Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

"Stalking" Milana Kubka? Ano, ale ...

„Nemám radost z toho, že někdo stalkuje MUDr. Kubka a odsuzuji výhrůžky násilím jemu i jeho rodině.“ uvedl nejmenovaný muž, který se nejeví jako covid-vaxer, ve statusu na facebooku. V čem s ním souhlasím a v čem ne?

Nejprve si připomeňme, o jaký „stalking“ se vlastně jedná. Nejlépe to zdokumentuje toto video Patrika Tušla, což je zřejmě, spolu se svými kolegy, Kubkův „dvorní stalker“.

Na začátek uvedu, že z citovaného statusu souhlasím a rovněž odsuzuji výhrůžky násilím Kubkově rodině. To je skutečně chování mafiánů a gaunerů, protože Kubkova rodina s jeho jednáním nemá nejspíš nic společného. Ale ten zbytek toho, co status zmiňuje, tedy stalking a výhrůžky Kubkovi osobně? Možná někoho překvapím, možná i nepříjemně, ale nejen že s tím žádný problém nemám, ale dokonce s tím souhlasím. Proč?
Abych to vysvětlil, musím nejprve uvést výrok, resp. stačí jeho polovinu, jehož autorem má být Thomas Jefferson a který je absolutně klíčový pro dnešní text. A ta pro tuto chvíli podstatná polovina Jeffersonova výroku zní takto:

KDYŽ SE VLÁDA BOJÍ SVÉHO LIDU, JE TO DEMOKRACIE

Doplním pro úplnost, že první polovina výroku říká „když se lid bojí své vlády, je to tyranie“.

Jeffersonův citát, resp. jeho pravdivost, dnešní doba dokonale dokumentuje: vláda udělá vakcinačně-lockdownové BUBUBU spojené se sankcemi a výhrůžkami a lidé utíkají do očkovacích center nechat se napíchnout experimentální genově-terapeutickou emulzí. Ale to je teď vedlejší. Jeffersonův citát sice není definicí demokracie, ale mám za to, že vyjadřuje její nutný znak (v ideálním případě je možno strach vyměnit za respekt, ale to by asi byla naprostá výjimka). Vztah mezi vládcem a ovládaným je vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Skutečná vláda je především službou lidu – proto si jí lid volí. Ovšem, jak historie přebohatě svědčí, je zde jednak obří pokušení moci, jednak velmi častá nemorálnost vládců a v neposlední řadě i jejich vydírání a sevření v kleštích, které v zákulisí drží někdo ještě mocnější a nemorálnější, než oni. A když se moc utrhne ze řetězu a začne lidi všelijak vydírat, měnit demokracii v tyranii a v posledku své občany i – v našem případě nepřímo – připravovat o život, je na čase, aby lid povstal; ostatně, právo na odpor má zakotveno i v ústavě. Jelikož po dobrém to vůči vládcům bohužel většinou nejde, musí to od určité meze jít po méně dobrém a více tvrdém. A mám za to, že čas k takovému jednání nastal nejpozději letos na podzim. Vláda se lidu nebojí (viz např. suverénní až arogantní Burešovy videoodpovědi na dotazy lidí ohledně očkování) a pokračuje v nátlaku, upírání práv občanům a dalších zločinech. Tudíž je nejvyšší čas, aby se vláda začala bát tak, aby její členové svým pozadím strachem ze svých zaměstnavatelů štípali desítku drát. A proto nemám sebemenší problém se „stalkingem“ Patrika Tušla a jeho kamarádů vůči Kubkovi a naopak jim za něj tleskám.

A nyní se dostávám k tomu „ALE“ z nadpisu blogu. Milan Kubek, příjemce tohoto „stalkingu“, totiž není člen vlády. Tudíž neměl by to být v první řadě on, kdo by měl být „stalkován“ či jinak demokratizován; měli by to být Babiš, Vojtěch a další. V druhé řadě jejich různí asistenti typu Vašákové, protože jsou na vládce bezprostředně napojeni a mají na ně bezprostřední vliv. Ovšem lidé jako Milan Kubek (Flegr, Hořejší, Svrčinová, nehorázný ultrafašista Šebo a další) mají také velký vliv, protože dostávají v médiích značné množství prostoru. Tudíž: „stalking“ Kubka? Ano, ale až ve třetí řadě, po vládcích a jejich asistentech.

I když – vlastně ne. Až ve čtvrté řadě. Je zde totiž ještě jedna sorta, jedno povolání, jehož mnozí reprezentanti (samozřejmě ne všichni) si kvůli svému jednání bohužel také koledují a zaslouží být příjemci podobných demokratizačních metod. A možná ještě víc, než asistenti vládců. Kdybych ale napsal koho mám na mysli, dopadlo by to (což možná stejně dopadne) nejen s tímto mým textem, ale i s celým blogem, možná dost špatně. Což je už velká nápověda, aby si to čtenář domyslel sám :-)

Na závěr, než mne někdo odsoudí a obviní, že podněcuji k násilí, jen doplním a zdůrazním, že tyto demokratizační metody jako stalking a další mají své oprávněné místo na slunci POUZE a JEDINĚ v případě, kdy si o ně vláda svým jednáním koleduje, nedá si říct „po dobrém“ (např. opakovanými masovými demonstracemi) a když její jednání překročí určitou červenou čáru. A ta byla v době covidové překročena již vcelku dávno. 

