Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Svobodná volba

Když jsem si přečetl článek Františka Matějky o M. Kalouskovi, vzpomněl jsem si na dobu před volbami v minulém roce. V té době jsem sice měl už představu či touhu komu dát svůj hlas, ale přesto v jednom okamžiku jsem váhal koho volit. Není divu když z každé strany jsem slyšel kdo komu dá hlas a svojí (tajně) oblíbenou stranu jsem od nikoho neslyšel. Jak pak bych mohl, když Stranu svobodných občanů z mého okolí nikdo neznal (á?). 

Nejdůležitější je okamžik, kdy si člověk uvědomí co vlastně taková volba strany znamená. Není jednoduché vědět, zda-li uděláte dobře nebo ne. Z důvodu agresivních kampaní to opravdu není snadné. Přirozeně jsem uvažoval také nad volbou strany TOP 09. Říkal jsem si, je to pravicová strana, zcela jistě bude dobrým konkuretem ODS a když mají tak dobře propracovaný volební program, nemusel bych udělat tak špatný krok jim dát svůj hlas. Ovšem v té době už jsem měl před sebou program Strany svobodných občanů.

Já osobně nepotřebuji, aby reklama volených stran byla ze všech stran. Když něco hledám, většinou to najdu.

Velmi mne zaujal postoj Svobodných k jednotlivým tématům a tak jsem ustavičně přemýšlel a vyhledával různé informace a názory jiných lidí, což si myslím, že je přirozené. Např. zde

Vzhledem k tomu, že se držím zásad a jsem svobodomyslný člověk, moje rozhodnutí nebylo nakonec tak těžké a smetl jsem ostatní programy stran ze stolu.

Článek pana Matějky zde

Strana svobodných občanů se snaží ctít zásady svobodné a demokratické země, což se u jiných konkurenčních stran říci zrovna nedá. Rozhodl jsem se tedy, že budu Svobodné v rámci mých možností podporovat. Není to však lehký úkol, protože já nejsem typ člověka, kterému politika vyloženě baví, ale řekl jsem si, že to musím změnit. Není to jenom tak, ale když má člověk motivaci, tak to jde snáz. Nechci Svobodný chválit, protože si myslím, že není ten pravý čas. Pravda je, že do nich vkládám naději.

Tak nějak pravidelně sleduji politické údalosti a to je docela zázrak, protože já byl vždy v tomto směru spíše laxní.

Doufám, že necouvnu a ten běh na dlouhou trať poběžím s nimi.

Dále něco ke čtení zde

 

 

 

Autor: Petr Hlinomaz | úterý 5.7.2011 18:00 | karma článku: 14,78 | přečteno: 1374x

Další články autora

Petr Hlinomaz

Hysterie kolem CO2...?

V poslední době slyšíme kritiku kolem změny klimatu od vědců, kteří nemají patřičné vzdělání. Stačí v článcích uvést, že se k tématu vyjadřuje skepticky nějaký vědec a hned nadšeně tomu mnoho lidí věří.

29.11.2019 v 9:40 | Karma: 10,05 | Přečteno: 1180x | Diskuse | Věda

Petr Hlinomaz

Zelená propaganda a "zlý" kapitalismus

Mnoho lidí považuje stávky týkající se snižování emisí skleníkových plynů za přínosné, vždyť jde přeci o zlepšení ochrany životního prostředí. Jenže zelená propaganda se snaží vnutit ostatním nebezpečný názor.

26.9.2019 v 21:18 | Karma: 21,87 | Přečteno: 870x | Diskuse | Politika

Petr Hlinomaz

Jak správně předpovědět počasí

Nekoukej do mobilu, ale nahoru. Asi tak bych to shrnul. Zvykli jsme si spoléhat na moderní technologii, jenže i ta může často zklamat.

23.8.2019 v 8:49 | Karma: 9,60 | Přečteno: 466x | Diskuse | Věda

Petr Hlinomaz

Ochrany životního prostředí se ujal extrémismus

Antropogenní vliv skleníkových plynů úzce souvisí s ochranou životního prostředí, přesto někteří tento jasný fakt stále nedokáží pochopit, dokonce to považují za faul, neboť zejména oxid uhličitý přeci naopak životu prospívá.

21.8.2019 v 8:42 | Karma: 12,15 | Přečteno: 663x | Diskuse | Věda

Petr Hlinomaz

Nejlepší předpověď na světě

Neustále se objevují nepřesné a nepravdivé předpovědi počasí s odvoláním na meteorology z ČHMÚ. A aby se v tom čtenář trochu vyznal, dovoluji si k tomu napsat pár poznámek.

11.7.2019 v 8:35 | Karma: 15,02 | Přečteno: 704x | Diskuse | Věda

Nejčtenější

Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů

V Lošanech na Kolínsku byl slavnostně otevřen Památník věnovaný třem odbojům a...
10. června 2026  18:26,  aktualizováno  22:01

Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...

Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík

ilustrační snímek
8. června 2026

Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...

Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi

Festival Signal rozzářil centrum Prahy (15. října 2015).
12. června 2026  11:56

Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...

Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků

Zastávky na znamení, kočárky a tlačítka... Umíte je správně používat?
8. června 2026  16:21

Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...

Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí

Je to elektrokolo, nebo elektrický motocykl?
10. června 2026  6:15

Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...

Festival Pocem na divadlo nabídne v Plzni divadlo, hudbu i pohybové inscenace

ilustrační snímek
14. června 2026  12:27,  aktualizováno  12:27

Na devět dní ožije ode dneška do 22. června Plzeň činoherními, hudebními i pohybovými inscenacemi...

vydáno 14. června 2026  12:55

I na lodžii může být pěkná květinová zahrádka.

Odborníci v areálu zámku v Čechách pod Kosířem zachraňují historické stromy

ilustrační snímek
14. června 2026  11:15,  aktualizováno  11:15

Více jak 100 let staré stromy ze zámeckého parku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku, které...

Filmaři vyčerpali vouchery od Ústeckého kraje, natáčí se v Litoměřicích

ilustrační snímek
14. června 2026  10:45,  aktualizováno  10:45

Filmaři vyčerpali pobídky od Ústeckého kraje v ročním předstihu. Využili 46 milionů korun, které...

Vyhrajte balíček pivní kosmetiky pro krásné a silné vlasy
Vyhrajte balíček pivní kosmetiky pro krásné a silné vlasy

Milujete tradiční české ingredience a svěží vůně? Pivní kosmetika je legendou, která pomáhá vlasům k vitalitě a lesku již po generace. Zapojte se...

  • Počet článků 273
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 810x
Píši příspěvky o liberální politice, počasí a globálním oteplování. Spravuji fb. stránku Počasí a klima.
Bloger roku 2024
Blogera roku 2025
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.