Nadřazenost je o pýše, frustraci nebo přirozené autoritě? Sebeponižování je směšné.
Co je nadřazenost? Jen jen v něčí hlavě nebo je to fakt? Bojuje BLM s nadřazeností bílých v hlavách bílých, v hlavách černých, nebo bojují s faktem? V prvním případě by to byl boj s pýchou, ve druhém s frustrací, která vyústila v duševní poruchu. Pokud je to fakt, pak ti nadřazení musejí mít přirozenou autoritu.
Právě to projevování úcty a poslušnosti je to, co prokazujeme lidem s autoritou. Autorita není subjektivní vlastnost, kterou bychom mohli odhodit jako obnošený šat. Přestat uznávat autority můžeme, jen když se jedná o líbání náboženských symbolů. Bůh vám to odpustí, ale lidi ne.
Přirozenou autoritou musí být osoby
- které nás živí (rodiče, plátci daní prostřednictvím státu)
- které nás učí (učitelé, trenéři, duchovní vůdci)
- které nás chrání (policisté, vojáci)
- které o nás jinak pečují (lékaři, zdravotníci)
- které jsou hybnou silou pokroku (vědci, vynálezci, inženýři)
- politici sem nepatří
Vždycky jsou to lidé, kteří vykonávají něco pro druhé lidi a nesou za to nějaký druh zodpovědnosti. Ve své činnosti chtějí uspět. Chtějí nás živit, vychovávat, chránit, léčit. Odvrhnete-li autority, znemožníte jim vykonávat užitečné poslání. Zničíte-li stát, přestanou fungovat všechny, snad kromě rodiny.
S líbáním nohou na znamení podřízenosti se setkáváme v politice odedávna. Zpravidla se ale jednalo o život. Když zavraždili krále, museli nejvyšší velmoži jásat, ať žije nový král a sklonit se, jak to bylo nejvíc možné. Bylo to něco jako přísaha věrnosti, přičemž hlavní motivací byl strach.
Někteří i vysoce společensky postavení muži trpí úchylkou (nebo se z ní těší, to nevím), ačkoli v práci jsou třeba arogantní a všem rozkazují, v soukromí jsou ochotni i platit za to, že mohou lézt nazí po čtyřech, plazit se a líbat někomu nohy, nechat si sprostě nadávat a třeba se i nechat bičovat. Toto asi sexuální úchylka nebude. Je to zase jen strach a vypočítavost, zbabělost a vědomí vlastního selhání. Jako by říkali: Odpusťte nám, že jsme vás živili, učili, léčili. Všechno to bylo špatně (za 100 let se nám nepodařilo naučit vás pracovat ani se o sebe postarat). Je na čase, abyste to vzali do vlastních rukou a lépe. Začněte nám vládnou Vy. My jsme první, kteří pochopili, že král je mrtev. Ať žije nový král.
Když revoluce zvítězí, budou z nich otroci s dobrým postavením. Když revoluce neuspěje, budou líbat nohy třeba Trumpovi a možná setrvají ve funkci. Za mě však palec dolů. Kdo by chtěl za duchovní vůdce a policejní sbor nějaký subinec?
Jan Hink
NE! z nás dělá to, co jsme. Tolerance ke všemu je sebevražda.
Výstižný reklamní slogan Budvaru umožňuje předpovědět, že islám ovládne celou Evropu. Je jedno, zda hodnoty jsou barbarské nebo ušlechtilé. Důležité je, zda lidé hodnoty považují za vlastní a jsou odhodlání je šířit.
Jan Hink
Srovnání islamofobie a covidofobie. Zuřivá tolerance versus zuřivý boj.
Ne každý muslim je terorista, ne každý infikovaný má příznaky, natož aby umřel. Vláda řídí opatření hůř, než kůň s klapkami na očích. Nejdřív hot, potom čehý. Místo radosti z promořování, tu máš roušku přes hubu!
Jan Hink
Rovnost větší, než za komunismu
Každý týden mě nadzvedne nějaká kauza, ve které soud rozhodl pro mě nepochopitelným způsobem. Řidič v Praze má mít stejně peněz jako v Kotěhůlkách. Dalším krokem bude nejspíš sjednocení povinného pojištění, hustoty dopravy atd.
Jan Hink
Se záchranným fondem EU se bude hospodařit pěkně po bolševicku
Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb. Budeme platit podle svých schopností, ale nebudeme rozhodovat o tom, na jaké potřeby a komu budou peníze darovány. EU zabíjí víc much jednou ranou.
Jan Hink
Kdo není lempl, je rasista?
V užitečné práci je těžší dosáhnout úspěchu. Proč by se neužiteční namáhali, když jim jako škůdcům nabízejí víc za příslušnost k utiskovaným menšinám nebo za jejich okázalou podporu? Jsme ochotni se proti škůdcům také spojit?
| Další články autora |
Obluda smrdící sírou drtila vše, co jí stálo v cestě. Zemřelo přes 20 tisíc lidí
Sopka Nevado del Ruíz, jež leží v Andách asi 130 kilometrů západně od kolumbijské metropole Bogoty,...
Duku na pohřbu uctili prezidenti i herci. Na Hradě zněl zvon Zikmund, proletěla letadla
V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se veřejnost, církev i představitelé státu rozloučili s...
To nebylo ani za Zemana. Pavel si přisuzuje roli, která mu nepřísluší, říká politolog
Premium Prezident Petr Pavel v pondělí uvedl, že pokud by Andrej Babiš nebyl schopen vyřešit svůj střet...
OBRAZEM: Prezidenti, Turek i Kalousek s Babišem. Kdo nechyběl na Dukově pohřbu
S kardinálem Dominikem Dukou se v sobotu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě rozloučily stovky...
Mrtvé pohřbívají mezi paneláky. Rusko změnilo Kosťantynivku v zónu zkázy
Ukrajinská armáda zveřejnila nové fotografie obytných čtvrtí v Kosťantynivce v Doněcké oblasti,...
Německá nádraží jako zóny strachu. Přitahují zločin, počet policistů nestačí
Premium Nádraží v braniborském Fürstenwalde neoplývá tradiční německou čistotou. Posprejované zdi nasávají...
Ocenění technologických firem stoupá do výšin. Investoři řeší, zda růst vydrží
Akcie technologických firem, jako je Nvidia, Meta či Alphabet, rostou jako by snad ani neměly...
Přišli o „papíry“, ale zpět je nechtějí. České silnice jsou plné řidičů bez řidičáků
Premium V Česku existuje početná skupina lidí, kteří přišli o řidičské oprávnění a nechtějí je zpátky....
Král perverze stvořil hrdou nadsamici. Feministky ho nesnášely
Seriál Rafinovaný provokatér, nebo oplzlý šovinista se slabostí pro nacistickou estetiku? Snímky Helmuta...
- Počet článků 122
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1547x



















