Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

z fiktivního deníku fiktivního policisty

Vláda vyhlásila nějaké nové nařízení. V tomto deníku si budu poznamenávat události pro potomky, aby, když to nepřežijeme, ti, kteří přijdou po nás viděli, jak jsme obstávali.

- ráno přišlo hlášení z anonymního zdroje, že na ulici Horní se pohyboval běžec bez roušky. Po příjezdu na místo jsme na ulici nikoho nenašli, tak jsme alespoň preventivně několikrát prošli ulicí tam a zpátky, aby nás bylo vidět!

- Lukáš z jednotky říkal, že jeho Máňa, která uklízí v lékárně, slyšela magistru, jak se baví s nějakou zákaznicí, mávala při tom diffusilem a říkala "oni potom všichni ti prevíti chcípnou!" Myslím, že je to všechno jasné, je to komplot!

- musel jsem nahlásit Martina, svého teď už bývalého kolegu, šel kouřit na dvorek a sundal si roušku. Tohle nemůžeme tolerovat ani svým nejlepším kamarádům, kam bysme potom přišli s takovým přístupem?!

- náčelník rozlomil pečeť na zbrojnici a vyhlásil možnost neomezeného čerpání paliv, bereme si lístky do zásoby a hned vyrážíme do ulic. Většina lidí se schovává a ti, kteří chodí po ulicích, mají vesměs roušky. Zasahovat jsme tentokrát nemuseli.

- přivolali nás do večerky v Horní ulici. Před vchodem postávalo pár puberťáků, měli roušky, ale v rukou zapálený cigára. Zajímalo by mě, jak to dělají? Kdyby to věděl Martin, mohli jsme být ještě kolegové. Nikoho, kdo by porušoval nařízení jsme nenašli, tak jsme aspoň domluvili mládeži, aby se rozešla na bezpečnou dyštanc.

- náčelník si nás zavolal, všechny kromě Milana, a tichým hlasem nám sdělil novinky o aktuální situaci. Cítil jsem, jak mi srdce tluče ve spáncích a rosily se mi brejle, ale statečně jsem polykal vzduch, aby to nebylo horší. Je jasný, že Milan je proti nám a musíme si na něj dávat pozor, prý si tajně na WC při konání potřeby sundává roušku!

- vyjeli jsme opět řešit hlášení na Horní ulici. Běžec se prý opět objevil a neměl roušku. Tentokrát jsme ho viděli. Skutečně neměl roušku a tak jsme ho pronásledovali. Chvíli jsme mu stačili, ale potom se mi zamlžily brejle a nedopatřením jsem si plivnul do roušky a vdechnul to nosem. Ale doběhl jsem dál než starší Jan, který pronásledování jen předstíral, tak jsem ho po návratu musel nahlásit!

- musíme se chránit víc než jindy, tak si umýváme ruce podle minutky, kterou donesl náčelník. Dá se na ní nastavit maximálně 15 minut, tak si myjeme ruce čtyřikrát za hodinu a já, abych šel příkladem, to dělám dvakrát.

- asistovali jsme dopravákům na Horní ulici. Je neuvěřitelný, kolik lidí předstírá, že neví, co se děje. Nebaví nás je pořád poučovat a občas někomu hrknou saze. Někteří řidiči mají dokonce falešný potvrzení o práci mimo bydliště, z těch máme největší psinu a posíláme je zrovna zpátky! Jedna hysterická paní měla nacpanej polštář pod svetrem a předstírala porodní bolesti, ale nenechali jsme se nachytat. Musela nasadit roušku a vycouvat. Tohle nemůžeme dál tolerovat!

- Milan byl za se na WC a po návratu měl respirátor nasazený obráceně. Konfrontoval jsem ho s tím, ale zrovna zapípala minutka a já jsem si musel jít umýt ruce, takže pro tentokrát vyvázl, ale já si na něj počíhám a dostanu ho!

- ráno mě bolela hlava a měl jsem lehkou teplotu, ale přes den to rozchodím. Starší Jan si prý perořízkem proříznul do respirátoru díru, aby mohl dýchat, ale když jsme ho konfrontovali, tvrdil, že mu to někdo udělal bez jeho vědomí. Je to tvrzení proti tvrzení, ale nad Janem teď visí Damoklův meč.

- požádal jsem ajťáka, aby dal nenápadnou kamerku na WC, abychom získali důkazy proti Milanovi. Ajťák je náš člověk. Nosil rukavice už před tím virem, to jsme se mu, volové, posmívali. Teď má u nás respekt a když přijde a čistí nám klávesnice, rozkošnicky nasáváme lihový odér, který se za ním line.

- ráno mi bylo zle a měl jsem hnačku. Náčelník mě pro dnešek omluvil, řekl jsem mu, že jsem to včera přehnal se slanečkama. Odpočinu si a v zápiscích budu pokračovat zase zítra...

 

 

Autor: Petr Forejtek | čtvrtek 4.3.2021 10:00 | karma článku: 16,19 | přečteno: 453x
  • Další články autora

Petr Forejtek

nemám volný čas

a proto ráno, když poctiví lid spí, poslouchám Jethro Tull. Vůbec nerozumím textu, nevím o čem se mluví. Baví mě šašek

17.12.2023 v 5:22 | Karma: 9,19 | Přečteno: 277x | Diskuse| Osobní

Petr Forejtek

jmenuju se Petr, je mi 49, jsem ajťák a ve volným čase chytám pokémony

Velkorysost blahé paměti mě osvobodila od potřeby pamatovat si to přesně, ale je to asi tak dva roky...

19.10.2023 v 9:51 | Karma: 12,83 | Přečteno: 329x | Diskuse| Ostatní

Petr Forejtek

Nevím

Když se mě veterinář zeptal, jak se to stalo, zarazilo mě to. Můj pes měl v oku zaraženou třísku. Malou třísku. Přímo uprostřed oka. Jak se to stalo?

10.10.2023 v 13:07 | Karma: 14,14 | Přečteno: 413x | Diskuse| Ostatní

Petr Forejtek

kočka, the Crab

Řekněte, že chcete vidět kočku... napověděl jsem na odchodu směrem k hloučku studentů. Terka po mně sekla pohledem, co zase dělám ostudu, ale mně to nedá, baví mě to.

3.7.2023 v 8:02 | Karma: 9,97 | Přečteno: 304x | Diskuse| Ostatní

Petr Forejtek

Jak klapka klapla

Dovolil jsem si tento malý trochu zlomyslný jazykolam přiřadit ke vzpomínce, která by mi jinak zapadla, leč sama zlomyslná není ani trochu.

12.6.2023 v 8:04 | Karma: 8,98 | Přečteno: 181x | Diskuse| Ostatní
  • Nejčtenější

Atentát na Fica. Slovenského premiéra postřelili

15. května 2024  14:56,  aktualizováno  17:56

Slovenského premiéra Roberta Fica ve středu postřelili. K incidentu došlo v obci Handlová před...

Fico je po operaci při vědomí. Ministr vnitra mluví o občanské válce

15. května 2024  19:25,  aktualizováno  23:12

Slovenský premiér Robert Fico, který byl terčem atentátu, je po operaci při vědomí. S odkazem na...

Fica čekají nejtěžší hodiny, od smrti ho dělily centimetry, řekl Pellegrini

16. května 2024  8:42,  aktualizováno  15:38

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica je stabilizovaný, ale nadále vážný, řekl po...

Pozdrav z lůžka. Expert Antoš posílá po srážce s autem palec nahoru

13. května 2024  18:48,  aktualizováno  14.5 22:25

Hokejový expert České televize Milan Antoš, kterého v neděli na cestě z O2 areny srazilo auto, se...

Putinova časovaná bomba. Kadyrov umírá, rozjíždí se krvavý boj o trůny

17. května 2024  14:16

Premium Ramzan Kadyrov ještě dýchá, v Čečensku se však už začíná hledat jeho nástupce. Naznačují to i...

VIDEO: V Londýně hořel autobus. Hasiči požár zvládli až po více než hodině

19. května 2024  10:09

Pět hasičských vozů a třicet hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne v Twickenhamu na jihozápadě...

Sněmovna bude příští týden schvalovat sporné zkrácení doby oddlužení

19. května 2024  9:19

Sněmovna bude příští týden schvalovat sporné zkrácení doby oddlužení z nynějších pěti let na tři...

Nizozemec si na zahradě postavil hrad, jeho interiér láká turisty z celého světa

19. května 2024  8:36

Šestasedmdesátiletý Nizozemec Gerry Halman si na své zahradě postavil pětipatrový hrad. V...

Poštovní známka po bagetě i voní. Francie uctila symbol gastronomie

19. května 2024  7:26

Francouzská pošta představila novou známku s obrázkem bagety převázané stužkou v barvách trikolory....

Prodej pozemku k bydlení
Prodej pozemku k bydlení

Frenštát pod Radhoštěm, okres Nový Jičín
2 899 000 Kč

  • Počet článků 219
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1414x
Kdysi mě dost zajímala politika, ale teď už to je pro mě okrajové téma. Zůstal mi zájem o techniku, mechaniku a historii. Mám rád přírodní vědy, ale i přírodu samu v její nejčistší podobě. O sportu si myslím, že je to ta aktivita, která člověka udržuje v pohybu a hezké formě, nikoli na židli. Znovu pro sebe objevuji hudbu, kterou jsem rád poslouchal před lety, a ve které slyším srdce. Mám rád barvy a různost.