Životospráva: Půst a jiné radovánky - díl 1. Teorie
Půst jako součást přírodní léčby
Přírodní léčba byla již praktikována ve Starém Egyptě, Řecku i Římě a Indie je zřejmě nejpokročilejší ve využívání léčby v přírodních léčebných systémech. Moderní metody přírodní léčby vznikly v Německu v roce 1822, kdy Vincent Priessnitz založil první vodoléčebnou provozovnu. Používal vodní kůry.
Odkaz na informace o Priessnitzovi
Dr. Benedict Lust (1872 – 1945) je nazýván Otcem přírodní léčby.
Příroda léčba je založena na poznání, že člověk se rodí zdravý a silný a že může zůstat takový, pokud žije v souladu s přírodními zákony. Dokonce i pokud se narodí s určitou dědičnou chorobou, může využívat přírodní prostředí a látky ke zlepšování svého stavu. Čerstvý vzduch, sluníčko, správné diety, cvičení, relaxace vědecké, konstruktivní myšlení a právo na duševní postoj, spolu s modlitbou a meditací, to všechno může hrát roli v udržování zdravé mysli ve zdravém těle. Přírodní medicína je přesvědčena, že nemoc je nenormální stav těla vyplývající z porušování přírodních zákonů. Každé takové porušení má vliv na lidský organismus s tím, že snižuje vitalitu, způsobují nerovnováhu průtoku krve a lymfy a způsobuje hromadění odpadů látek a toxinů. Pro vadnou stravu je trávicí systém nepříznivě ovlivněn. Když se hromadí toxiny do orgánů jako jsou střeva, ledviny, kůže a plíce jsou přetížené a my se nemůžeme zbavit těchto škodlivých látek, tak rychle. Kromě tohoto, mentální a emoční poruchy způsobují nerovnováhu životně důležitých elektrických polí buněčného metabolismu, které produkují toxiny. Tento energetický archiv, pokud je nenarušený, nemoc-způsobující bakterie mohou v něm žít , aniž by došlo k rozmnožování nebo k produkci toxinů. To se stane pouze tehdy, pokud je systém narušen, nebo když je krev znečištěná toxickým odpadem. Pak se bakterie množí a stávají se škodlivými.
Tři základní principy přírodní léčby
Celá filozofie a praxe přírodní léčby je postavena na třech základních principech.
První a základní princip je, že všechny formy onemocnění mají stejné příčiny: hromadění odpadu a jeho odmítnutí tělem. U zdravých jedinců jsou odstraněny ze systému prostřednictvím orgánů eliminace. Ale u nemocné osoby, u které se neustále hromadí odpad v těle díky zažitých chybných životních návyků: špatné stravování,nesprávná péče o tělo a jiné návyky, přispívající k vyčerpanosti, nervovému vyčerpání, jako je strach, přepracování a výstřelky všeho druhu. Z toho vyplývá, že jediný způsob, jak léčit nemoci je používat metody, které zbaví tělesný systém toxických akumulací. Všechny přírodní léčby skutečně směřují k tomuto cíli.
Druhý základní princip přírodního léčení je , že všechny akutní onemocnění, jako je horečka, nachlazení, záněty, zažívací poruchy a kožní problémy nejsou nic víc než zahájením procesu, kterým se tělo zbavuje toxických odpadů. Všechny chronické nemocí, jako jsou srdeční choroby, cukrovka, revmatismus, astma, poruchy ledvin, jsou výsledky pokračujícího potlačení akutního onemocnění prostřednictvím škodlivé metody, jako jsou drogy, očkovací látky, narkotika a výměšky žláz.
Třetí zásada přírody přírodní léčby je, že tělo obsahuje systém HOJIVÉHO mechanismu který má tu možnost, aby se tělo navrátilo k normálnímu stavu zdraví, pokud existují správné metody, aby se tak mohlo stát. Jinými slovy, síla k vyléčení nemoci leží v samotném těle.
