Premium

Získejte všechny články
jen za 49  Kč / 1. měsíc

České národní hrozby

Existují hrozby, které ohrožují další existenci českého národa? Může se stát, že za několik desítek let Česká republika zmizí z mapy světa? Seznam aktuálních nebezpečí jsem se pokusil vyjmenovat níže.

Povinné očkování aneb rozděl a panuj

Toto není hrozba lokální, ale celosvětová. Co se týká vakcín proti covid-19, na odpůrce a příznivce je rozdělena nejen laická veřejnost, ale i vědci z oboru virologie, přestože v médiích dostávají prostor jen podporovatelé očkování. Možné budoucí negativní následky nastiňuje v nedávném rozhovoru pro Nadační fond Svědomí národa například doktorka Soňa Peková. Přestože vakcína je jen experimentální a vážné negativní důsledky v dalších letech rozhodně nelze vyloučit, je tlak na zavedení povinného očkování obrovský. Propagace očkování mládeže nebo dokonce dětí ukazuje, že o zdraví opravdu nejde. Vážný průběh covidu v této věkové kategorii je vzácnější než zdravotní komplikace způsobené očkováním. Stále ostřejší diskriminace neočkovaných má kromě zvýšení podílu očkovaných za cíl také rozdělení společnosti a vyvolání konfliktů mezi oběma skupinami. Díky tomu bude možné snadněji prosazovat plány globalistů (podpora migrace, další kriminalizace konzervativních křesťanských postojů, uzákonění manželství homosexuálů a eutanazie v dalších zemích, omezení a nakonec zrušení plateb v hotovosti a „zelený teror“ ve jménu snížení emisí CO2).

Korespondenční hlasování a sčítací stroje

Pokud by se podařilo uzákonit korespondenční hlasování ve stejné podobě, jako je tomu nyní v USA, znamenalo by to konec svobodných voleb. Je velmi obtížné ověřit, jestli hlasovací lístek odeslal právoplatný volič nebo někdo jiný místo něho. Stejně špatné by bylo, pokud by namísto lokálních volebních komisí sčítaly volební lístky stroje. Stačí se opět podívat na poslední prezidentské volby v USA. Po sečtení nějakého procenta hlasů lze spolehlivě odhadnout, jaký bude výsledek. Na tomto základě ostatně fungují odhady volebních výsledků zveřejňované ihned po uzavření volebních místností. Pokud se statisticky odhadnutý výsledek nehodí, je doplněn chybějící počet hlasů ve prospěch toho „správného“ kandidáta. Pokud volební lístky sčítá stroj, je „doplnění“ celkem jednoduché. Naproti tomu není pravděpodobné, že by se celá volební komise domluvila na doplnění volebních lístků ve prospěch některého kandidáta nebo strany. Proto potřebujeme udržet dosavadní stav: volební komise musí hlasy ručně sečíst a vyvěsit počet hlasů odevzdaných ve prospěch jednotlivých stran. Počty hlasů odevzdané v jednotlivých obvodech – ne pouze procenta – musí být dohledatelné na webu Českého statistického úřadu. Až tam najdeme namísto počtu hlasů jen procenta, bude svobodným volbám konec.

Přijetí Eura

Vlastní měna je jedním ze základních atributů samostatného státu. Přijetí Eura by sice znamenalo zjednodušení pro firmy, protože by nemusely brát v potaz výkyvy kurzu koruny. Ale české firmy to umí, ostatně musí se s tím vyrovnávat už třicet let, takže to žádná nová komplikace není. Právě proto, že je národní měna jedním z atributů samostatného státu, bylo by přijetí Eura nebezpečným krokem na cestě k likvidaci České republiky. Zrušení národních států je jedním z cílů globálních elit, které chtějí svět bez hranic a bez cel, svět, kterému vládnout nikým nevolení majitelé nadnárodních koncernů.

Pokračování v protiruské politice

Dostavba Temelína rusko – českým konzorciem není bezpečnostní hrozbou, jak je nám předkládáno. Vyřazení Ruska z tendru na dostavbu Temelína pomocí kauzy Vrbětice je běžnou praxí USA: donutit země, ve kterých mají vliv, aby přijímaly zakázky amerických koncernů, přestože to pro tu kterou zemi není vůbec výhodné. Vidíme to v bledě modrém na projektu Nord-Stream 2. Něco podobného dělal Napoleon v době blokády Anglie. Všechny Evropské země měly zakázáno s Anglií obchodovat. Vládce, který se zdráhal uposlechnout, byl svržen. Podobně byla svržena vláda premiéra Nečase poté, co během návštěvy v Moskvě prohlásil, že největší šance na dostavbu Temelína má Atomstrojexport. Vzhledem k tomu, že americké tajné služby monitorují veškerou komunikaci na sociálních sítích (které mají sídlo v USA) a vědí o každém telefonátu premiérů „spřátelených“ zemí, není těžké v případě potřeby na každého z nich něco najít.

Pokračování v protiruské politice je pro nás hrozbou ze dvou důvodů. Za prvé: až půjdou k volbám obyvatelé velkých českých měst, měli by pamatovat na to, že pro ně není vůbec dobré být terčem ruských jaderných raket. Šance přežít jaderný úder je podstatně větší na venkově. Politici kteří hlásají: „na Putina platí jen síla“ nebo „měly bychom být chráněni americkým protiraketovým systémem“ (u jehož raket lze za pár hodin vyměnit konvenční hlavice za jaderné) nebo pro změnu: „sankce uvalené na Rusko je třeba zachovat“ zvyšují napětí. Čím horší budou vztahy mezi Ruskem a Českou republikou (a celým Západem), tím vyšší je riziko, že dojde k válečnému konfliktu třeba i z důvodu technické chyby.

