřebuji, a proto je nutné Babiše odstranit jako exemplární případ „daňového podvodníka“.  K tomu mu pomáhá zejména Miroslav Kalousek. Že by se nám rýsovalo nové či staronové spojenectví?

Vytváření „manuálu“ na zesměšňování Babiše na internetu je „zlatým vkladem ČSSD do politické kultury“. A největší „sranda“ je návrh Babiše na dodatečné zdanění dluhopisů, které podporují komunisté a hnutí Úsvit.  Podle Kalouska to nejde, protože by se „změnily podmínky“ pro ty, kteří si dluhopisy v minulosti nakoupili. Ale udělat jiné levárny, jako zaříznutí fotovoltaiky jako „solární barony“ a bezprecedentním způsobem uvalit na příjem z fotovoltaiky srážkovou daň se sazbou 23%, toho se Kalousek neštítil ani omylem.  A proč by se nemohly dodatečně zdanit církevní restituce? Proto vykládají lidovci něco o Lex Babiš na druhou, neboť se obávají, že dodatečně zdanit dluhopisy by umožnilo dodatečně zdanit církevní restituce.

Je zřejmé, že Sobotka je spoluviníkem. Moc dobře věděl s kým má jít do vlády a tehdy to omlouval tím, že voliči dali ANO důvěru. Co on s tím má chudák dělat!  Veřejnost by proto měla pozorně pozorovat směšné pokusy Lidového domu ukazovat prstem na Babiše.  Za portrétem Babiše se totiž schovávají Sobotka s dalším spoluviníkem Bělobrádkem. Celá tato povedená levicová koalice by měla  skončit. Babiš nemá jinou šanci než z vlády odejít. Už dávno byl totiž odejit.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Jan Bartoň | úterý 21.3.2017 8:06 | karma článku: 22,74 | přečteno: 538x
  • Další články autora

Jan Bartoň

TOP 09 míří k TOP 00

26.4.2024 v 12:00 | Karma: 33,03