Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Proč psát blog aneb Vy jste naše hvězda

Je to tak. Šanci psát pro širokou čtenářskou obec serveru iDNES.cz má skutečně každý, a každý se může stát hvězdou. Třeba právě vy. Ať jste celebrita nebo "jen" neznámý člověk, který má chuť psát a tvořit. 

Redakce iDNES.cz už takřka desetiletí nabízí možnost provozovat na stránkách největšího zpravodajského serveru v Česku vlastní blog. Můžete v něm svobodně vyjadřovat své názory, psát komentáře, recenze, kritizovat i chválit cokoli a kohokoli a nebo si jen tak vést virtuální deník či jakkoli tvořit.

Co nabízíme?

Do našich blogů může vstoupit každý, kdo je ochoten a schopen respektovat pravidla hry. Pokud se rozhodnete stát se blogerem iDNES.cz, budete se tu potkávat se zajímavými osobnostmi ze světa politiky, byznysu, literatury, divadla, ale také učiteli, cestovateli, lékaři či studenty. 

Vaše texty, audia, videa či fotky mají velkou šanci, že si je přečtou tisíce lidí. Měsíčně na blogy zavítá přes čtyři sta tisíc lidí, kteří články za stejnou dobu přečtou více než osm milionkrát. To už stojí za pokus!

A to není všechno. Řada blogerů si zde získala takovou čtenářskou obec, že už svoje blogy vydali i knižně. Knižní vydání blogů pak iDNES.cz po dohodě s autorem a vydavatelem marketingově podporuje, samozřejmě po dohodě s autorem a nakladatelem.

 

Blog není jen psaní, ale taky divadlo, muzika, fotky či videa

Naším cílem je vytvořit platformu pro výměnu názorů a diskuzi, ale také poskytnout prostor všem tvořivým lidem. Chceme nabídnout prostor i vám, kteří se právě začínáte brodit vodami pop-music či divadla. Vyzkoušejte si reakce vašeho potenciálního publika a vkládejte na blog svoje demo snímky, klipy či jen "obyčejná" videa. Přitáhněte blogem pozornost i k vašemu amatérskému divadlu. Nebo cokoli jiného vás napadne. Můžete na blozích zveřejňovat svoje grafické návrhy, projekty, módní kolekce nebo recepty. Fantazii se meze nekladou.

Naší perlou jsou fotoblogy. Mezi našimi blogery jsou tací, kteří na blogu fotit teprve začali a dnes pracují pro prestižní časopisy. Sami blogeři se pak co měsíc virtuálně setkávají ve Fotomatiné. 

 

Investigativní blogování a regiony

Po zřízení krajských webů na iDNES.cz se před blogery otevřely dveře přímo na stránky jednotlivých krajských redakcí iDNES.cz. Pokud přijdete na blogu se zajímavou kauzou z vašeho regionu, máte šanci na (kdo ví, třeba i honorovanou) spolupráci. Proto pište o vašem kraji – a nemusí to být jen kauzy. Pište o místních zajímavostech, akcích, fotografujte zajímavá místa. A pečlivě zařazujte články do příslušné krajské rubriky. Nezapomeňte také uvést ve svém Autor info, ve kterém kraji žijete. Kolegové z regionů podle toho vyhledávají kontakty právě na ty „jejich“ blogery.

 

Očima čtenářů

Blogy můžete provázat s rubrikou Očima čtenářů, do které nám čtenáři posílají fotografie z dění kolem nich. Na blozích můžete fotky vydat v lepším rozlišení nebo k nim napsat delší povídání. Obě tyto vaše aktivity můžete vzájemně propoutat.

 

Kdo je VIP bloger?

Blog.idnes.cz nabízí možnost získat status VIP blogera. Je to především prestižní post, jméno VIP blogera je trvale zobrazeno na hlavní straně blogu.

Měřítkem pro udělení statutu VIP je to, aby bloger splňoval podmínku, kterou v sobě obsahuje již sama zkratka VIP. Aby byl tedy osobou velmi důležitou pro blog. Velmi důležitou osobou pro blog může být bloger z nejrůznějších důvodů, nelze je zcela striktně specifikovat. VIP blogerem se může stát úplně každý, výběr však náleží výhradně redakci. Podmínkou pro zachování statutu VIP je napsání alespoň jednoho článku za tři až čtyři týdny. Většina našich VIP blogerů se mezi VIP vypsala – zkrátka psali tak zajímavě a dobře, že jsme je s radostí mezi VIP blogery umístili. Post VIP není automatický, a to ani pro známé nebo veřejně činné osobnosti.

 

Pojďte si to aspoň zkusit

Pokud si nejste jisti, že si chcete založit blog, ale rádi byste si zkusili, jaké to je mít na iDNES.cz příspěvek, máme i pro vás řešení.

