Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Gaussova křivka tolerance k věku

aneb "Kolik je ti v duchu?"

Začíná to na dětském pískovišti - s tím malým capartem, který po Vás pokukuje číhajíc, zdali mu pokynete, nechcete nic mít, zatímco ten zajímavý o rok starší člověk o kyblík dál si pro změnu nechce zadat s Vámi, neb pro něj jste malý nezajímavý fakan vy.

A pan nastane normální akční plný život a pokud nemáte smůlu a strach dělat životní kroky a potřebné změny, potkáte v něm spoustu zajímavých lidí a věk neřešíte.

Přijde to poznenáhlu a pokradmu, s řídnoucími vlasy, ztrátou elasticity kůže a ohebnosti kloubů a najednou jste zase zpátky na tom pískovišti; naděje laškovně pomrkávajícího starého pána s pleší a s nezdravým dechem Vám přijdou spíše smutné a ten pěkný fousáč s culíkem, který právě prošel kolem, se ani neotočil, neb pro něj jste nezajímavá stará bréca pro změnu zase Vy.

Haj hou.

 

Autor: Věra Firichová | úterý 31.3.2015 20:37 | karma článku: 9,26 | přečteno: 449x
  • Další články autora

Věra Firichová

Sláva osmičkovému roku.

Jak už jsem zde kdysi psala, k módě čaker, k posedlosti nalézání sebe sama a vůbec k neuvěřitelné koncentraci pseudovědem a podvodníků v oblasti obchodu s duchovním růstem se stavím se značným despektem; dokonce od té doby, co je to tak moderní, již nečaruji. Ale když mi kamarád popřál pěkný osmičkový rok, vzala jsem alespoň numerologii na milost a vygooglila jsem si, copak že nás to čeká za rok.

1.4.2015 v 15:50 | Karma: 4,75 | Přečteno: 158x | Diskuse | Ostatní

Věra Firichová

Je to zvláštní pocit, souhlasit se Zemanem

Poprvé jsem měla dojem, že souvětí, které vypadlo z toho člověka, který sedí na hradě, bylo konstruktivní či alespoň mohlo trochu ovlivnit dění správným směrem.

31.3.2015 v 23:31 | Karma: 17,24 | Přečteno: 712x | Diskuse | Ostatní

Věra Firichová

Sněhurka a jiné horory

Nemám ráda horory. Nemám v sobě žádnou tu buňku, která by zprostředkovala spojení mezi děsuplným leknutím a radostí. Člověk (asi kameraman s kamerou, že) stojí ukryt ve skříni, klepe se hrůzou, snaží se nekašlat, případně ještě ucpává pusu roztomilé holčičce s blonďatými vlásky (s lokýnkami, samozřejmě), vně skříně pátrají zabijáci, dveře skříně mají škvíry (jinak by tomu chudákovi byla kamera k ničemu, že), kamera zabírá skrz otvory skříně zloducha, kterak tupě míjí skříň, jasně že bez povšimnutí. Nu ale po pár vteřinách se zloduch zákeřně po špičkách vrátí a bafne přímo do otvorů skříně. Fujtajbl. (Mami, doprovodila bys mě na záchod?)

9.10.2013 v 20:15 | Karma: 9,83 | Přečteno: 384x | Diskuse | Osobní

Věra Firichová

Závidím vědcům (zejména americkým)

Závidím pracovníkům čistě vědeckého výzkumu. Samozřejmě v dobrém, ani mně nikdo nebránil, abych se v mládí pokusila státi se vědcem. A nemohu nevzpomenout na Vonnegutovu Kolíbku, dle níž vědcův zaměstnavatel neprohloupí, když nechá své pracovníky, ať si prostě hrají, s čím právě chtějí.

15.9.2013 v 16:51 | Karma: 8,87 | Přečteno: 425x | Diskuse | Osobní

Věra Firichová

Voda živá

Paradox sobectví konání dobrých skutků (analýzu problému možno znát ze seriálu Přátelé), nelhaní a nekradení z pýchy. Nebezpečná hrdost. Neochota se ušpinit. Voda živá...

9.8.2013 v 23:44 | Karma: 6,18 | Přečteno: 184x | Diskuse | Osobní
  • Nejčtenější

Aralské jezero vstává z mrtvých. Voda se vrací a do ní i život

13. ledna 2025  21:50

Objem vody v severní části Aralského jezera se od roku 2008 zvýšil téměř o polovinu, uvedly...

Miliardář Leon Tsoukernik po užití léku zkolaboval. Není jasné, zda se probudí

15. ledna 2025  11:34

Miliardář a blízký přítel Ivany Gottové Leon Tsoukernik (51) zkolaboval ve svém sídle v Chodové...

Havárie historické bojové techniky na jihu Čech: dva mrtví, osm zraněných

18. ledna 2025  16:06,  aktualizováno  19:27

Při ukázkách historické bojové techniky u Horního Dvořiště na jihu Čech došlo k tragické nehodě....

Kdo nečeká, není Čech. Antireklama na Českou poštu ovládla sítě, smějí se i pošťáci

16. ledna 2025  15:06

Sociálními sítěmi se od středy rychle šíří zábavné video režiséra Vladimíra Špičky, které si dělá...

„Ukrajina přestane existovat už letos.“ Kreml předpovídá i zánik Moldavska

14. ledna 2025  20:11

Bývalý šéf ruské tajné služby FSB a jeden z nejbližších poradců diktátora Vladimira Putina Nikolaj...

Trump je nadějí pro změnu, vztahy s USA budeme rozvíjet, míní čeští politici

20. ledna 2025  19:29,  aktualizováno  20:59

Spojené státy jsou pro Českou republiku klíčovým spojencem v bezpečnosti i obchodních vztazích,...

Jdeme na frontu, kasají se ruští pohlaváři. Zašívají se, ale titul dostanou

20. ledna 2025  20:27

Část ruských státních činitelů tvrdila, že hodlají splnit svou vlasteneckou povinnost a bojovat na...

Donald Trump se opět stal prezidentem. Začíná zlatý věk Ameriky, prohlásil

20. ledna 2025,  aktualizováno  20:17

Přímý přenos Donald Trump krátce po poledni místního času složil inaugurační slib a stal se 47. prezidentem...

Melaniin klobouk a zapomenuté Bible. Netradiční momenty Trumpovy inaugurace

20. ledna 2025  20:10

Pondělní slavnostní inaugurace staronového amerického prezidenta Donalda Trump přinesla i několik...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 40
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 409x
Dobrý den,
jsem normální a soudná ženská, možná se zbytečně zbytnělou kritičností k sobě i k ostatním; ovšem velmi miluju humor a lidi, kteří vládnou schopností ho s vážnou tváří praktikovat :)