EDIT 14:56: podle předpokladu byl článek do čtvrt hodiny po svém zveřejnění odstraněn z úvodní stránky a byl jsem upozorněn i na možnost deaktivace celého mého blogu :-) 

Autor: Jakub Moravčík | úterý 14.12.2021 11:59 | karma článku: 18,24 | přečteno: 585x
  • Další články autora

Jakub Moravčík

Úvaha o demokratické legitimitě a o jejím vztahu k naší ústavě

Tento text budu psát nikoliv jako vystudovaný politolog, nýbrž jako obyčejný laický občan se zájmem o veřejné dění a politiku. Komu moje „laickost“ nevadí, nechť čte dál.

3.6.2024 v 12:00 | Karma: 6,87 | Přečteno: 241x | Diskuse| Ostatní

Jakub Moravčík

Volební právo ctěné a vážené - jak tomu pomoci?

Již před lety jsem dostal nápad, jak v prospěch tak zásadní věci, jako jsou volby, upravit náležitosti týkající se především volebního práva, a stále se mi zdá dobrý. Tak jsem si jej sepsal a tímto jej zveřejňuji.

4.4.2024 v 11:59 | Karma: 6,54 | Přečteno: 256x | Diskuse| Ostatní

Jakub Moravčík

Porušil zastupitel Bělica ústavní práva občanů?

Ještě v tuto chvíli, kdy vydávám tento blog, probíhá zasedání zastupitelstva moravskoslezského kraje. A děly se tam dnes věci.

7.12.2023 v 14:26 | Karma: 11,63 | Přečteno: 806x | Diskuse| Politika

Jakub Moravčík

Rakušanocie opět sebrala básníka a písničkáře Pavla J. Hejátka

Šikana nejperzekuovanějšího českého (a aktuálně nemocného) básníka a písničkáře Pavla J. Hejátka Rakušanovou policií má ode dneška další neblahé pokračování

27.11.2023 v 19:37 | Karma: 24,91 | Přečteno: 899x | Diskuse| Ostatní

Jakub Moravčík

Historicko-apologetické kapely. Měly by smysl?

Moderní populární hudba je dlouhodobě produkována nejen pro zábavu, ale také pro určité "ideové" účely. Početná množina hudebních fanoušků takové zaměření moderní populární hudby odmítá, ale já mezi ně rozhodně nepatřím.

6.8.2023 v 19:00 | Karma: 4,56 | Přečteno: 196x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Policie v pohotovosti kvůli hrozbě terorismu. Zadržela podezřelého cizince

8. června 2024  23:01,  aktualizováno  9.6 12:41

Policie dopadla cizince podezřelého ze zvlášť závažného zločinu, po kterém vyhlásila pátrání v...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Volby vyhrálo ANO před SPOLU. Stačilo! i Přísaha mají dvě křesla, propadli Piráti

9. června 2024  20:29,  aktualizováno  10.6

Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO. Od voličů získalo 26,14 procenta hlasů,...

Policie prověřovala nákup vojenského materiálu pro Ukrajinu. Zajistila 300 milionů

5. června 2024,  aktualizováno  8.6 21:12

Premium Česká policie v tichosti prověřovala třaskavý případ, který může mít negativní dopad na zbrojní...

Starostové nesouhlasí s plánem na další rušení pošt, testy chtějí překazit

14. června 2024

Premium Česká pošta začala na venkově testovat, nakolik zvládne klasické poštovní pobočky nahradit Mobilní...

Začíná nová éra válčení. Na Ukrajině proběhla první bitva robotů na světě

14. června 2024

Premium Historie si možná bude pamatovat, že jedna z prvních bitev mezi roboty se odehrála na Ukrajině...

Kazaň a Helena. Ruská a americká jaderná ponorka se přiblížily na dohled

13. června 2024  22:12

Na Kubě, kam tento týden dorazily ruské bojové lodě, se nachází i americká jaderná ponorka USS...

„Jako impérium si musíme podrobit barbary.“ Ruský moderátor rozzuřil Číňany

13. června 2024  22:11

Ruský propagandistický moderátor Sergej Mardan silně pobouřil čínské uživatele sociálních...

  • Počet článků 124
  • Celková karma 6,70
  • Průměrná čtenost 945x
Ostravák a etnický čechoslovák. 

Nejčastější témata, o nichž zde (většinou z konzervativního pohledu) píšu, jsou asi tato: politika, společenské dění, filosofie a křesťanství. A občas samozřejmě zabrousím i jinam.

Email: maftik@seznam.cz.

YouTube kanál: 

https://www.youtube.com/channel/UCe0J9k3Nb2v_t24rqORQMdw


 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky