Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Naše vláda konečně sjednotila celý národ

Dlouho se o to snažila a stále se jí to nedařilo, až do teď. Stačila na to jedna zbloudilá raketa a konečně naši ministři hovoří tak, že jim rozumíme konečně už úplně všichni.

Před dvěma dny dopadla raketa na polské území a zabila dva lidi. V reakci na to náš pan premiér Petr Fiala prohlásil: „ Pokud Polsko potvrdí, že rakety zasáhly i jeho území, půjde o další eskalaci …., stojíme za našimi spojenci z EU a NATO“. Následovalo prohlášení naší ministryně obrany, Jany Černochové : „ Plně stojíme na straně našeho polského spojence….Nyní vyhodnocujeme dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy“.

Myslím, že všichni svorně souhlasíme s postojem našeho pana premiéra i paní ministryně a opravdu všichni cítíme, že takový čin opravdu nesmí zůstat bez odezvy a opravdu se jedná o eskalaci konfliktu, která ohrožuje už i okolní státy.

Své k tomu dodal i europoslanec Jiří Pospíšil : „ Polsko je členem NATO. NATO musí reagovat. A to tvrdě a nekompromisně“.

Je tedy dobře, že se naše politické elity, které mají možnost ovlivnit postoje našeho malého státu shodly, že se jedná o agresi, kterou je třeba potrestat, dokonce snad aktivací určitých procedur vůči agresorovi ze strany NATO.

Vzhledem k tomu, že naše země stále ještě předsedá EU, měl by tedy náš pan premiér využít svého vlivu v tomto nadnárodním uskupení a hnát viníka, tedy Ukrajinu k odpovědnosti.

V kontextu vyjádření představitelů polské vlády, ale i amerického prezidenta a zjištění NATO je zřejmé, že raketu, která v úterý zasáhla Polsko, vypálily ukrajinské ozbrojené síly.

Nepředpokládám, že by bylo nutné bezprostředně aktivovat vůči Ukrajině jakékoliv články NATO. Na Ukrajině je válka a ve válce se dějí různé věci. Jen je dobré, aby se na to nezapomínalo a aby věci byly nazývány pravými názvy. Rusko je agresor, to je nesporné. Ukrajina svou raketou zasáhla Polsko a to je zase nepřípustné, a to o to více, že svým jednáním způsobila smrt dvou lidí v zemi, ve které válka neprobíhá.

Celá řada politiků, která ve svém prvotním úsudku značně přestřelila nyní aplikuje na své sympatizanty různé demagogie typu, dva Poláky sice zabili Ukrajinci svou raketou, ale viníkem je Rusko, protože nebýt jeho agrese na Ukrajině, nedošlo by k výstřelu této rakety. To si tito novodobí vyvolení skutečně myslí, že jsme tak hloupí, že tomu budeme věřit? Může snad asfaltér na silnici za to, že při dopravních nehodách umírají lidé? Mohou snad malé děti, které v Indii, Brazílii nebo Zimbabwe sklízí tabák za to, že jiných částech světa na rakovinu plic umírají lidé?

Naši politici se chovají jako král v pohádce Královna koloběžka první, když tvrdil : „ Je známo, že hříbě se drží u rodiče. Tudíž bylo-li pod valachem, valach je rodič a patří jemu.“ Jenže on byl byl oslavou unavený a svůj omyl si uvědomil. Zkrátka pohádky končí vždy šťastně, což o naší politice již delší dobu neplatí.

Raketa dopadla, stalo se. Zabila dva nevinné lidi na území neangažovaného státu, i to se stát může. Jen je třeba věc řešit s chladnou hlavou a s dostatkem informací.

Každý z nás, když si půjde zastřílet na střelnici, dostane hromadu poučení o tom, jak se chovat ke zbrani a se zbraní. Jedna z nejpodstatnějších zásad je, že se nabitou zbraní na nikoho ani nemíří. Vojáci, a to jakékoliv země by to měli znát o to spíš. Vystřelí-li tedy někdo čímkoliv, byť v rámci války proti hranici země, se kterou ve válečném stavu není, má si toho být vědom a má za to nést následky. Obzvlášť když přitom zabije dva nevinné cizince.  

Osobně nejsem příznivcem jakéhokoliv násilí, ať už páchaného na jednotlivcích nebo plošně. Odsuzuji agresi Rusů na Ukrajině, ale zároveň odsuzuji jednání našich politiků, kteří přilévají síry do ohně zcela nesmyslnými dodávkami zbraní a munice do tohoto konfliktu. Kolik obyčejných Ukrajinců už tímto způsobem naše elity poslaly za těmito zbraněmi na smrt? Kolik jich ještě musí zbytečně umřít, než si někdo v naší vládě a jiných vládách uvědomí, že měli děti, rodiče a kamarády a hlavně, že chtěli žít…

Každopádně jednu věc na událostech posledních dvou dní vidím pozitivně. Ač ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj stále dokolečka opakuje, že se jednalo o raketu vystřelenou Rusy, poprvé za celou dobu trvání tohoto konfliktu nemá jednotnou podporu mocných, co víc, obrátili se proti němu. To je podstatné. To totiž muže pomalu a jistě vést k tomu, že by tato válka mohla v dohledné době skončit. Jen je mi trochu líto té části naší společnosti, která přes vše, co se děje , ještě stále prahne po krvi. Ale proč by ne, ta jejich ani jejich blízkých neteče, to je pak hrdina každý. Každopádně já jsem se narodil do míru, do míru jsem vychoval i své čtyři syny a já po krvi neprahnu. Takže za mě nás snad ta smutná smrt těch dvou Poláku poprvé od začátku této nesmyslné války přiblížila k míru. Jenže kdo ví, zítra může být vše jinak.

Autor: Janda Jakub | čtvrtek 17.11.2022 21:09 | karma článku: 39,17 | přečteno: 1502x
  • Další články autora

Janda Jakub

Nová reality show - EU volby

Před delší dobou jsem se rozhodl přestat psát blogy. Důvod? Nemají šanci nic změnit. Nicméně dnes udělám výjimku. Zítra začínají volby a jsou důležité.

6.6.2024 v 12:39 | Karma: 16,82 | Přečteno: 294x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Pane Premiére , to jako vážně ?

Inflace brzdí a hrdinové mají pré. Pan premiér to zařídil, jak on tvrdí a teď už nás čekají jen samá pozitiva a sociální jistoty a samozřejmě první dovolená v Jugoslávii a barevný televizor, že ano Petře?

16.2.2024 v 14:09 | Karma: 41,41 | Přečteno: 1633x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Komu tím prospějete pane premiére, komu?

Vláda včera představila soubor opatření, který má přispět k ozdravení státního rozpočtu, tzv. konsolidační balíček. Dobré je, že naše vláda konečně něco dělá.

13.5.2023 v 0:23 | Karma: 46,49 | Přečteno: 7116x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Solidarita, korektnost…podvod, chceme spravedlnost

Žijeme ve zvláštním světě. Korektnost nahradila suverenita, solidaritu sobectví, jen navenek se všichni přetvařujeme ve snaze nenechat na sobě znát, kým opravdu jsme.

27.4.2023 v 13:43 | Karma: 20,93 | Přečteno: 750x | Diskuse| Společnost

Janda Jakub

Penroseův trojúhelník prezidentské volby

Penroseův trojúhelník nebo také tribar je grafickým znázorněním nemožného geometrického tvaru a přesto existuje. Pro mě je momentálně takovým tribarem i nadcházející prezidentská volba v naší zemi.

29.11.2022 v 12:46 | Karma: 27,54 | Přečteno: 716x | Diskuse| Společnost
  • Nejčtenější

V Turecku zemřela česká zpěvačka Victoria. Zavraždil ji její vlastní manžel

14. června 2024  8:59,  aktualizováno  11:23

Česká zpěvačka Victoria byla zavražděna v Ankaře. Podle tureckého portálu Hürriyet ji zabil její...

„Ukrajinská sebevražda“. Intriky v Kyjevě čím dál víc frustrují Západ

11. června 2024  19:21

Kádrové změny nezmítají jen ruským ministerstvem obrany, rostoucí pozornost vzbuzují i rošády v...

Dar pro Ukrajinu prostřednictvím Čechů vyvolal na Tchaj-wanu bouři

10. června 2024

Premium Dar, který má pomoci Ukrajině s obnovou tamního zdravotnictví, způsobil na Tchaj-wanu politický...

Brusel zveřejnil 10 kroků pro přijímání migrantů, z nichž se Česko nevyzuje

12. června 2024  18:34

Evropská komise zveřejnila harmonogram, který má zajistit, aby v jednotlivých členských státech EU...

Pravda o střelbě na fakultě. Unikátní rekonstrukce, vrah přišel ve 13:23

17. června 2024

Premium Pravda o střelbě na filozofické fakultě se vynořuje postupně a některé detaily jdou proti tvrzením,...

Kadyrov si vydržuje dětský harém, malé konkubíny mu povily děti

18. června 2024  8:54

Ramzan Kadyrov má slabost pro velmi mladé dívky a milenky si často hledá mezi školačkami a...

Vojáci KLDR opět překročili hranici na jih, stáhli se po varovných výstřelech

18. června 2024  6:23,  aktualizováno  8:06

Jižní Korea varovnými výstřely odrazila severokorejské vojáky, kteří už podruhé během tohoto měsíce...

Moře, nebo hory? Češi si plánují léto, do ciziny chtějí hlavně mladí

18. června 2024  7:37

V noci na pátek začíná astronomické léto a s ním i doba dovolených. Letní pobyt v zahraničí plánuje...

Je tu tropický den. Třicítky čekejme hlavně v Praze, středních Čechách a na Moravě

18. června 2024  7:30

Česko čeká tropické úterý. Podle meteorologů stoupnou teploty nad 30 stupňů na řadě míst. Vysokými...

  • Počet článků 37
  • Celková karma 16,82
  • Průměrná čtenost 1888x
Jsem cestovatel, pozorovatel života, který nepřestal přemýšlet o běžných každodenních věcech a má chuť o nich psát.

Seznam rubrik