Druhý důvod je ekonomický. Dostavba Temelína americkým koncernem bude znamenat znatelně vyšší cenu elektřiny pro koncové spotřebitele, než kdyby Temelín rozšiřovali Rusové. Stejně tak kupovat zemní plyn přes Německo bude dražší, než ho kupovat přímo z Ruska.

Bezbožnost

Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání. Toto tvrzení bychom mohli doložit mnoha příklady z Bible. Když izraelský národ neposlouchal Boží přikázání nebo se klaněl jiným bohům, přicházel trest. Třeba v podobě válek, „okupace“ nebo dokonce jako odvlečení do babylónského zajetí. Některé národy byly potrestány tak, že úplně zanikly. Pán Ježíš Kristus mluví o trestu, který přijde na Jeruzalém (Lukáš 19, 41-44), protože jeho obyvatelé nepřijali evangelium.

A naopak: „Když Bůh je s námi, kdo proti nám“. Opět bychom mohli uvést řadu příkladů z Bible, ale i z historie. V Anglii došlo v 18. století k velkému křesťanskému probuzení, v jehož čele stál John Wesley. Díky tomu byla Anglie uchráněna hrůz revoluce, jak je známe z této doby z Francie. Kéž si takové probuzení vyprosíme i pro českou zemi ve 20. letech 21. století.

Autor: Jaroslav Jána | neděle 22.8.2021 11:06 | karma článku: 20,30 | přečteno: 490x
  • Další články autora

Jaroslav Jána

Krásný a světlem prozářený rok 2033

V roce 2032 se podařilo orgánům OSN plně realizovat cíle udržitelného rozvoje. Emise oxidu uhličitého se pohybovaly ve výši maximálně 0,1 % nad limitem globální uhlíkové neutrality.

30.12.2022 v 0:35 | Karma: 10,33 | Přečteno: 179x | Společnost

Jaroslav Jána

Dnešní hrozby a 21. srpna 1968

Invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa jsem nezažil. Vzpomínka na 21. srpna byla ale v naší rodině velmi živá. Maminka často vyprávěla o tom, jak byly právě žně, když naše hranice překročila „spřátelená“ vojska.

21.8.2018 v 13:27 | Karma: 17,23 | Přečteno: 373x | Diskuse | Srpen 1968

Jaroslav Jána

Číst nebo nečíst konspirační weby

Masová média bývají někdy označována jako „sedmá velmoc“. Jejich význam stále narůstá. Moc médií dosahuje extrémních rozměrů, jestliže o událostech informují jednotným způsobem.

11.9.2015 v 23:45 | Karma: 31,08 | Přečteno: 2764x | Diskuse | Ostatní

Jaroslav Jána

Kdo může začít v Evropě další velkou válku

Ze svých školních let si pamatuji nástěnky s texty „Chceme mír“, „Za mír a život proti jaderné válce“ a další podobné. Tehdy byl ještě svět dvoupolární – Varšavská smlouva i NATO disponovaly více méně rovnocennými prostředky a podobnými počty vojáků. Tenkrát bylo každému jasné, že konfrontace mezi Východem a Západem by měla pro obě strany fatální důsledky. Proto tehdy válku nikdo nechtěl ani na jedné, ani na druhé straně. „Jestřábů“ bylo jen velmi málo.

28.3.2015 v 23:06 | Karma: 34,39 | Přečteno: 1565x | Diskuse | Ostatní

Jaroslav Jána

Washington věří, že může Moskvu porazit

Představa, že by USA mohly vstoupit do totální války s Ruskem, byla ještě před několika lety považována za směšnou. Dnes už mnozí američtí politici (a někteří jejich evropští kolegové) o této možnosti mluví jako o naprosto reálné. Proč? Věří, že tuto válku mohou vyhrát.

17.2.2015 v 8:31 | Karma: 25,56 | Přečteno: 1253x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Každý den rozdáváme bazény za 100 tisíc Kč

15. července 2024,  aktualizováno  22.7 8:34

Léto je v plném proudu, teploty pravidelně stoupají nad 30 stupňů a schladit se ve vodě je jistě...

Můj syn Xavier zemřel, říká Musk o transgender dceři. A chce zničit „virus woke“

24. července 2024  11:37

Miliardář Elon Musk tvrdí, že byl podveden, když dovolil svému synovi stát se transgender ženou. V...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

22. července 2024  14:31

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do...

VIDEO: Kapitán výletní lodi v Řecku spláchl vlnou turisty na pláži. Vyšetřují ho

23. července 2024  9:29

Nevyžádané dobrodružství na jinak poklidné dovolené zažili v sobotu turisté na pláži Agios Stefanos...

Zahájení na lodích a v kapkách deště. Olympiádu zažehli Riner a Pérecová

26. července 2024  18:35,  aktualizováno  27.7

Zahájení, které nemá obdoby. Poprvé v historii se slavnostní ceremoniál přesunul mimo stadion....

Rozvojové země se topí v rekordních dluzích, odnášejí to nejchudší, říká studie

27. července 2024

Většina států po celém světě dlouhodobě bojuje s vysokými dluhy. V případě rozvojových států ale...

Pověst jejich zmrzliny překročila hranice. Vsadili na řemeslnou výrobu

27. července 2024

Za tři dekády se z malé cukrárny na konci světa stalo zmrzlinářské impérium Adria Gold. Vyrábí...

Prsty už slábnou, hlásí Petr Janda. Na pódiu chce ale zůstat až do konce

27. července 2024

Letošní červencová party na zahradě Petra Jandy se nesla v havajském duchu. A její nejzářivější...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 6
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1104x
Jsem řadovým občanem, pracuji v oblasti informačních technologií. Považuji se za křesťana, zastánce tradičních, konzervativních hodnot.

Seznam rubrik