Půst je mistrem očisty
Půst se je období, kdy abstinujeme od jídla na kratší nebo delší dobu. A toto činíme za určitým účelem. Půst je nejstarší přírodní léčba, nejvíce efektivní a přitom nejlevnější způsob léčení nemocí. PŮST JE UZNÁVANÝM ZÁKLADNÍM KAMENEM PŘÍRODNÍ MEDICÍNY.
Dr. Arnold Eheret, zakladatel dietního léčebného systému
Dr. Arnold Eheret, zakladatel dietního léčebného systému, ho popisuje jako "přírodní , univerzální a všemocný prostředek léčení "a" příroda je příčinou všech hojení a léčení. "
Půst je jedním z nejstarších zvyků. Veškeré náboženské systémy předepisují na delší dobu striktní půst. Světci ve středověku kladli velký důraz na tuto metodu.
Půst byl též obhajován školou přírodního filozofa, Asclepiada snad více než před dvěma tisíci lety. Na základě anamnézy byl považován za jednu z nejvíce spolehlivou léčebnou metodu. Hippocrates, Galen, Paracelsus a mnoho dalších skvělých lékařů půst předepisovali. I moderní lékaři úspěšně využívali tento systém léčby k mnoha onemocněním.
Hromadění odpadu v těle
Častou příčinou všech nemocí je hromadění odpadu. V organismu se hromadí jedovaté látky. Proto je přejídání nebezpečné. Většina lidí totiž nemá možnost se zdravě pohybovat, protože má sedavé povolání a tak nemá ani šanci správně strávit velké množství spořádané potravy. Tento přebytek není organismus schopen jen tak snadno vyloučit. Někteří odborníci tvrdí, že propuknutí nemoci je pouze proces , kterým se lidský organismus snaží zbavit nečistot. Nemocného tak může uzdravit pouze jeden lék - tím, že dělá pravý opak toho, co způsobuje nemoc. Sníží příjem potravy a přistoupí hladovění.
A tak ze střev, ledvin, kůže a plic odstraní nahromaděný odpad. Ale není to jednoduché! A také rozhodně ne pro každého.
Půst jako mnoudrý proces čištění
Tak, půst je moudrý proces čištění a efektivní a rychlý způsob léčby. Tak moudrý člověk, který na půst přistupuje, pomáhá přírodě v její neustálé snaze vyhnat cizí věci z organismu a nemoci nejsou nic jiného, než snaha o zbavení se odpadů a látek, které do organismu zavlékáme nesprávnou stravou, chováním a hazardováním. Tak příroda napravuje naše chyby v nesprávné životosprávě. Očista organismu vede k regeneraci krve a také k regeneraci tkání v těle. Doba trvání očisty a rychlost očisty závisí na věku pacienta, charakteru onemocnění a množství a druhu léků, které jsme užívali. Doba trvání je důležitá, protože dlouhé období půstu může být nebezpečné, pokud ho uskutečňujeme bez odborného poradenství.
Serie krátkých půstů
Doporučuje se provést sérii krátkých půstů, asi tak dva až tři dny a postupně zvyšovat Půst nesmíte držet déle než týden. V té době je tělu umožněno, aby se postupně a pomalu zbavovalo chronických odpadů aniž by došlo k vážnějšímu narušení fungování těla. Správný způsob života a vyvážená strava potom rychle obnoví sílu a vitalitu každého z nás. Půst je velmi přínosný prakticky při všech druzích žaludečních a střevních poruchách a při vážných onemocnění ledvin a jater. Je to zázrak! Je lékem na ekzémy a jiné kožní nemoci. V mnohých případech je nadějí na trvalé vyléčení. Také různé nervové poruchy velmi příznivě reagují na půst. Pro každého však půst není vhodný, například pro diabetiky a tuberkulózou postižené jedince , dále v extrémních případech neurastenie – tam mohou být půsty výslovně škodlivé.
