Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Na nákupní frontě klid. Ještě tak měsíc?

Dlouho jsem nic nenapsal (leckomu to jistě nechybělo) a možná zase dlouho nenapíšu. Nebyl čas, a příliš ani potřeba. I když potěšil mail od jedné čtenářky, která mi mou dlouhou pauzu připomněla. Tak ji teď zkusím krátce přerušit.

Ve volbách jsem volil, jak asi nebude překvapením, Volný blok. S možností jeho neúspěchu jsem samozřejmě reálně počítal, i když je pravda, že spíše na úrovni 2-4 procent. Strana tvrdí, že bude pokračovat dále, ale problém V.B. je podle mne v tom, že vzhledem k okolnostem svého vzniku a následného fungování je stranou, která v těchto volbách uspět celkem nutně potřebovala. Faktický výsledek aspoň příliš nezavdal k halasnému poukazování na zisk finančního příspěvku za 1.5% jakožto jediný důvod kandidatury a pokud strana i za této situace bude makat dál, stále z toho může něco smysluplného vylézt. Jinak dle mne volby dopadly katastrofálně, ale světlé body jako vykroužkování Pirátů a hlavně krach Hamáčka příjemně potěšil. Teď ještě zařídit, aby tento vodní dělař mohl odpočívat někde na Mírově.

Nejsem zdatný politický analytik a tak nebudu spekuloval a vymýšlet varianty dalšího vývoje, zásadně ovlivněného situací kolem prezidenta Miloše Zemana. Že nás s novou vládou, kterou SPOLUisti se Starosty a kvartetem Pirátů nejspíš dají dohromady, nečeká vůbec nic hezkého, je ale nasnadě. Chudnutí obyvatelstva, green deal, velké zdražování, tlačení se na ten gender-LGBT-BLM západ kam přece patříme a naopak další zhoršování už tak velmi špatného vztahu s Ruskou federací, pomalá transformace České republiky do 17 spolkové země, nasměrování společnosti k povinnému očkování, to vše může zastavit asi buď jen to, že se koaliční partneři časem ukrutně rozhádají, nebo se občané brzy ukrutně vzpamatují. Že v to druhé nelze příliš doufat ukazuje i následující screenshot, který ponechám raději bez komentáře. Navíc, on se k paní Šiklové, tedy pardon Novotné, v komentářích pod blogem jistě někdo iniciativně přidá.

Aktuální stav také udržuje jakous takous snesitelnost pokud jde o covidová opatření a tlak na očkování. V obchodech i MHD jsem již dlouho bez respirátoru či jiného náhubku a je klid, jakoby se nechumelilo. Jakkoliv by bylo fajn se v této věci mýlit, je to ale spíše klid před očekávatelnou bouří. Přesto si jej v těch obchodech a MHD "užívám" a doufám, že se mi během toho následujícího cca měsíce, v němž se ten klid snad ještě relativně udrží (než nová vláda začne oficiálně úřadovat), podaří ještě se trochu na věci očekávatelné připravit mj. nějakými nákupy věcí konzumovatelných i nekonzumovatelných. Ostatně, mít doma nějakou rezervu je dobré vždy, covid necovid. A stejně důležité je, pokusit se trochu "obklopit" podobně smýšlejícími a v rámci možností charakterními lidmi, s nimiž by se dala vytvořit jakási svépomocná "komunita" pro případ zlých časů. To se zatím nedaří, ale naděje umírá poslední.

To by bylo pro dnešek vše. A jelikož jsem zde dlouho nepsal, tak zde dlouho nebyla ani píseň. Tak tady je jedna ještě čerstvá.

 

 

Autor: Jakub Moravčík | pondělí 11.10.2021 20:17 | karma článku: 15,70 | přečteno: 608x
  • Další články autora

Jakub Moravčík

Čtyři roky pro Mariána Magáta: report z cesty na najvyšší súd

Minulé úterý jsem byl v Bratislavě na Nejvyšším soudu svou osobní účastí podpořit možná nejznámějšího slovenského politického vězně současnosti. Trochu opožděně přináším report z tohoto výletu.

27.1.2025 v 12:00 | Karma: 4,21 | Přečteno: 102x | Diskuse | Občanské aktivity

Jakub Moravčík

Disidentské hudební recenze: 3. Jindra Kubánek není demokratátor.

Ve třetí a závěrečné recenzi seriálu zůstanu proti původnímu plánu u folku. I když, folku ... no ale k tomu se dostanu.

6.1.2025 v 12:00 | Karma: 5,91 | Přečteno: 109x | Diskuse | Kultura

Jakub Moravčík

Plochozemci z ústavního soudu

Krátká glosa ohledně nedávného zamítnutí stížnosti bývalého místopředsedy KSČM Josefa Skály ústavním soudem

19.12.2024 v 10:24 | Karma: 25,67 | Přečteno: 863x | Diskuse | Politika

Jakub Moravčík

Disidentské hudební recenze: 2. Jorek a jeho Pětihlavá saň

Je tady druhý díl hudebně-recenzního miniseriálu, v němž recenzuji současná alba protisystémových muzikantů různých žánrů. Dnes ovšem stejně jako u prvního dílu ještě zůstanu u prostého písničkářského folku typu kytara+zpěv.

9.12.2024 v 12:00 | Karma: 5,78 | Přečteno: 150x | Diskuse | Kultura

Jakub Moravčík

Disidentské hudební recenze: 1. Ráj Pavla J. Hejátka v nedohlednu

Rozhodl jsem se nastartovat nový blogový miniseriál (zatím to vypadá na plus mínus 3 díly), v němž bych rád představil některá současná alba anti-systémových, polistopadovému režimu oponujících muzikantů.

26.11.2024 v 12:00 | Karma: 13,78 | Přečteno: 370x | Diskuse | Kultura

Nejčtenější

Kolik stojí Oneplay, na čem se dá sledovat a jaký je přechod z Voyo a O2 TV

v diskusi je 297 příspěvků

12. března 2025  9:06

Televize O2 TV se sloučila s internetovou streamovací platformou televize Nova Voyo a vznikla nová...

Zemřel Karel Freund. Zahrál si v Andělu Páně 2, většinou ale ztvárňoval oběti

12. března 2025  13:36

Ve věku 58 let náhle zemřel herec Karel Freund. Jeho úmrtí potvrdila agentura, která ho...

Rusko předložilo USA seznam požadavků pro ukončení války na Ukrajině

13. března 2025  6:15

Sledujeme online Rusko předložilo Spojeným státům seznam požadavků, jimiž podmiňuje dohodu o ukončení války na...

Vymést Ursulu a její bandu pryč. Jsou to bolševici, tvrdí podnikatel Bernard

16. března 2025

Premium Stanislav Bernard je podnikatelskou legendou. Selfmade man, který z ruiny vybudoval momentálně...

Rodina zmizela, když si jela pro vánoční stromek. Po 66 letech se našlo její auto

12. března 2025  8:09

To zmizení policii vrtalo hlavou od prosince 1958, nyní by se však jeden z nejzáhadnějších případů...

Rusko se nezastaví, máme čtyři až šest let, abychom se připravili, říká Fiala

18. března 2025  8:45,  aktualizováno  14:08

Přímý přenos Tak jasně to dosud od vysoce postaveného českého politika nezaznělo. „Rusko se nezastaví, máme...

Do kamionu narazila zezadu dodávka, pro vážně zraněného řidiče letěl vrtulník

18. března 2025  14:08

Střet dodávky a nákladního vozu řešili policisté v úterý dopoledne nedaleko Dolního Žandova na...

Požár domu pohltil celé patro i se střechou, zaměstnal deset jednotek hasičů

18. března 2025  14:01

K požáru rodinného domu v obci Malá Hraštice vyjížděli v úterý krátce před desátou hodinou...

Řidička dostala na ujetém sněhu smyk a skončila v řece

18. března 2025  13:47

Sněžení a namrzající vozovky opět potrápily řidiče na severu Jesenicka. Škoda Fabia projíždějící po...

  • Počet článků 130
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 898x
Ostravák. 

Nejčastější témata, o nichž zde (většinou z konzervativního pohledu) píšu, jsou asi tato: politika, společenské dění, filosofie a křesťanství. A občas samozřejmě zabrousím i jinam.

Email: maftik@seznam.cz.

YouTube kanál: 

https://www.youtube.com/channel/UCe0J9k3Nb2v_t24rqORQMdw


 

Seznam rubrik