Stačí poslat text na adresu admin.blog@idnes.cz. My ho za vás zveřejníme v rubrice První pokus, zároveň článek vyjde na hlavní straně Blogu iDNES.cz. Na články těch, kteří to takto zkusili, se podívejte sem.

Takže neváhejte a pište. Jste-li hvězda, získejte si nové publikum, podělte se o své radosti i strasti s ostatními. A jestli hvězda zatím nejste? Nevadí, tak se jí staňte! Blog iDNES.cz vám ve vaší snaze pomůže!

Přejeme vám hodně inspirace a chuti do psaní a tvorby na vašem blogu, bude to zajímavé pro nás i pro vás.

Nezapomeňte, právě vy můžete být naše hvězda!

 

 

Autor: Blog Info | neděle 6.5.2007 16:16 | karma článku: 37,17 | přečteno: 59435x
  • Další články autora

Blog Info

Fotovideoblog: Jak se předaly ceny Bloger roku 2023

Co by to bylo za Blogera roku, kdyby nenásledoval blogerský večírek. Už podruhé v pražské restauraci Žebeerková Kozlovna, kam dorazily největší stálice naší blogerské scény.

17.6.2024 v 12:02 | Karma: 14,87 | Přečteno: 878x | Diskuse | Ostatní

Blog Info

Soutěž hlasujících: Komu přálo štěstí?

Bloger roku, to není jen soutěž autorů, ale i vás – čtenářů a hlasujících. Vítězové ankety jako každý rok vylosovali po třech jménech. Kdo se letos může těšit na knižní ceny od partnera ankety?

7.6.2024 v 9:44 | Karma: 6,34 | Přečteno: 348x | Diskuse | Ostatní

Blog Info

Pozvánka: Vyhlášení Blogera roku 2023

Anketa Bloger roku by bez něj nebyla úplná, stejně jako blog by nebyl tak docela úplný bez off-line mezilidských vztahů. Oč se jedná? Pochopitelně o tradiční vyhlašovací večírek!

4.6.2024 v 13:21 | Karma: 6,13 | Přečteno: 428x | Diskuse | Ostatní

Blog Info

Hotovo, dobojováno. Blogerem roku Šiša, vypravěčem roku David Vlk!

Letošní ročník Blogera roku je za námi. Své favority jste podporovali hlasováním v anketě a stejně jako loni to dopadlo nejtěsnějším rozdílem jednoho jediného hlasu. Kdo vyhrál ostatní ankety?

3.6.2024 v 12:01 | Karma: 28,84 | Přečteno: 3774x | Diskuse | Ostatní

Blog Info

Finále je tu. Hlasujte ve finále ankety Bloger roku 2023 a vyhrajte!

Nominační kolo skončilo, je tu ta nejdůležitější část ankety Bloger roku 2023. Kdo z nominovaných uspěje a odnese si tradiční sošku? Hlasujte pro své oblíbence a vyhrajte ceny od našeho partnera - nakladatelství ARGO!

20.5.2024 v 11:03 | Karma: 19,47 | Přečteno: 3880x | Diskuse | Ostatní
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Wimbledonská šampionka Krejčíková! Italku přemohla v dramatickém finále

13. července 2024  14:45,  aktualizováno  18:51

Wimbledon má opět senzační vítězku. A znovu po roce tato senzace pochází z Česka! Barbora...

Výbuch domu se vyšetřuje jako pokus o vraždu, mohly za ním být spory partnerů

17. července 2024  10:02,  aktualizováno  12:21

Úterní výbuch propanbutanového vařiče v rodinném domku v Moravských Knínicích na Brněnsku vyšetřují...

Novým majitelem Vítkovických sléváren se má stát ostravská firma Calves Group

17. července 2024  12:11

Reorganizace ostravské společnosti Vítkovické slévárny, která je od listopadu v úpadku, pokročila...

Žádný nový Green Deal ani závazky nad rámec toho, nač kývl Babiš, říká Fiala

17. července 2024  5:45,  aktualizováno  11:57

Kabinet Petra Fialy zatím nerozhodne o trojici materiálů souvisejících s Green Dealem, jen o nich...

Neprojevil lítost, řekl soud a potvrdil muži za brutální vraždu soka 18 let

17. července 2024  11:48

Za obzvlášť trýznivou vraždu partnera své bývalé manželky z loňského léta potvrdil odvolací Vrchní...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 765
  • Celková karma 14,76
  • Průměrná čtenost 7450x
Adminy blogu jsou Patrik Banga, Tereza Janků, Helena Skočová a Veronika Krátká. Pokud chcete komukoli z nich napsat, adresa je vždy: jmeno.prijmeni@idnes.cz. Nebo pište na společnou adresu admin.blog@idnes.cz.

Průměrný počet aktivních příjemců služby v EU podle čl. 24 odst. 2 nařízení 2022/2065/EU za období 1.7.2023 až 31.12.2023 činí 1942019.