Podle Dr. Rangara Berga, slavného lékaře v oboru výživy
Nejlepší, nejbezpečnější a nejefektivnější metodou hladovění je pití čistých ovocných a zeleninových šťáv. Podle Dr. Rangara Berga, slavného lékaře v oboru výživy:
"Během půstu tělo spálí a vylučuje se obrovské množství nahromaděné odpady. Můžeme si pomoci tento očistný proces tím, že pije alkalickou šťávu místo vody při půstu ... Eliminování kyseliny močové a jiných anorganických kyselin se urychlí. A cukry v šťávě posílí srdce ... šťáva je proto nejlepší formu půstu. "
Vitamíny, minerály, enzymy a stopové prvky v čerstvé, syrové zeleninové a ovocné šťávy jsou velmi přínosné pro normalizaci všech procesů v těle. Dodávají tělu základní prvky k vlastní léčebné aktivitě a urychlují obnovu buněk . Všechny džusy by měly být připraveny z čerstvého ovoce bezprostředně před pitím. Konzervy nebo zmrazené šťávy by neměly být používány.
Kompletní vyprázdnění střev
Preventivní opatření, které musí být ve všech případech dodrženo před počátkem půstu je kompletní vyprázdnění střev klystýrem. Je to proto, abychom nebyli obtěžováni rozkladem látek v těle. Klystýr by měl být podáván alespoň obden během období hladovění. Je žádoucí, abychom měli co nejvíce pohybu na čerstvém vzduchu a pokud náš potrápí žízeň, pak můžeme pít vlažnou vodu. I čerstvé šťávy lze ředit čerstvou vodou. Celkový příjem tekutin po dobu půstu by měl být přibližně šest až osm
litrů.
Půst žádá i jiná omezení
Jistě není třeba připomínat, že pokud chceme držet půst, měli bychom si o tom pohovořit se svým lékařem. Během půstu nejsou vhodné studené koupele. Pokud se cítíte během půstu slabí a máte závratě nebo jiné nepříjemné projevy, přerušte půst a jezte vařenou zeleninu s obsahem vlákniny. Půst někdy způsobuje stav nespavosti, který může být překonán teplou koupelí, pitím horké vody a nebo zahříváním nohou. Během půstu se budují nové a zdravé buňky,kapacita eliminačních orgánů, jako jsou plíce, játra, ledviny a kůže se značně zvýší, neboť jsou osvobozeny od obvyklého zatížení trávení jídla a odstraňuje se výsledný odpad. Jsou tedy schopné rychle odstranit staré nahromaděné odpady a toxiny. Půst poskytuje fyziologický odpočinek trávicím orgánům. Výsledkem je, že trávení jídla a využití živin výrazně se zlepší po právě půstu. Po půstu se nepřejídáme, jíme pomalu, správně žvýkáme a postupně se vracíme k normální stravě. Pokud je přechod na pevnou stravu správně naplánován, pak nevzniknou žádné potíže.
Pokračování
Odkazy:
Pokud se chcete zabývat problematikou výživy, jak ji profesor Eheret a jiní zkoumali, nabízím vám odkaz na stránky
http://www.google.cz/search?rlz=1C1SKPC_enCZ351CZ352&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=Dr.+Arnold+Eheret
Dále bych Vám ráda doporučila knihy profesora Ehereta, které jsou nyní na těcto stránkách:
http://www.arnoldehret.org/healthclub/trilogy_1.html
Irena Aghová
Sírachovec

Chtěla bych připomenout tuto biblickou knihu a též, že následující napomenutí platí dodnes jajo zdroj moudrosti
Irena Aghová
Senátní návrh cen za věrnost zachrání tisíce manželství.

Určitě se tím nesníží rozvodovost, Ale spíše konflikty v rodinách posílí.zamyslela jsem se nad otázkou, jak chápeme věrnost a kdy nastává nevěra.
Irena Aghová
To bylo už tenkrát v Mezopotámii 1.Úvod.

Následující článek se bude dotýkat témat, která se týkají úvah o bytí a nesmrtelnosti i o právu, a v dějinách starověkých mezopotámských civilizacích a chtěla bych sdělit čtenářům, jen to, co starověké společnosti vyprodukovaly.
Irena Aghová
O svědomí

Na svědomí jednoho člověka je možné ostře útočit nebo ho probouzet v přátelském rozhovoru. Záleží na tom, zda ti dva chtějí spolu vycházet do budoucna, nebo si nakrátko vyřídit účty.
Irena Aghová
A zase máme další semestr za sebou.

Je mi líto , když studenti neuspějí u maturity a odcházejí ze školy s výhledem na nejistou budoucnost. Čeká je jen realita, do které spadnou nepřipravení a mládí je za nimi. Co na to ministr školství? Jde o budoucnost.
Další články autora |
Poslední týden na daňové přiznání za rok 2024 online. Jak na to?
Nejen podnikatelé, drobní živnostníci a osoby samostatně výdělečně činné musí podat daňové...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Po rychlé jízdě zemřel řidič v hořícím autě. Turek spekuluje o krvi na rukou médií
Hasiči v Brně v pondělí našli v hořícím voze mrtvého muže. Podle prvotních informací jel vůz po...
Papež František zemřel. Bojoval s nemocemi, bylo mu 88 let
Papež František v pondělí ráno zemřel. „Drazí bratři a sestry, s hlubokým smutkem musím oznámit...
Američané zadrželi na letišti mladé německé turistky. Musely se svléknout
Americká pohraniční stráž zadržela na Havaji dvě mladé německé turistky, protože neměly vybrané...
Drony zásadně promění vysokohorskou turistiku. Šerpové mají strach o práci
Premium Až dosud byli Šerpové, legendární himálajští terminátoři, pro expedice v nejvyšších světových...
Musí se začít lovit bachyně, říká studie. Zvýšené odstřely jinak nepomůžou
I když se počty odlovených divokých prasat v ČR stále zvyšují, nevedou odstřely k reálnému snížení...
Firmy se bojí krachu české obnovy Ukrajiny. Svaz průmyslu podmínky kritizuje
Premium Redakce MF DNES získala dopis prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jana Rafaje adresovaný premiérovi...
Nejlevnější benzin za poslední roky. Pokles cen pohonných hmot způsobilo víc faktorů
Premium Čeští řidiči si užívají nejnižších cen benzinu a nafty za několik let. Benzin tankovali levněji...
Seznam rubrik
- Antika
- Román o orosených růžích
- Umění
- Vídeňské bonbónky
- In memoriam
- Články roku 2011
- 2011 Povídky z maloměsta
- Příroda a její dary
- Hudba pro specialisty na etno
- Zahrada
- 2013
- Územní členění a problematika
- Sociální problematika v ČR
- Martin a Liliana
- Biblické dějiny
- Stres. frustrace, deprese nebr
- 2014
- Mezi drakem a hadem
- Společnost
- Články roku 2010
- 2015
- Z historie
- Demokracie
- Politika
- Smlouvy nejsou kus papíru
- Rodina a život kolem ní
- Tajemství zdraví a krásy
- Umět vařit je -in -
- Povídky a novely na sobotu
- Moje domácí kuchyně
- Milostná lyrika
- Až budou padat hvězdy
- On ženatý, ona vdaná
- Můj rozmarný Bůh, harmonie
- Náboženství
- Občanský zákoník a předpisy so
- Pohádky
- Těžké chvíle s lehkým srdcem
- Filozofování s filozofy
- Ženou v každém věku
- Paragrafy
- 50 +
- Druhé housle
- Čtenářský deník
- Osobní
- Nezařazené
- Rok 2012
- 2017
- Rok 2016